Rozbudowa ulicy Bocznej w Gołdapi - I etap

Gmina Gołdap

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00281782
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00281782/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-09 15:17
Lokalizacja
Gołdap, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d9c4245d-dc91-40fd-be87-40260fc2616a
Identyfikator
8471587061
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF WITKOWSKIOlecko, PL · lot 0
6 992 995,63 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00281782 z dnia 2026-06-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa ulicy Bocznej w Gołdapi - I etap

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gołdap

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671231

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 14

1.5.2.) Miejscowość: Gołdap

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-500

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 876156000

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pom@goldap.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.goldap.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d9c4245d-dc91-40fd-be87-40260fc2616a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa ulicy Bocznej w Gołdapi - I etap

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9c4245d-dc91-40fd-be87-40260fc2616a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281782

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060087/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rozbudowa ulicy Bocznej etap 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00198690

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-WIR.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa budowa (rozbudowa) kolejnego odcinka ul. Bocznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym w szczególności z oświetleniem, budową kanalizacji sanitarnej, budową/przebudową sieci wodociągowej oraz kanalizacją deszczową, w połączeniu z infrastrukturą w ulicy Wileńskiej. W ramach prac nawierzchniowych planuje się jezdnię o nawierzchni z betonu asfaltowego o szer. 5 m wraz ze zjazdami oraz chodnikiem jednostronnym o szer. 2 m.

1. Zakres rozbudowy ul. Bocznej.
Rozbudowa ulicy Bocznej na odcinku 784,43 m tj. od km 0+240,00 do km 1+024,43 w Gołdapi, obejmująca:
- roboty przygotowawcze w tym rozbiórkowe nawierzchni jezdni i elementów ulicy,
- roboty ziemne związane z wykonaniem wykopów i nasypów i korytowaniem pod konstrukcję nawierzchni jezdni i jej elementów,
- budowę kanalizacji deszczowej,
- przebudowę linii SN kablowej,
- budowę kanalizacji sanitarnej,
- przebudowę hydrantów wraz z wymianą i przeniesieniem poza obręb drogi,
- budowę linii oświetlenia ulicznego (32 szt. słupów oświetleniowych)
UWAGA!
Przy realizacji zamówienia w każdej oprawie należy zamontować moduł zdalnego sterowania oprawy zabudowany w gnieździe Zhaga Book 18 oprawy o parametrach wskazanych w załączniku nr 13.4 do SWZ. Oprawy LED powinny być wyposażone w zasilacze, które w całym zakresie pracy - również podczas redukcji mocy — nie generują mocy biernej pojemnościowej. W przypadku, gdy oprawy nie zapewniają kompensacji tej mocy we własnym zakresie, należy wykonać w szafce,
- wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, chodników, wyniesionego skrzyżowania,
- wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych,
- budowę zjazdów indywidualnych,
- budowa skrzyżowań z drogami gminnymi,
- wykonanie poboczy z kruszywa łamanego kat C50/30 o gr.15cm ,
- oznakowanie pionowe i poziome.

Szczegółowy zakres określony został w projekcie budowlanym zamiennym rozbudowy ulicy Bocznej stanowiącym załącznik nr 12.1, w projekcie technicznym drogowym, stanowiącym załączniki nr 12.2, w projekcie technicznym (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna i wodociąg), stanowiącym załączniki nr 12.3, w projekcie technicznym – oświetlenie i kanał technologiczny - stanowiącym załączniki nr 12.4, projekcie technicznym -przebudowa kolizji energetycznych - stanowiącym załącznik nr 12.5, STWiORB branży drogowej stanowiącej załącznik nr 12.6, STWiORB branży sanitarnej stanowiącej załącznik nr 12.7, SST branży energetycznej stanowiącej załącznik nr 12.8, projekcie stałej organizacji ruchu stanowiącej załącznik nr 12.9, oraz w przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 12.10.

2. Zakres połączenia z infrastrukturą w ulicy Wileńskiej.
- budowa kanalizacji deszczowej z rur 315PVC na odcinku długości około 466 m, ze studniami 13 szt., osadnikiem i separatorem (odprowadzenie wód opadowych ze zlewni ul. Bocznej od km 0+290 do km 0+965 do rowu R-R na działce 801/1 w ul Wileńskiej);
- budowa kanalizacji sanitarnej z rur 200 PVC na odcinku o długości około 959 m ze studniami kanalizacyjnymi 26 szt. (połączenie kanalizacji sanitarnej w ul. Bocznej z istniejącą kanalizacją w ul. Wileńskiej - dz. nr 2028/1);
- budowa sieci wodociągowej z rur 110PE na długości około 995 m z hydrantami 8 szt., zasuwami oraz likwidacją wyłączonych z eksploatacji odcinków sieci wodociągowej (połączenie wodociągu ul. Bocznej z istniejącą siecią wodociągową w ul. Wileńskiej - dz. nr 801/3);
-odbudowa nawierzchni z kruszywa łamanego 0/31,5mm kat C50/30, gr.20cm i szer.5,0 m.

Szczegółowy zakres określony został w projekcie budowlanym stanowiącym załącznik nr 13.1, STWiORB branży drogowej stanowiącej załącznik nr 13.2, STWiORB branży sanitarnej stanowiącej załącznik nr 13.3 oraz w przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 13.4.

Ponadto załączniki nr 14, 14a, 15, 16 i 16a do SWZ stanowią:
a) zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (decyzja ZRID Nr mG.6.2020 z dn. 10.01.2020 r.),
b) zmiana zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (decyzja nr mG.54.2023 z 29.06.2023 r.),
c) pozwolenie na budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Wileńskiej w Gołdapi (decyzja nr mG.244.2019 z dn. 19.12.2019 r.),
d) Decyzja nr BI.ZUZ.3.421.143.2018.EC z dnia 14.09.2018 r. - pozwolenie wodnoprawne,
e) Decyzja nr BG.ZUZ.4210.210.2025.AJ z 21.01.2026 r. - wygaszenie pozwolenia wodnoprawnego wydanego decyzją nr BI.ZUZ.3.421.143.2018.EC z dnia 14.09.2018 r. w części dotyczącej odprowadzenia wód opadowych lub roztopowych wylotem nr 1 do rowu częściowe wygaszenie pozwolenia wodnoprawnego oraz udzielenie wodnoprawnego na wykonanie urządzeń wodnych oraz udzielenie pozwolenia wodnoprawnego na usługę wodną w zakresie odprowadzenia wód opadowych lub roztopowych,

W dniu 7 kwietnia 2026 r., Zamawiający wystąpił do Starosty Gołdapskiego z wnioskiem o zmianę ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nr mG.6.2020 (skan wniosku stanowi załącznik nr 17 do SWZ)

Minimalny okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane – 36 miesięcy
Uwaga! Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.

W ramach wykonywania robót budowlanych Wykonawca zobowiązany będzie do:
a) zapewnienia obsługi geodezyjnej niezbędnej do wykonania zamówienia,
b) wykonania inwentaryzacji powykonawczej,
c) ustanowienia kierownika budowy, robót budowlanych,
d) organizacji i zagospodarowania placu budowy m.in. utrzymania zaplecza budowy, podłączenia wody
i energii elektrycznej, dozoru budowy, wywozu nieczystości itp.),
e) utrzymania i likwidacji placu budowy, odtworzenie stanu pierwotnego dróg, dojazdów oraz terenu w rejonie prowadzonych robót,
f) uporządkowania terenu po zakończeniu robót, itp.,
g) ponoszenia wszelkich opłat administracyjnych, itp.

Wszędzie tam, gdzie w SWZ i załącznikach do niej znajdują się określenia wskazujące znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, przyjmuje się, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawców produktów, materiałów lub urządzeń równoważnych.

Wszędzie tam, gdzie Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, przyjmuje się, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie w całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6992995,63 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8782200,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6992995,63 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Transport Ciężarowy Krzysztof Witkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8471446194

7.3.3) Ulica: Wieniawskiego 6

7.3.4) Miejscowość: Olecko

7.3.5) Kod pocztowy: 19-400

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6992995,63 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane