Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozy uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Pionki
Gmina Pionki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00284445
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00284445/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-11 08:32
- Lokalizacja
- Pionki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7ddb2628-b823-46ba-9caf-519d3f0a4b3b
- Identyfikator
- 7962876911
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00284445 z dnia 2026-06-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozy uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Pionki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pionki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224083
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 6a
1.5.2.) Miejscowość: Pionki
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-670
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.7.) Numer telefonu: 486121514
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gmina-pionki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-pionki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7ddb2628-b823-46ba-9caf-519d3f0a4b3b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozy uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Pionki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ddb2628-b823-46ba-9caf-519d3f0a4b3b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284445
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050147/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozy uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Pionki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250451
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 271.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup fabrycznie nowego autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Pionki w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia „Autobusy dla mazowieckich szkół” z minimalną liczbą miejsc siedzących dla 34 pasażerów + kierowca a w przypadku konieczności przewozu osoby na miejscu inwalidzkim po demontażu 4 foteli konfiguracja autobusu będzie obejmowała 30 miejsc siedzących + 1 osoba na wózku inwalidzkim + kierowca
Autobus musi spełniać wymagania określone w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz przepisach wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy a w szczególności odpowiadać wymaganiom Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2024.502 t.j. z dnia 2024.04.04).
2. UWAGA! Wykonawca bezwzględnie załącza do oferty wypełniony i podpisany Załącznik nr 2 do SWZ i wzoru umowy „Opis przedmiotu zamówienia. Wymaganie techniczne dla autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Pionki”.
3 W ramach dostawy Wykonawca przeprowadzi szkolenie z obsługi przedmiotu niniejszego zamówienia wraz z instruktażem dla 2 (dwóch osób) wskazanych przez zamawiającego. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Zamawiającego w dniu odbioru.
4 Szczegółowy zakres dostawy i obowiązków Wykonawcy określa wzór umowy – załącznik nr 9 do SWZ wraz z załącznikiem nr 2 „Opis przedmiotu zamówienia. Wymaganie techniczne dla autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Pionki”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34121000-1 - Autobusy i autokary
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyną unieważnienia postępowania jest fakt iż, cena jedynej złożonej oferty (912.045,00zł) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (314.000,00zł), a nadto zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do wysokości złożonej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 912045,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 912045,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-06-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |