Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00282738
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00282738/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-10 10:46
Lokalizacja
Tychy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-278beee3-2dcd-4d57-bc7b-734a75cec94a
Identyfikator
6462447307
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00282738 z dnia 2026-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000166344

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Budowlanych 59

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzuim.tychy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuim.tychy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,230481,a94e3fb5f050ab6ead7cb8219ca30e77.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarzadzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-278beee3-2dcd-4d57-bc7b-734a75cec94a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282738

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045885/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229998

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 18/DZP/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 408900,05 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących realizację zadania pn.: Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach, zgodnie z zakresem rzeczowym określonym w kosztorysie, uproszczonej dokumentacji oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB).
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich robót podstawowych, towarzyszących oraz pomocniczych niezbędnych do prawidłowego i kompletnego wykonania inwestycji.

1. Zakres rzeczowy zamówienia
1.1. Roboty przygotowawcze i organizacyjne, w tym:
• organizacja i zagospodarowanie terenu budowy,
• opracowanie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu, w tym przygotowanie a następnie rozbiórka tymczasowych przystanków,
• wytyczenie geodezyjne robót,
• zapewnienie nadzorów branżowych,
• wprowadzenie i utrzymanie oznakowania tymczasowego,
• operat kolaudacyjny, w tym Ediom.

1.2. Roboty rozbiórkowe, w tym:
• rozbiórka istniejących nawierzchni: zatok, peronów oraz chodników
• demontaż elementów drogowych i infrastruktury kolidującej z inwestycją,
• załadunek, transport i utylizację materiałów z rozbiórki zgodnie z obowiązującymi przepisami.

1.3. Roboty ziemne, w tym:
• wykonanie wykopów i korytowania pod konstrukcje nawierzchni,
• profilowanie i zagęszczenie podłoża,
• ewentualne uzupełnienie podbudowy.

1.4. Konstrukcje nawierzchni, w tym:
• wykonanie podbudów pomocniczych i zasadniczych,
• wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni (zgodnie z technologią wskazaną w kosztorysie i STWiORB),
- nawierzchnia z kostki betonowej jasnoszarej – chodnik
- nawierzchnia z kostki betonowej ciemnoszarej – peron
- nawierzchnia betonowa – zatoki,
- uzupełnienie nawierzchni bitumicznej wzdłuż oporników.

1.5. Elementy drogowe i wykończeniowe, w tym:
• montaż krawężników betonowych, polimerobetonowych peronowych, oporników oraz obrzeży, krawężnik peronowy należy zabudować na wysokość 16 cm.
• regulację pionową urządzeń podziemnych (studzienki, wpusty, zasuw),
• regulację wysokościową względem projektowanej niwelety m.in wiat przystankowych, opieraczy, tablic z rozkładem,
• roboty odtworzeniowe terenów przyległych.

1.6. Infrastruktura techniczna, w tym:
• ewentualne zabezpieczenie istniejących sieci.

1.7. Roboty porządkowe i zakończeniowe, w tym:
• uporządkowanie terenu budowy,
• przywrócenie terenu do stanu zgodnego z dokumentacją,
• wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
• przekazanie dokumentacji powykonawczej Zamawiającemu.

Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Kosztorysie ofertowym oraz Dokumentacji technicznej, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 2 i 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu pn. Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach do upływu terminu składania ofert wpłynęły dwie oferty n/w Wykonawców:

INFRA-KOM Krzysztof Fabian, 43-140 Lędziny, ul. Partyzantów 2d z zaoferowaną ceną brutto 584.916,05 zł
Przedsiębiorstwo Budowlano - Projektowe DROKAN-2, 43-100 Tychy, ul. Katowicka 202 z zaoferowaną ceną brutto 692.442,65 zł

Zamawiający poddał ocenie zgodnie z kryterium zawartym w Specyfikacji Warunków Zamówienia 2 oferty, które uznał za niepodlegające odrzuceniu:

INFRA-KOM Krzysztof Fabian, 43-140 Lędziny, ul. Partyzantów 2d – 60,00 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, okres rękojmi – 40 %] otrzymała łącznie 60,00 pkt, w tym:
kryterium: cena – 60,00 pkt
kryterium: okres rękojmi – 40,00 pkt

Przedsiębiorstwo Budowlano - Projektowe DROKAN-2, 43-100 Tychy, ul. Katowicka 202 – 90,68 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, okres rękojmi – 40 %] otrzymała łącznie 90,68 pkt, w tym:
kryterium: cena – 50,68 pkt
kryterium: okres rękojmi – 40,00 pkt

W wyniku przeprowadzonej oceny złożonych w niniejszym postępowaniu ofert stwierdzono, iż oferta złożona przez wykonawcę – Przedsiębiorstwo Budowlano - Projektowe DROKAN-2, 43-100 Tychy, ul. Katowicka 202 w kryterium oceny ofert otrzymała 90,68 pkt., w tym:
kryterium: cena – 50,68 pkt
kryterium: okres rękojmi – 40,00 pkt


Najwyżej oceniona oferta, która nie podlega odrzuceniu, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 419.122,55 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty.

Mając powyższe na względzie, unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia stało się konieczne i jest uzasadnione.
2026-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane