„Rozbudowa sieci wodociągowej w m. Osiny oraz odcinka od m. Osiny do m. Pałki”

GMINA ZWOLEŃ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00284007
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00284007/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-10 15:00
Lokalizacja
Zwoleń, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b636cf68-1f11-4bb9-b479-fd72f9e4d758
Identyfikator
8111764762
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

"ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZwoleń, PL · lot 0
289 050 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00284007 z dnia 2026-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozbudowa sieci wodociągowej w m. Osiny oraz odcinka od m. Osiny do m. Pałki”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZWOLEŃ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223439

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PLAC KOCHANOWSKIEGO 1

1.5.2.) Miejscowość: Zwoleń

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-700

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 676 22 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zwolen.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zwolen.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rozbudowa sieci wodociągowej w m. Osiny oraz odcinka od m. Osiny do m. Pałki”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b636cf68-1f11-4bb9-b479-fd72f9e4d758

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284007

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008678/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Rozbudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w m. Osiny i Pałki gm. Zwoleń.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255209

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Ustawa Prawo zamówień publicznych w art. 305 pkt. 1 umożliwiła udzielanie osobie prawnej zamówień publicznych w trybie
zamówienia z wolnej ręki jeżeli spełnione są łącznie przesłaniu określone w art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy Pzp.
Organem założycielskim Spółki jest Gmina Zwoleń, która posiada całość udziałów w Spółce. W związku z powyższym w
ZUK Sp. z o.o. nie występuje udział kapitału prywatnego.
Procentowe przychody osiągnięte przez Spółkę z wykonywania zadań powierzonych jej wyłącznie przez Gminę Zwoleń za 3
poprzedzające lata wyniosły - 94,92%. W związku z powyższym wymóg wykonania ponad 90% działalności na rzecz Gminy został spełniony.
Poprzez powoływanie członków Rady Nadzorczej oraz wykonywania przez Burmistrza Zwolenia funkcji Zgromadzenia
Wspólników i tym samym wykonywanie praw korporacyjnych i majątkowych Gmina Zwoleń sprawuje pełną kontrolę nad
ZUK Sp. z o.o. w Zwoleniu, porównywalną z kontrolą sprawowaną nad własnymi jednostkami organizacyjnymi.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.ZP.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 348312,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje rozbudowę sieci wodociągowej rozdzielczej:
- w miejscowości Osiny zlokalizowanej w pasie drogowym drogi gminnej, z rur PVC o średnicy dz110, L = 299,0 mb. Włączenie projektowanej sieci przewidziano do istniejącego przewodu w działce drogowej nr ewid. 4048, ob. Osiny.
- odcinka od miejscowości Osiny do miejscowości Pałki zlokalizowanej w pasie drogowym drogi gminnej, z rur PVC o średnicy dz110, L = 830,5 mb. Włączenie projektowanej sieci przewidziano do istniejącego przewodu w działce drogowej nr ewid. 4051, ob. Osiny oraz w dz. nr ewid. 4051, ob. Mostki.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 672026737

7.3.3) Ulica: Bogusza 19

7.3.4) Miejscowość: Zwoleń

7.3.5) Kod pocztowy: 26-700

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 289050,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane