Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Grabowie - powtórzone
GMINA GRABÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00281957
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00281957/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-09 21:16
- Lokalizacja
- Grabów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1e4bb631-0ebd-465f-be45-988fd4ffe86d
- Identyfikator
- 7752406197
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00281957 z dnia 2026-06-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Grabowie - powtórzone
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRABÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019119
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 21
1.5.2.) Miejscowość: Grabów
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-150
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: grabow@grabow.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gminagrabow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12970161.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Grabowie - powtórzone2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e4bb631-0ebd-465f-be45-988fd4ffe86d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281957
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00099310/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Grabowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00209446
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AOIP.271.1.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Grabowie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Grabowie”, prowadząca do racjonalizacji zużycia energii.
2. Prace budowlane i instalacyjne będą prowadzone na funkcjonującym obiekcie. Nie ma możliwości na czas prowadzenia robót wyłączenia obiektu z użytkowania, dlatego też wykonawca powinien zaplanować i zorganizować swoje prace w taki sposób, aby były one możliwie najmniej uciążliwe dla użytkowników obiektu.
3. Zamówienie realizowane będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj.
4. Szczegółowy opis przedmiotu został opisany w Programie Funkcjonalno- Użytkowym (dalej PFU) – załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
09330000-1 - Energia słoneczna
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1980300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4278287,48 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2698000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Albuilding Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6662110564
7.3.4) Miejscowość: Kramsk
7.3.5) Kod pocztowy: 62-511
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2161000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający w dniu 21.05.2026 r. poinformował o wyborze oferty złożonej przez Wykonawcę P.H.U. BLANKO Damian Tyburski, 95-035 Ozorków, ul. Łęczycka 15.Zamawiający wezwał Wykonawcę P.H.U. BLANKO Damian Tyburski do złożenia dokumentów niezbędnych do podpisania umowy oraz wyznaczył termin podpisania umowy na dzień 27.05.2026 r. Wykonawca nie złożył dokumentów w wyznaczonym terminie ani nie stawił się na podpisanie umowy, nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Ponadto w dniu 28.05.2026 r. przeprowadzono rozmowę telefoniczną z Panem Damianem Tyburskim, który poinformował o odstąpieniu od podpisania umowy, tym samym uchylił się od jej zawarcia.
W dniu 28.05.2026 r. Zamawiający poinformował o ponownym wyborze najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę ALBUILDING Sp. z o. o., 62-511 Kramsk, Borki 39.
| 2026-06-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |