Dostawa, wdrożenie i uruchomienie systemu kolejkowego oraz systemu monitorowania parametrów życiowych.
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kościanie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00282817
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00282817/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-10 11:03
- Lokalizacja
- Kościan, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-39a2a2fd-8988-49e9-bf48-6826aff153d5
- Identyfikator
- 6981578284
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Urządzenia komputerowePakiety oprogramowania i systemy informatyczneSystem monitorowania pacjentówUsługi wdrażania oprogramowania
Wykonawcy
2 przyznane
'KONSULTANT IT' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
159 777 PLNPARAMEDICA POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAWarszawa, PL · lot 1
329 952,42 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00282817 z dnia 2026-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, wdrożenie i uruchomienie systemu kolejkowego oraz systemu monitorowania parametrów życiowych.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kościanie
1.3.) Oddział zamawiającego: SPZOZ w Kościanie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411051999
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 7
1.5.2.) Miejscowość: Kościan
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-000
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ZP.spzozkoscian@post.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpital.koscian.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://spzozkoscian.ezamawiajacy.pl/pn/spzozkoscian/demand/290910/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa, wdrożenie i uruchomienie systemu kolejkowego oraz systemu monitorowania parametrów życiowych.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39a2a2fd-8988-49e9-bf48-6826aff153d5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282817
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00065207/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.11 Dostawa, wdrożenie i uruchomienie systemu kolejkowego oraz systemu monitorowania parametrów życiowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia" pn.: Transformacja cyfrowa w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościanie, projekt nr: KPOD.07.03-IP.10-0376/25, nazwa zadania: Dostawa, integracja i wdrożenie systemu monitorowania funkcji życiowych oraz systemu kolejkowego.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249779
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.260.16.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 obejmuje w szczególności dostawę, montaż, instalację, konfigurację, uruchomienie i wdrożenie systemu kolejkowego, obejmującego urządzenia, oprogramowanie, licencje, integrację z systemem HIS/Eskulap, szkolenia, dokumentację oraz serwis gwarancyjny.4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
33195000-3 - System monitorowania pacjentów
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
4.5.5.) Wartość części: 180810,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 obejmuje w szczególności dostawę, instalację, konfigurację, integrację i wdrożenie systemu monitorowania parametrów życiowych, w tym oprogramowania serwerowego, komunikacji z urządzeniami posiadanymi przez Zamawiającego, integracji z systemem HIS/Eskulap, obsługi komunikatów HL7, przesyłania parametrów medycznych oraz przeprowadzenia szkoleń. Załączony opis wymaga między innymi obsługi HL7, przesyłu danych takich jak temperatura, saturacja, ciśnienie, częstość oddechów i EWS, a także integracji z Eskulapem4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
33195000-3 - System monitorowania pacjentów
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
4.5.5.) Wartość części: 302400,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 159777,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 159777,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 159777,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Konsultant IT Sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7781388065
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 159777,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-07-15Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 329952,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 329952,42 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 329952,42 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PARAMEDICA POLSKA Sp. z o.o. sp. k
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1070017638
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 329952,42 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-07-15| 2026-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |