Modernizacja energetyczna budynku magazynowo – administracyjnego w Mieście Darłowo

Gmina Miasto Darłowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00283243
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00283243/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-10 12:36
Lokalizacja
Darłowo, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9077341a-eb35-42d0-b85d-ab82ab426c79
Identyfikator
4990527500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty izolacyjneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie centralnego ogrzewania

Wykonawcy

1 przyznane

ANNA KULWASDarłowo, PL · lot 0
445 299,9 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00283243 z dnia 2026-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynku magazynowo – administracyjnego w Mieście Darłowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Darłowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920937

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 9

1.5.2.) Miejscowość: Darłowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 943551248

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@darlowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.darlowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1302617

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna budynku magazynowo – administracyjnego w Mieście Darłowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9077341a-eb35-42d0-b85d-ab82ab426c79

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283243

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037708/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Modernizacja energetyczna budynku magazynowo - administracyjnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223648

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026 / EI.7013.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 406341,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na:

1)wymianie stolarki okiennej – wg zestawienia i dokumentacji fotograficznej – okna kolor biały o współczynniku max U=0,9 W/(m2*K) – łączna powierzchnia okien 42,91 m2 – zał. nr 11 – zestawienie stolarki okiennej. Uwaga! Przed montażem wymiary sprawdzić na budowie.

2)wymianie stolarki drzwiowej zewnętrznej – wg zestawienia i dokumentacji fotograficznej – drzwi o współczynniku max U= 1,30 W/(m2*K) – łączna powierzchnia drzwi 14,07 m2 – zał. nr 12 - zestawienie stolarki drzwiowej. Przed montażem wymiary sprawdzić na budowie.

3)ociepleniu ścian zewnętrznych budynku styropianem gr. 15 cm o współczynniku lambda=0,032W/(m*K) wraz z kołkowaniem (4 szt./ m2) siatkowaniem i wyprawą elewacyjną w kolorze jasnoszarym – łączna powierzchnia ścian do docieplenia 356,80 m2.

Elewację od ul. I Maja wykonać zgodnie z załączoną wizualizacją – plik pn. „Projekt elewacji od strony ul. I Maja”. Pozostałe ściany wykonać bez elementów ozdobnych.

Dodatkowo wykonać cokół 0,5 m nad ziemią z wyprawą „mosaikputz” – kolor do uzgodnienia w trakcie elewacji.

UWAGA! Obecnie na elewacji znajdują się kable i inna infrastruktura teletechniczna (patrz dokumentacja fotograficzna) . W trakcie robót należy z użytkownikiem uzgodnić likwidację lub pozostawienie w/w infrastruktury.

4)ociepleniu ościeży styropianem gr. 3 cm o współczynniku lambda=0,032W/(m*K), EPS 70 wraz z siatkowaniem i wyprawą elewacyjną w kolorze jasnoszarym – łączna powierzchnia ościeży do docieplenia ok. 25,0 m2;

5)montażu parapetów zewnętrznych wykonanych z blachy ocynkowanej gr. 0,50 mm w kolorze szarym / srebrnym – szerokość parapetów 25 cm – długość parapetów = szerokość okna + 10cm – łączna długość parapetów - 34,80 m – ilość parapetów 24 szt.

6)ociepleniu ściany zewnętrznej od wewnątrz płytami PIR gr. 12cm (ściana od rzeki Wieprzy) - lambda=0,026W/(m*K) wraz z osiatkowaniem i pomalowaniem – łączna powierzchnia ściany do docieplenia 37,05 m2;

7)dociepleniu stropodachu nad budynkiem (część piętrowa) poprzez izolację styropapą o gr. 25 cm - lambda=0,036W/(m*K), EPS 100 oraz wykonaniu nowego pokrycia dachowego z podwójnej papy termozgrzewalnej podkładowej oraz wierzchniego krycia o łącznej powierzchni ok. 108,0 m2 – papa podkładowa na bazie asfaltu modyfikowanego SBS, na osnowie poliestrowej gr. min. 5,2mm, papa wierzchniego krycia na bazie asfaltu modyfikowanego SBS, na osnowie poliestrowej gr. min. 5,2mm, posypka gruboziarnista.

8)wymianie obróbek blacharskich (ok. 30 m2) , rur spustowych (ok. 36 m) oraz rynien (ok. 85 m) – obróbki blacharskie, rury i rynny wykonane z blachy ocynkowanej gr. 0,50 mm kolor szary / srebrny;

9)ociepleniu przestrzeni podstropowych (na części parterowej budynku) poprzez wstrzyknięcie wełny celulozowej o gr. 30 cm – lambda 0,032 W/m*K o łącznej powierzchni 175 m2;

10)wymianie systemu centralnego ogrzewania poprzez demontaż i montaż. Ilość grzejników – łącznie 36 szt. wg załącznika Nr 10 – zestawienie grzejników, wraz z wymianą instalacji c.o. wraz z montażem głowic termostatycznych grzejnikowych – 36 szt. – rury ze stali węglowej therm (lub równoważne) prowadzone po ścianach, długości rur:
- 28 mm – 100 m;
- 22 mm – 80 m;
- 15 mm – 60 m.

11)wymianie (budowa) węzła ciepłowniczego / rozdzielacza instalacji c.o. – proponowane miejsce na lokalizację węzła – pomieszczenie gospodarcze 1 -wg załączonego rzutu inwentaryzacji parteru.

Rozdzielacz należy wykonać na dwie gałęzie: 1. Część biurowa. 2. Część magazynowa.

Dodatkowo należy zamontować licznik ciepła firmy Kamstrup Multical Compact – producenta i nazwę urządzenia podano ze względu na kompatybilność obsługi przez dostawcę ciepła systemowego MPEC Darłowo.

Uwaga! Materiały z rozbiórek i demontażu należy zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami szczegółowymi w tym zakresie na koszt Wykonawcy robót.

Uwaga! Istotne elementy STWIORB służące wycenie i realizacji przedmiotu zamówienia zaimplantowano do „Dokumentacji do zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę”

Zamawiający dodatkowo informuję, że w dniu 07 lipca 2025 r. Starosta Sławieński przyjął zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych polegających na ociepleniu budynku Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Darłowie w ramach projektu „Modernizacja energetyczna budynku magazynowo – administracyjnego MZBK w Darłowie”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 445299,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 553500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 445299,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIURO PROJEKTOWO-BUDOWLANE ANNA KULWAS

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4990299387

7.3.3) Ulica: WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO 16

7.3.4) Miejscowość: DARŁOWO

7.3.5) Kod pocztowy: 76-150

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 445299,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane