Opracowanie projektu modernizacji systemów klimatyzacji w budynku UMP na Pl. Kolegiackim 17 z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00282814
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00282814/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-10 11:02
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7a2d5265-76fb-444e-92be-835e27611738
- Identyfikator
- 2090001440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00282814 z dnia 2026-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie projektu modernizacji systemów klimatyzacji w budynku UMP
na Pl. Kolegiackim 17 z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kolegiacki 17
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-841
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpb@um.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/poznan1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie projektu modernizacji systemów klimatyzacji w budynku UMPna Pl. Kolegiackim 17 z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a2d5265-76fb-444e-92be-835e27611738
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282814
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030424/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.33 Opracowanie projektu modernizacji systemów klimatyzacji w budynku UMP na pl. Kolegiackim z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239444
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPb-II.271.55.2026.MA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 243500,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej dla modernizacji instalacji chłodzenia
i ogrzewania pomieszczeń biurowych z salami sesyjnymi budynku Urzędu Miasta Poznania w budynku Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17
w Poznani, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
2) Zamawiający wymaga zapewnienia minimum 36 - miesięcznego okresu gwarancji na wykonaną dokumentację projektową, licząc od daty podpisania Protokołu Odbioru Końcowego „bez zastrzeżeń”.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Programie funkcyjno – użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy.
4) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we Wzorze umowy wraz z załącznikami, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny jedynej złożonej oferty (z uwzględnieniem ceny oferty dodatkowej)| 2026-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |