Remont izolacji pionowej ścian piwnic wraz z wykonaniem tynków renowacyjnych wewnątrz budynku Sądu Rejonowego w Głubczycach przy ul. Kochanowskiego 1

Sąd Okręgowy w Opolu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00284180
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00284180/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-10 17:19
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e44d69e0-e3ac-4883-b2f2-67764459fb85
Identyfikator
7542126327
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneInstalowanie centralnego ogrzewaniaTynkowanieNakładanie powierzchni kryjącychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsuwanie glebyZewnętrzne czyszczenie budynkówRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty w zakresie oczyszczania terenuWymiana nawierzchniWycinanie i napełnianie

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ PRZYBOROWSKIZąbki, PL · lot 0
386 534,14 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00284180 z dnia 2026-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont izolacji pionowej ścian piwnic wraz z wykonaniem tynków renowacyjnych wewnątrz budynku Sądu Rejonowego w Głubczycach przy ul. Kochanowskiego 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Opolu

1.3.) Oddział zamawiającego: Sąd Okręgowy w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000323660

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Daszyńskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-064

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@opole.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opole.so.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e44d69e0-e3ac-4883-b2f2-67764459fb85

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Wymiar sprawiedliwości

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont izolacji pionowej ścian piwnic wraz z wykonaniem tynków renowacyjnych wewnątrz budynku Sądu Rejonowego w Głubczycach przy ul. Kochanowskiego 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e44d69e0-e3ac-4883-b2f2-67764459fb85

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284180

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00165166/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont izolacji pionowej ścian piwnic wraz z wykonaniem tynków renowacyjnych wewnątrz budynku Sądu Rejonowego w Głubczycach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203743

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: G.261.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 325197,87 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące: „Remont izolacji pionowej ścian piwnic wraz z wykonaniem tynków renowacyjnych wewnątrz budynku Sądu Rejonowego w Głubczycach przy ul. Kochanowskiego 1” stanowiące przedmiot zamówienia będą wykonane w czynnym budynku, objęte decyzją o pozwoleniu na budowę – Decyzja Nr 206/2025 z dnia 17.12.2025r.
2. Szczegółowy opis przedmiotu Umowy obejmujący: zakres, charakterystykę robót oraz parametry techniczne, został określony w dokumentacji projektowej, programie konserwatorsko-naprawczym i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót oraz w przedmiarze robót. Przedmiar robót stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
3. Określony w Szczegółowym opisie przedmiotu Umowy w zakresie zamówienia podstawowego obejmuje między innymi następujące roboty:
3.1. ROBOTY NA ZEWNĄTRZ BUDYNKU:
a) wykonanie izolacji pionowej ścian fundamentowych wokół części budynku z drenażem opaskowym w odległości 45cm od ściany i paroprzepuszczalną warstwą piasku i żwiru;
b) zabezpieczenie placu budowy;
c) wykonanie wykopów wokół części budynku odcinkami na przemian; do poziomu istniejących warstw podłogi na gruncie w części piwnicznej tj. od ok. 1,40m;
d) wykonanie wykopów wokół budynku
e) demontaż na odkład istniejącej nawierzchni z kostki, płyt oraz obrzeży betonowych;
f) wywóz i utylizacja gruzu wraz z opłatą;
g) zabezpieczenie wykopów systemowymi szalunkami;
h) skucie zawilgoconych tynków na ścianach;
i) wykonanie tynków z renowacyjnych zapraw mineralnych absorbując szkodliwe sole zawarte w murach;
j) ułożenie drenażu opaskowego;
k) uszczelnienie ściany szlamem mineralnym;
l) montaż studzienek rewizyjnych PCV 315 i wpięcie do istniejącej kanalizacji;
m) zasypanie wykopów materiałem paroprzepuszczalnym -warstwą pospółki i żwiru;
n) odtworzenie istniejącej nawierzchni z kostki i obrzeży betonowych włącznie z podbudową konstrukcyjną:10cm stabilizacji cementowo-piaskowej Rm= 5/7 Mpa, 25cm mieszanki kamiennej szarogłazowej 0,31.5mm, miał kamienny gr. 3cm, istniejące płyty. Obrzeża odtwarzać na ławie betonowej 20x20cm osadzone na równo z płytami.
o) miejscowe przycięcie istniejących krzaków celem wykonania prawidłowo izolacji poziomej.
3.2. ROBOTY WEWNĄTRZ BUDYNKU:
Pomieszczenia objęte remontem ścian, sufitów oraz robotami wykończeniowymi polegającymi na:
a) robotach przygotowawczych:
- demontażu i montażu istniejących grzejników i urządzeń towarzyszących;
- zabezpieczeniu folią wszystkich regałów oraz umeblowania znajdującego się w kolizji,
- miejscowym przesunięciu istniejącego umeblowania,
- zabezpieczenie stanowiska prac.
b) robotach budowlanych:
- skuwaniu luźnych, głuchych, zawilgoconych, uszkodzonych i odspojonych tynków na ścianach;
- wywóz i utylizacja gruzu wraz z opłatami;
- odkażenie ścian do całkowitej likwidacji mikroorganizmów;
- oczyszczenie z luźnych nawarstwień gorącą wodą;
- zeskrobanie i usunięcie wtórnych farb mieszaninami rozpuszczalników organicznych, odtłuszczenie (w razie konieczności powietrzem pod ciśnieniem);
- poszpachlowanie nie równości oraz usunięcie wykwitów/zacieków;
- odgrzybienie wraz z gruntowaniem podłoży systemowymi preparatami pod tynki renowacyjne,
- wykonanie warstwy szczepnej i obrzutki zaprawą renowacyjną;
- wykonanie tynków renowacyjnych WTA o uziarnieniu dobranym do tynków istniejących ze szpachlą wygładzającą;
- malowanie farbami systemowymi mineralnymi krzemianowymi o dużej paroprzepuszczalności dedykowanymi na tynki renowacyjne;
- roboty porządkowe.
3.4. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany jest również do wykonania pomostów na wykopie w miejscu wejść do budynku oraz zabezpieczeń wykopów prze dostępem osób postronnych.
3.5. Z zakresu objętego dokumentacją projektowo–kosztorysową został wyłączony zakres robót związany z wykonaniem drenażu i izolacji pionowej od strony Zakładu Karnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45410000-4 - Tynkowanie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45112500-0 - Usuwanie gleby

45452000-0 - Zewnętrzne czyszczenie budynków

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45112600-1 - Wycinanie i napełnianie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 386534,14 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 649999,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 386534,14 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ATP Hydroizolacje Tomasz Przyborowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8231526663

7.3.3) Ulica: ul. Krucza 5

7.3.4) Miejscowość: Ząbki

7.3.5) Kod pocztowy: 05-091

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 386534,14 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane