Budowa tężni solankowej na terenie Osiedla Sady w Kielcach

Gmina Kielce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00282149
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00282149/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-10 08:25
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1227e798-71e5-4625-a3a9-2b52715a57be
Identyfikator
6572617325
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaObiekty rekreacyjneRoboty budowlane w zakresie uzdrowiskRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

Wykonawcy

1 przyznane

ALDONA GRABOWSKA-PAJDAKLibiąż, PL · lot 0
299 505 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00282149 z dnia 2026-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej na terenie Osiedla Sady w Kielcach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kielce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009343

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-303

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.bzp@um.kielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kielce.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1227e798-71e5-4625-a3a9-2b52715a57be

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa tężni solankowej na terenie Osiedla Sady w Kielcach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1227e798-71e5-4625-a3a9-2b52715a57be

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282149

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00105170/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa tężni solankowej na terenie Osiedla Sady w Kielcach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173336

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AK-IV.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 237336,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa tężni solankowej na terenie Osiedla Sady w Kielcach (zlokalizowanej na działce nr ewid. 865 obręb 0010 w Kielcach).

2. Przedmiot zamówienia podzielony został na etapy (Etap I i II) i obejmuje w szczególności:
2.1. w zakresie Etapu I:
1) opracowanie na podstawie Programu funkcjonalno-użytkowego, stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ, oraz obowiązujących przepisów, Dokumentacji projektowej dotyczącej wykonania przedmiotu zamówienia umożliwiającej dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych/uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę,
2) uzyskanie na koszt własny, niezbędnych i wymaganych przepisami, map do celów projektowych, uzgodnień, opinii, badań i sprawdzeń Dokumentacji projektowej, potrzebnych do opracowania kompletnej Dokumentacji projektowej, umożliwiającej dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych/uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę.
2.2. w zakresie Etapu II:
1) dostawę i montaż tężni solankowej o konstrukcji drewnianej, średnicy od 200 cm do 250 cm, wysokość od 320 cm do 350 cm, zadaszonej dachem o średnicy min. 600 cm z lampą bakteriobójczą UV i panelami fotowoltaicznymi,
2) wykonanie przyłącza energetycznego o długości ok. 55 mb,
3) montaż dwóch słupów z kamerami monitoringu z włączeniem do istniejącego systemu,
4) wykonanie utwardzenia z kostki betonowej bezfazowej o gr. 6 cm w celu zapewnienia komunikacji przy tężni oraz połączenia z istniejącymi chodnikami min. 100 m2,
5) wykonanie nasadzeń roślinności niskiej o wysokości 0,5-1,5 m, w tym trawniki (min. 40 m2), byliny, trawy ozdobne, krzewinki oraz niskie krzewy min 40 szt.,
6) dostawę i montaż 5 szt. ławek z oparciem - nogi betonowe, wzór grys płukany, deski impregnowane o grubości min. 5 cm, w tym jedna ławka z podświetleniem LED z podłączeniem do instalacji elektrycznej, przy jednej ławce miejsce przeznaczone dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim o wymiarach 200x200 cm,
7) dostawa i montaż 2 szt. koszy na śmieci o wkładzie min. 35 l o konstrukcji betonowej,
8) dostawa i montaż 3 szt. stojaków rowerowych U-kształtnych ze stali nierdzewnej o wysokości 80 cm,
9) wykonanie tablicy informacyjnej o realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego wraz
z regulaminem,
10) wykonanie wszelkich innych robót i instalacji, które będą konieczne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia,
11) odtworzenie nawierzchni po przeprowadzonych robotach budowlanych, poprzez wyrównanie, humusowanie i obsianie trawą,
12) dostawę materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do uruchomienia tężni wraz z instrukcją eksploatacji i obsługi urządzeń, uruchomienie i rozruch tężni oraz przeprowadzenie szkolenia przedstawicieli użytkownika,
13) wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

3. Szczegółowy zakres i sposób realizacji zamówienia w zakresie Etapu I i II określają:

– Program funkcjonalno-użytkowy, stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ,
– Wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45215110-1 - Roboty budowlane w zakresie uzdrowisk

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 299505,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 299505,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 299505,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Aldona Grabowska-Pajdak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 122635630

7.3.3) Ulica: ul. Armii Krajowej 85

7.3.4) Miejscowość: Libiąż

7.3.5) Kod pocztowy: 32-590

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 299505,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia zmienił nazwę z: Firma KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Produkcyjno Handlowa Usługowa-Export
Aldona Grabowska-Pajdak na: KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Aldona Grabowska-Pajdak.
2026-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane