Budowa magazynu Obrony Cywilnej w miejscowości Węgierka w formule zaprojektuj i wybuduj
Gmina Roźwienica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00282816
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00282816/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-10 11:02
- Lokalizacja
- Roźwienica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-26486fda-6eeb-4573-b51b-ae6d6cd3206f
- Identyfikator
- 7922033879
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00282816 z dnia 2026-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa magazynu Obrony Cywilnej w miejscowości Węgierka w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Roźwienica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900387
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Roźwienica
1.5.2.) Miejscowość: Roźwienica
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-565
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.5.7.) Numer telefonu: 16 622 58 22
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@rozwienica.itl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rozwienica.itl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12985171.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa magazynu Obrony Cywilnej w miejscowości Węgierka w formule zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26486fda-6eeb-4573-b51b-ae6d6cd3206f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282816
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034758/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa magazynu Obrony Cywilnej w miejscowości Węgierka w formule zaprojektuj i wybuduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
"Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 - 20206"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213712
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1250000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo- kosztorysowej oraz wykonania robót budowlanych zamierzenia inwestycyjnego w ramach, którego przewiduje się budowę magazynu Obrony Cywilnej w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Inwestycję zaplanowano na działce nr 615 położonej w miejscowości Węgierka, obręb nr 0008, gmina Roźwienica, powiat jarosławski, woj. Podkarpackie.
Budynek magazynu parterowy niepodpiwniczony kryty dachem dwuspadowym o kącie nachylenia około 5-10%, na planie prostokąta o wymiarach około 28,00 x 14,00. Obiekt posadowiony na stopach fundamentowych, konstrukcja szkieletowa żelbetowo-stalowa, pokrycie dachu wykonane z płyty warstwowej z rdzeniem z wełny mineralnej oparte na dźwigarach stalowych, ściany obudowane płytą warstwową z rdzeniem z wełny mineralnej, betonowa posadzka przemysłowa (umożliwiająca poruszanie się pojazdów ciężarowych o masie 40 ton), grawitacyjne odwodnienie wraz z przyłączami wodociągowymi, kanalizacją sanitarną, elektroenergetycznymi i teletechnicznymi.
Projektowany budynek magazynowy zostanie podzielony na dwie strefy (dwa boksy):
• boks ogrzewany, wyposażony w dwie bramy wjazdowe oraz niezależne drzwi techniczne od strony zachodniej budynku
• boks nieogrzewany, wyposażony w trzy bramy wjazdowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
a) Program funkcjonalno - użytkowy (PFU) – załączniki nr 9 do SWZ;
b) projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 8 do SWZ.
Do zakresu realizacji Wykonawcy należy również: rozbiórka pozostałych elementów po istniejącym budynku, w szczególności fundamentów oraz do ich wywozu i utylizacji we własnym zakresie. Dokumentacja fotograficzna przedstawiająca aktualny stan terenu po rozbiórce budynku (oznaczonego symbolem „I”) stanowi załącznik do PFU oraz wykonanie placu manewrowego przed budynkiem magazynowym o powierzchni około 500 m2.
Odbiór zamówienia oraz płatność podzielona została na dwa etapy:
Etap I – projektowy: przekazania pełnej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę oraz przekazie wszelkich prac autorskich na Zamawiającego - Wynagrodzenie za ten etap nie przekroczy 5% całkowitej wartości inwestycji.
Etap II – realizacyjny: weryfikacja zgodności wykonanych prac z zatwierdzonym programem funkcjonalno-użytkowym, zatwierdzoną dokumentacją projektową, ustaleniami formalnymi pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym oraz normami i przepisami technicznymi. Przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, wraz ze wszystkimi wymaganymi protokołami odbiorów technicznych i badań, wraz z uzyskaniem decyzji pozwalającej na użytkowanie obiektu. Pozostała część wynagrodzenia zostanie rozliczona po zakończeniu tego etapu.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2029 r Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320).Uzasadnienie faktyczne i prawne:
Po odrzuceniu oferty nr 3 Wykonawcy: IZABELA MIELEWCZYK KAMBUD z siedzibą w Starogard Gdański 83-200 Starogard Gdański, najwyżej ocenioną ofertą pozostaje oferta nr 1 złożona przez Wykonawcę Kapibara Sp.zo.o. z siedzibą w Knurów 44-190 Knurów opiewająca na kwotę 1 771 692,00 zł brutto.
Cena wskazanej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny najwyżej ocenionej oferty.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty albo oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1476000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2386200,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1771962,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
wymagania dotyczące określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustawy - etykiety społecznej
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Oferta nr 3 złożona przez wykonawcę: IZABELA MIELEWCZYK KAMBUD z siedzibą w Starogard Gdański 83-200 Starogard GdańskiW toku badania i oceny ofert Zamawiający, działając na podstawie art. 274 ust. 2 oraz art. 128 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2029 r Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), wzywał Wykonawcę do złożenia oraz uzupełnienia wymaganych podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia z postępowania.
Pomimo skutecznego doręczenia wezwań oraz wyznaczenia terminów na ich wykonanie, Wykonawca nie przedłożył wymaganych dokumentów i oświadczeń w zakresie wskazanym przez Zamawiającego.
Wobec powyższego Zamawiający zobowiązany jest do odrzucenia oferty Wykonawcy na podstawie
art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym odrzuca się ofertę wykonawcy, który nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
| 2026-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |