„Budowa ścieżek rowerowych” realizowana w ramach projektu: Zrównoważona Mobilność Miejska w Aglomeracji Jeleniogórskiej
Gmina Miejska Piechowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00282633
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00282633/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-10 10:23
- Lokalizacja
- Piechowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4bbd9c76-b88f-4fe6-ba82-9cd2997c0a66
- Identyfikator
- 6110108658
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00282633 z dnia 2026-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa ścieżek rowerowych” realizowana w ramach projektu: Zrównoważona Mobilność Miejska w Aglomeracji Jeleniogórskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Piechowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821612
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kryształowa 49
1.5.2.) Miejscowość: Piechowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-573
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 757548900
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@piechowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piechowice.bip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12944411.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa ścieżek rowerowych” realizowana w ramach projektu: Zrównoważona Mobilność Miejska w Aglomeracji Jeleniogórskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4bbd9c76-b88f-4fe6-ba82-9cd2997c0a66
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282633
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012927/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa ścieżek rowerowych dla zadania "Zrównoważona mobilność miejska w Aglomeracji Jeleniogórskiej"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
FENX.03.01-IP.02-0021/24, działanie FENX.03.01 Transport miejski, priorytet FENX.03 Transport miejski, dofinansowanego z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199458
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3558120,6 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa ścieżek rowerowych dla zadania: Zrównoważona Mobilność Miejska w Aglomeracji Jeleniogórskiej, której celem jest bezpieczne połączenie pieszo-rowerowe Gminy Miejskiej Piechowice z Miastem Jelenia Góra. Przedsięwzięcie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj” . Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i realizacji inwestycji zgodnie z przepisami prawa, wytycznymi oraz normami branżowymi i szczegółowymi postanowieniami PFU. Przedmiot obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej z podziałem na trzy odcinki:
- Projekt budowlany z pozwoleniem na budowę wraz z projektem docelowej organizacji ruchu na odcinek pokazany na Rysunku 2.1. (z wyłączeniem z zamówienia pętli autobusowej na działce nr 202) i nr 2.2,
- Projekt docelowej organizacji ruchu na odcinek pokazany na Rysunku 2.3 i 2.4,
- Projekt budowlany z podziałami działek i uzyskaniem decyzji ZRID wraz z projektem
docelowej organizacji ruchu na odcinek pokazany na Rysunku 2.5 i 2.6.
- wystąpienie o uzyskane zgody właścicieli gruntów na dysponowanie gruntem jeżeli
zajdzie taka potrzeba – dotyczy działek nie będących we władaniu Inwestora oraz nie
objętych wydzieleniem w ramach decyzji ZRID,
- podziały geodezyjne działek objętych decyzją ZRID.
Drogę rowerową należy zaprojektować i wykonać o szerokościach 2,50 m i 3,00 m pokazanych na rysunkach PZT z podziałem na trzy etapy.
Etap I objęty robotami budowalnymi i pozwoleniem na budowę:
- długość odcinka 1+149
- powierzchnia drogi rowerowej z MMA – 3300,00 m2
- obramowanie drogi rowerowej – obrzeże betonowe 8x30 na ławie betonowej z oporem o
Fb=0,04m2
- likwidacja wysypiska – niwelacja skarpy w km 0+550 – 0+600
- korekta rowów i przepustów
- wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.
Etap II objęty zmianą docelowej organizacji ruchu i uzyskaniem zatwierdzenia:
- długość odcinka 1115,00 mb
- odcinek zlokalizowany wzdłuż ul. Kwiatowej, Jaśminowej, Przemysłowej i Cieplickiej
Etap III objęty robotami budowalnymi i decyzją ZRID:
- długość odcinka 0+780
- powierzchnia drogi rowerowej z MMA – 2350,00 m2
- obramowanie drogi rowerowej – obrzeże betonowe 8x30 na ławie betonowej z oporem o
Fb=0,04m2
- korekta rowów i przepustów wraz z wykonaniem korekty skarpy wzdłuż drogi
powiatowej
- wprowadzenie docelowej organizacji ruchu
- wykonanie podziału działek wraz z przestawieniem ogrodzeń, projektami branżowymi
dla przestawianych skrzynek gazowych i elektrycznych dla działek:
Powierzchnia działki Nr 480/2 do wydzielenia w ramach decyzji ZRID - 160,0 m²;
Powierzchnia działki Nr 480/1 do wydzielenia w ramach decyzji ZRID - 955,0 m²;
Powierzchnia działki Nr 480/4 do wydzielenia w ramach decyzji ZRID - 382,0 m²;
Powierzchnia działki Nr 488/2 do wydzielenia w ramach decyzji ZRID - 875,0 m²;
Powierzchnia działki Nr 488/1 do wydzielenia w ramach decyzji ZRID - 734,0 m².
Uwarunkowania wykonania przedmiotu zamówienia
Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i realizacji inwestycji zgodnie z przepisami
prawa, wytycznymi oraz normami branżowymi i szczegółowymi postanowieniami niniejszego PFU.
W szczególności wykonawca zobowiązany jest do:
- uzyskania własnym staraniem i na własny koszt wszystkich opracowań
geotechnicznych, geodezyjnych, badań, pomiarów, warunków technicznych i uzgodnień
oraz decyzji wymaganych prawem,
- przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji dokumentacji projektowej,
- opracowania, uzyskania wymaganych opinii i zatwierdzenia tymczasowej organizacji
ruchu, a następnie wyniesienia i utrzymania organizacji,
- realizacji projektu w oparciu o zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentację,
- prowadzenia badań kontrolnych zgodnie z wymogami specyfikacji technicznych,
- prowadzenia dziennika budowy zgodnie z odrębnymi przepisami,
- przedstawienia i wdrożenia programu zapewnienia jakości,
- sprawowania nadzoru nad prowadzonymi robotami w zakresie nadzoru branżowego,
autorskiego i archeologicznego,
- sporządzenie dokumentacji odbiorowej - operatu kolaudacyjnego zawierającego wykaz
rozliczeń , wyniki badań i pomiarów, inwentaryzację powykonawczą oraz inne elementy
wymagane przepisami odrębnymi,
- zgłoszenia zakończenia robót i skuteczne uzyskanie przyjęcia zgłoszenia lub złożenie
wniosku o pozwolenia na użytkowanie po zakończeniu prac jeżeli będzie ono
wymagane.
Działki będące przedmiotem inwestycji znajdują się w Nr ewid.: 020603_1:
- Etap I: Obręb 0004, Działka Nr: 129, 133, 203, 136/2, 202, 127/1, 137, 145
- Etap III: Obręb 0008, Działka Nr: 488/1, 488/2, 489/1, 480/4, 480/1, 480/2.
Ogólne właściwości funkcjonalno-użytkowe
Wykonanie prac projektowych, robót budowlanych i oddanie do użytku musi być zrealizowane
zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r Prawo Budowlane oraz z
wszelkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia jak również z normami i
wytycznymi branżowymi oraz zasadami wiedzy technicznej.
Efektem końcowym winna być budowa dróg rowerowych w m. Piechowice w ciągu dróg
gminnych: ul. Kwiatowa, Jaśminowa, Przemysłowa, Cieplicka, Pakoszowska oraz drogi powiatowej ul. Kryształowej.
Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie kompletnego zadania
inwestycyjnego, stąd wykonawca winien liczyć się z faktem, że w efekcie prac projektowych
wynikowe rodzaje robót i ilości będą się różniły od ilości szacunkowych przedstawionych w PFU. W szczególności dotyczy to uzbrojenia podziemnego, którego inwentaryzacja wg zasobu geodezyjnego nie musi odzwierciedlać faktycznego przebiegu i średnic w terenie. Powyższe stanowi ryzyko Wykonawcy.
Szczegółowe właściwości funkcjonalno-użytkowe
Założenia projektowe dla wszystkich odcinków:
- wszystkie odcinki dróg rowerowych wykonane będą z nawierzchni bitumicznej i
obramowane obrzeżem betonowym 8x30
- konstrukcja nawierzchni ma zostać zaprojektowana w oparciu o badania geotechniczne,
które wykonane będą na etapie projektu budowlanego
- zaprojektowana niweleta dróg rowerowych służy na tym etapie analizie spływu wód
opadowych i lokalizacji ewentualnych przepustów w łukach wklęsłych
- niweleta wszystkich odcinków poprowadzona została z założeniem po istniejącym
terenie bez wykonywania robót ziemnych
- projektuje się wycinkę wszystkich drzew na całym odcinku zaprojektowanych dróg
- wzdłuż całego odcinka należy zachować istniejące zjazdy
- należy przewidzieć w ramach projektu korektę rowów i przepustów
- drogi rowerowe należy zaprojektować jako podstawowe
- w rejonie skrzyżowań należy spełnić kryteria widoczności
- projekty należy wykonać głównie w oparciu założenia:
o WR-D-42-1-01-Wytyczne projektowania infrastruktury dla rowerów. Część 1
Planowanie tras dla rowerów
o WR-D-42-2-01-Wytyczne projektowania infrastruktury dla rowerów. Część 2
Projektowanie dróg dla rowerów, dróg dla pieszych i rowerów
o WR-D-42-3-01-Wytyczne projektowania infrastruktury dla rowerów. Część 3
Projektowanie przejazdów dla rowerów oraz infrastruktury dla rowerów na skrzyżowaniach i węzłach.
Wymagania dotyczące sieci i instalacji
Na placu budowy znajdują się zinwentaryzowane oraz niezinwentaryzowane sieci uzbrojenia
podziemnego oraz napowietrzne. W ramach przewidywanych do wykonania prac poza budową
nowych odcinków dróg rowerowych przewiduje się powstanie kolizji, których rozwiązanie i
zabezpieczenie jest zadaniem wykonawcy.
Zieleń
W rejonie inwestycji znajduje się zieleń wysoka - drzewa i niska - tereny trawiaste. Wszystkie
istniejące drzewa kolidujące z przebiegiem dróg rowerowych przeznaczone są do wycinki, Inwestor
nie posiada prawomocnego pozwolenia na wycięcie drzew.
Szczegółowe uwarunkowania zaprojektowania i realizacji inwestycji zawarte są w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Opisu Przedmiotu Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2182853,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3905245,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2182853,23 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MG-TECH Inżynieria Lądowa Mariusz Gałkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6141023319
7.3.3) Ulica: Szybowcowa
7.3.4) Miejscowość: Jeżów Sudecki
7.3.5) Kod pocztowy: 58-521
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2182853,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-10-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |