Remont bud. nr 7 w kom. woj. przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu, w tym wymiana stolarki okiennej, wyk. izolacji przeciwwilgociowej oraz wymiana instalacji c.o. w trybie „zaprojektuj i wybuduj”-21/2026

13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00281788
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00281788/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-09 15:20
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fb8f08ac-9d91-4228-9501-15240d432bbf
Identyfikator
8762449139
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweRoboty murarskieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówTynkowanieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty malarskieUsługi związane z odpadamiRoboty izolacyjneRoboty sanitarnePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Wykonawcy

2 przyznane

ROBERT KONDRACKIGrudziądz, PL · lot 1
392 642,52 PLN
ROBERT KONDRACKIGrudziądz, PL · lot 2
347 000 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00281788 z dnia 2026-06-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont bud. nr 7 w kom. woj. przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu, w tym wymiana stolarki okiennej, wyk. izolacji przeciwwilgociowej oraz wymiana instalacji c.o. w trybie „zaprojektuj i wybuduj”-21/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340907277

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Czwartaków 3

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 261483290

1.5.8.) Numer faksu: 261483222

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 13wog.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.13wog.wp.mil.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1294374

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont bud. nr 7 w kom. woj. przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu, w tym wymiana stolarki okiennej, wyk. izolacji przeciwwilgociowej oraz wymiana instalacji c.o. w trybie „zaprojektuj i wybuduj”-21/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb8f08ac-9d91-4228-9501-15240d432bbf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281788

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00107075/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 GRUDZIĄDZ 8 bWRE bud. 7/1449 - hala sportowa Remont budynku C-26.02

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197982

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 21/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1316510,42 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana stolarki okiennej w budynku nr 7
w kompleksie wojskowym przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty obejmujące: demontaż krat okiennych i siatek zabezpieczających przed uderzeniem piłką, demontaż stolarki okiennej drewnianej wraz z demontażem parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, roboty murarskie (węgarki, parapety, podmurówki ścian), Montaż stolarki okiennej aluminiowej w nowych otworach, montaż parapetów wewnętrznych PVC (pomieszczenia socjalne), roboty tynkarskie i malarskie ościeży okiennych, montaż instalacji elektrycznej – sterowanie siłowników, montaż siatki zabezpieczającej okna przed uderzeniem piłką, wywóz i zagospodarowanie odpadów.
2) opracowanie we własnym zakresie i na swój koszt planu BiOZ (plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństw i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., nr 120 poz.1126 z późn.zm.) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 t.j.), przed rozpoczęciem robót budowlanych.
Wykonawca zobowiązany jest do przekazania planu BiOZ sporządzonego przez kierownika robót budowlanych w dniu przekazania terenu robót przez inwestora.
3) wykonanie prac towarzyszących polegających na oświetleniu terenu robót, zabezpieczeniu i ogrodzeniu terenu robót w znaki ostrzegawcze, poręcze, mostki, daszki, wykonaniu i utrzymaniu zaplecza terenu robót budowlanych, oznaczeniu i zabezpieczeniu instalacji i urządzeń na terenie robót. Powyższe Wykonawca realizuje własnym staraniem i w cenie umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262522-6 - Roboty murarskie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45410000-4 - Tynkowanie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45442100-8 - Roboty malarskie

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.5.) Wartość części: 653838,51 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie izolacji przeciwwilgociowej w budynku nr 7w kompleksie wojskowym przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty obejmujące: skucie starych zawilgoconych tynków, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej metodą iniekcji, wykonanie izolacji na ujemne parcie wody na ścianach do wysokości max 1,60m, wywóz i zagospodarowanie odpadów.
2) wykonanie prac towarzyszących polegających na oświetleniu terenu robót, zabezpieczeniu i ogrodzeniu terenu robót w znaki ostrzegawcze, poręcze, mostki, daszki, wykonaniu i utrzymaniu zaplecza terenu robót budowlanych, oznaczeniu i zabezpieczeniu instalacji i urządzeń na terenie robót. Powyższe Wykonawca realizuje własnym staraniem i w cenie umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.5.) Wartość części: 349231,94 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana instalacji centralnego ogrzewania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w budynku nr 7 w kompleksie wojskowym przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wykonanie projektu technicznego na wymianę instalacji centralnego ogrzewania zgodnie z założeniami PF-U
Opracowanie w dwóch egzemplarzach projektu technicznego z należytą starannością w sposób zgodny z postanowieniami warunków umowy, programem funkcjonalno – użytkowym oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 t.j.) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2022 r. poz. 1679 t.j.). Dokumentacja musi zawierać projekt budowlano-wykonawczy.
Dokumentację określoną powyżej Wykonawca winien sporządzić i przekazać Zamawiającemu w formie pisemnej w liczbie egzemplarzy wskazanej powyżej oraz na jednym nośniku elektronicznym (CD). Dokumentacja, na nośniku elektronicznym winna mieć formę opracowania w programie Word, CAD, NORMA lub w formacie PDF.
Wykonawca przekazując Zamawiającemu Projekt budowlany (dokumentację techniczną), jednocześnie przekazuje prawa autorskie Zamawiającemu do dokumentacji, jej powielania, zmiany i wykorzystania.
Warunkiem przystąpienia do realizacji robót budowlanych w zakresie instalacyjno – montażowym, związanych wymianą instalacji centralnego ogrzewania, jest zrealizowanie i odebranie przez Zamawiającego protokolarnie (bez uwag) opracowanej dokumentacji, o której mowa w niniejszej umowie. Zamawiający wskazuje, że prace demontażowe grzejników mogą zostać wykonane przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji projektowej.
2) demontaż całej instalacji centralnego ogrzewania (rury, zawory, nagrzewnice, grzejniki) od zaworów głównych (rozdzielaczy) zlokalizowanych w pomieszczeniach węzła cieplnego w piwnicy,
3) wymiana instalacji centralnego ogrzewania w całym budynku – rozłożenie rurociągów. Montaż i podłączenie nagrzewnic, montaż i podłączenie grzejników, wykonanie próby szczelności całej instalacji udokumentowanej protokolarnie – całość prac zgodnie z zatwierdzonym projektem technicznym.
4) opracowanie we własnym zakresie i na swój koszt planu BiOZ (plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństw i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., nr 120 poz.1126 z późn.zm.) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 t.j.), przed rozpoczęciem robót budowlanych
Wykonawca zobowiązany jest do przekazania planu BiOZ sporządzonego przez kierownika robót budowlanych w dniu przekazania terenu robót przez inwestora.
5) wykonanie prac towarzyszących polegających na oświetleniu terenu robót, zabezpieczeniu i ogrodzeniu terenu robót w znaki ostrzegawcze, poręcze, mostki, daszki, wykonaniu i utrzymaniu zaplecza terenu robót budowlanych, oznaczeniu i zabezpieczeniu instalacji i urządzeń na terenie robót. Powyższe Wykonawca realizuje własnym staraniem i w cenie umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232460-4 - Roboty sanitarne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.5.) Wartość części: 313439,97 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zadanie nr 1 zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy PZP z uwagi na fakt, iż ofert najkorzystniejsza (oferta nr 1) przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 469 555,23 zł i w ocenie dysponenta środków finansowych niezasadnym i niegospodarnym jest zwiększenie tej kwoty do kwoty oferty najkorzystniejszej tj. 1 273 776,60 zł.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1273776,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1599014,50 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 392642,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 392642,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 392642,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDOWNICTWO Robert Kondracki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8761685263

7.3.3) Ulica: Szosa Toruńska 57

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz

7.3.5) Kod pocztowy: 86-302

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 392642,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 347000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 362640,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 347000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDOWNICTWO Robert Kondracki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8761685263

7.3.3) Ulica: Szosa Toruńska 57

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz

7.3.5) Kod pocztowy: 86-302

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Powierzenie części zadania (45% - montaż instalacji centralnego ogrzewania) podwykonawcy: F.H.U. Marek Kawczyński Instalacje, Przesławice 48, 86-320 Łasin.

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 347000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane