Dostawa paneli do diagnostyki molekularnej zakażeń w systemie zamkniętym analizatora Biofire Film Array do SPZZOZ w Wyszkowie

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00284058
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00284058/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-10 15:14
Lokalizacja
Wyszków, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c7197d4e-8794-4c11-905f-fa8b42a06e14
Identyfikator
7621747265
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odczynniki laboratoryjneOdczynniki chemiczne

Wykonawcy

1 przyznane

BIOMERIEUX POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
960 391,68 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00284058 z dnia 2026-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa paneli do diagnostyki molekularnej zakażeń w systemie zamkniętym analizatora Biofire Film Array do SPZZOZ w Wyszkowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000308726

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Komisji Edukacji Narodowej 1

1.5.2.) Miejscowość: Wyszków

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-200

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szpitalwtyszkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitalwyszkow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c7197d4e-8794-4c11-905f-fa8b42a06e14

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa paneli do diagnostyki molekularnej zakażeń w systemie zamkniętym analizatora Biofire Film Array do SPZZOZ w Wyszkowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7197d4e-8794-4c11-905f-fa8b42a06e14

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284058

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00119878/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.20 Dostawa paneli do diagnostyki molekularnej zakażeń w systemie zamkniętym do analizatora Biofire Film Array

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Posiadany przez Zamawiającego analizator funkcjonuje w technologii zamkniętej i współpracuje wyłącznie z dedykowanymi panelami diagnostycznymi producenta, nie istnieją rozwiązania alternatywne ani równoważne zapewniające kompatybilność techniczną oraz możliwość prawidłowego wykonywania badań, BioMérieux Polska Sp. z o.o. jest jedynym autoryzowanym podmiotem zapewniającym dostawę paneli kompatybilnych z posiadanym analizatorem, brak realizacji dostaw skutkowałby przerwaniem ciągłości diagnostyki molekularnej w SPZZOZ w Wyszkowie, należy uznać, że zostały spełnione przesłanki określone w art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Prawo zamówień publicznych, uzasadniające udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DEZ/Z/341/ZP- 22/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę paneli do diagnostyki molekularnej zakażeń w systemie zamkniętym analizatora Biofire Film Array do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie

4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33696300-8 - Odczynniki chemiczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: bioMérieux Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010565119

7.3.3) Ulica: Generała Józefa Zajączka 9

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-518

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 960391,68 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

2026-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy