Dostosowanie budynku przy ul. Zamkowej 6 w Pabianicach dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Powiat Pabianicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00283996
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00283996/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-10 14:58
Lokalizacja
Pabianice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d7dbf3fe-92cc-4861-bc33-0b9157d1818e
Identyfikator
7311749778
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeDekorowanieRoboty malarskie i szklarskieRoboty elewacyjneNakładanie powierzchni kryjącychPokrywanie podłóg i ścianKładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścianRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty ciesielskieRoboty w zakresie stolarki budowlanejTynkowanieRoboty instalacyjne w budynkachInstalacje mechaniczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie stacji rozdzielczychKonstrukcje dachoweRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweKładzenie zaprawy i rynienRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty rozbiórkoweObiekty użyteczności publicznejUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradczeUsługi architektoniczne i podobneDoradcze usługi architektoniczneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanychUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaStudia wykonalności, usługi doradcze, analizyNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówKalkulacja kosztów, monitoring kosztówUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynkówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanychUsługi projektowania fundamentówDodatkowe usługi budowlaneUsługi projektowania konstrukcji nośnychUsługi kontroli projektu konstrukcji nośnych

Wykonawcy

1 przyznane

ZAMBER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPabianice, PL · lot 0
1 696 170 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00283996 z dnia 2026-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku przy ul. Zamkowej 6 w Pabianicach dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Pabianicki

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Pabianicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057655

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Pabianice

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 42 225 40 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 215 91 66

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.pabianice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.pabianice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_pabianice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie budynku przy ul. Zamkowej 6 w Pabianicach dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7dbf3fe-92cc-4861-bc33-0b9157d1818e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283996

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032267/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Dostosowanie budynku przy ul. Zamkowej 6 w Pabianicach dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222545

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IF.272.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1617496,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa o windę budynku użyteczności publicznej oraz przebudowa zewnętrznej instalacji wodociągowej dla inwestycji pod nazwą: „Dostosowanie budynku przy ul. Zamkowej 6 w Pabianicach do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.”
Zadanie inwestycyjne obejmuje wykonanie robót budowlano - instalacyjnych umożliwiających dostosowanie zabytkowego obiektu Starostwa Powiatowego w Pabianicach do nowej funkcji: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pabianicach (funkcja oświatowa).
Teren inwestycji to zabytkowy budynek użyteczności publicznej mieszczący się na działce nr ewidencji 5/1 obręb P-13 Pabianice. Na terenie ww. nieruchomości przeznaczonej na teren inwestycji, planuje się wykonanie zakresu robót budowlano-instalacyjnych mających na celu rozbudowę o zewnętrzny dźwig w szybie o konstrukcji murowanej a także wykonanie utwardzonego dojścia do wejścia do windy i budowie jednego miejsca postojowego dla osób z niepełnosprawnościami i pozostawienie pozostałych istniejących elementów zagospodarowania terenu i infrastruktury technicznej nie kolidującej z zamierzeniem w należytym stanie technicznym. Projekt przewiduje przebudowę fragmentu zewnętrznej instalacji wodociągowej z uwagi na kolizję z planowanym dźwigiem (fundamentowanie szybu).
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45451000-3 - Dekorowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

44112410-5 - Konstrukcje dachowe

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

73000000-2 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

71325000-2 - Usługi projektowania fundamentów

71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

71328000-3 - Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1696170,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2078700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1696170,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAMBER Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 381427750

7.3.3) Ulica: Zielona nr 9

7.3.4) Miejscowość: Pabianice

7.3.5) Kod pocztowy: 95-200

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1696170,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane