Dostawa licencji polegająca na przedłużeniu (odnowieniu) pomocy technicznej użytkowanego oprogramowania ManageEngine dla Centrum Informatycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

UNIWERSYTET GDAŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00283469
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00283469/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-10 13:21
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-169a8c30-f204-4b30-8a0a-c003444d53b2
Identyfikator
5840203239
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania do zarządzania systemem

Wykonawcy

1 przyznane

MWT SOLUTIONS SPÓŁKA AKCYJNAPoznań, PL · lot 0
462 849 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00283469 z dnia 2026-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa licencji polegająca na przedłużeniu (odnowieniu) pomocy technicznej użytkowanego oprogramowania ManageEngine dla Centrum Informatycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET GDAŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001330

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. prof. Marii Janion 7

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-309

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: sekretariatdzp@ug.edu.pl

1.5.8.) Numer faksu: sekretariatdzp@ug.edu.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatdzp@ug.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.edu.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa licencji polegająca na przedłużeniu (odnowieniu) pomocy technicznej użytkowanego oprogramowania ManageEngine dla Centrum Informatycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-169a8c30-f204-4b30-8a0a-c003444d53b2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283469

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00187005

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 5B10.291.1.52.2026.RR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 405900 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji polegająca na przedłużeniu (odnowieniu) pomocy technicznej użytkowanego oprogramowania ManageEngine dla Centrum Informatycznego Uniwersytetu Gdańskiego, zwanych dalej licencjami.
2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 48781000-6 (pakiety oprogramowania do zarządzania systemem).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 4 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
4. Licencje będące przedmiotem zamówienia muszą spełniać co najmniej wymagania wyszczególnione przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia. Ponadto muszą być wolne od wszelkich wad rozumianych jako niezgodność ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia. Licencje muszą pochodzić z legalnego kanału dystrybucji, a dokumenty licencyjne oraz inne dokumenty dające prawo do korzystania
ze wsparcia technicznego producenta muszą umożliwiać Zamawiającemu korzystanie ze wsparcia technicznego producenta w sposób zgodny z powszechnie obowiązującym prawem oraz z uwzględnieniem warunków zawartych
w dokumentach licencyjnych producenta oprogramowania.
5. Przedmiotem zamówienia jest wyłącznie odnowienie wsparcia technicznego i aktualizacji dla oprogramowania ManageEngine już eksploatowanego przez Zamawiającego. Oprogramowanie to jest zintegrowane z kluczowymi systemami Zamawiającego, w tym z usługami katalogowymi, uwierzytelnianiem oraz infrastrukturą serwerową i kliencką. Zastąpienie obecnych licencji innymi rozwiązaniami wymagałoby modyfikacji integracji, ponownej konfiguracji środowiska oraz przerwania ciągłości działania usług krytycznych, co generowałoby znaczące ryzyko operacyjne. Z tych względów Zamawiający, na podstawie art. 99 ust. 5 Pzp, wskazuje produkt już w użyciu, bez dopuszczenia rozwiązań równoważnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48781000-6 - Pakiety oprogramowania do zarządzania systemem

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 462849,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 462849 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 462849 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MWT Solutions SA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7781451059

7.3.3) Ulica: Szyperska 14

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-754

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 462849 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-05

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania umowy: do 10 dni roboczych od dnia zawarcia umowy. Zamawiający wskazał termin jako data: 05.06.2026 na potrzeby formularza, ponieważ umowa została podpisana w dniu 21.05.2026 - 10 dni roboczych przypada na 05.06.2026r.
2026-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy