Dostawa kamer oraz systemów do fotografii (2 części) w ramach projektu Centrum IT i multimediów

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00284628
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00284628/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-11 09:16
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e584e68f-eb54-4f80-b727-7b1e1564e309
Identyfikator
7271006567
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt fotograficzny

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00284628 z dnia 2026-06-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa kamer oraz systemów do fotografii (2 części) w ramach projektu Centrum IT i multimediów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365274690

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stefana Żeromskiego 115

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-542

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cez.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cez.lodz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e584e68f-eb54-4f80-b727-7b1e1564e309

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa kamer oraz systemów do fotografii (2 części) w ramach projektu Centrum IT i multimediów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e584e68f-eb54-4f80-b727-7b1e1564e309

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284628

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021681/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.17 dostawy kamer w ramach projektu - Centrum IT i Multimedów

1.2.18 systemy do fotografii 360 stopni

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Centrum IT i multimediów” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255886

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 4/CITIM/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 284390,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 1
Lp. Nazwa Liczba sztuk
1 Kamera sferyczna 4 szt.
2 Kamera sferyczna profesjonalna z monitoringiem 1 szt.
3 Fotobudka 360 stopni 1 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38650000-6 - Sprzęt fotograficzny

4.5.5.) Wartość części: 77073,17 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 2
Lp. Nazwa Liczba sztuk
systemy dla fotografii 360 stopni, 1 sztuka 1 sztuka
system do fotografii dużych produktów 360 stopni, 1 sztuka 1 sztuka

4.5.3.) Główny kod CPV: 38650000-6 - Sprzęt fotograficzny

4.5.5.) Wartość części: 207317,07 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „pzp”, Zamawiający informuje, że postępowanie w części 1 i 2 zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 2 pzp bowiem wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Oferta MM market Małgorzata Małecka została odrzucona na podstawie art. 226 ust 2 lit. c) pzp – wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych. Zgodnie z SWZ (Rozdział III pkt 4) Wraz z ofertą, w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy określone przez zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: Informacje nt. parametrów oferowanego towaru, potwierdzające zgodność z przedmiotem zamówienia, określonym w Opisie przedmiotu zamówienia – specyfikacje i karty katalogowe, etc. Prosimy o zaznaczenie na poszczególnych dokumentach/plikach, której pozycji dane karty / instrukcje/ specyfikacje dotyczą. Karty katalogowe/ specyfikacje etc muszą wskazywać nie tylko konkretne parametry, ale również winny wskazywać nazwę lub inny numer identyfikacyjny (wersję, serię) etc. Nie wystarczy złożyć przedmiotowe środki dowodowe w postaci przekopiowanego Opisu przedmiotu zamówienia, ale należy wskazać również nazwę model, dane identyfikujące oferowany artykuł.
Jeżeli wykonawca nie złoży powyższych przedmiotowych środków dowodowych lub złożone środki dowodowe będą niekompletne, zamawiający nie będzie wzywać do ich złożenia lub uzupełnienie w wyznaczonym terminie.
Wykonawca z ofertą przedmiotowych środków dowodowych nie złożył, a nie ma możliwości ich uzupełnienia, co jasno zostało wskazane w dokumentacji postepowania.
Tym samym uzasadnione jest odrzucenie oferty na podstawie j/w.

Oferta wykonawcy 13p sp. Z o.o. została odrzucona na podstawie art. 226 ust 1 pkt 5 pzp – jest niezgodna z warunkami Zamówienia. Pismem z dnia 03 06 2026 r wykonawca wyjaśnił, że oferta zawiera „błąd cenowy”, bowiem wyceniona została tzw. fotobudka, a więc przedmiot zupełnie inny niż ten zamawiany przez Zamawiającego.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „pzp”, Zamawiający informuje, że postępowanie w części 1 i 2 zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 2 pzp bowiem wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Oferta MM market Małgorzata Małecka została odrzucona na podstawie art. 226 ust 2 lit. c) pzp – wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych. Zgodnie z SWZ (Rozdział III pkt 4) Wraz z ofertą, w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy określone przez zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: Informacje nt. parametrów oferowanego towaru, potwierdzające zgodność z przedmiotem zamówienia, określonym w Opisie przedmiotu zamówienia – specyfikacje i karty katalogowe, etc. Prosimy o zaznaczenie na poszczególnych dokumentach/plikach, której pozycji dane karty / instrukcje/ specyfikacje dotyczą. Karty katalogowe/ specyfikacje etc muszą wskazywać nie tylko konkretne parametry, ale również winny wskazywać nazwę lub inny numer identyfikacyjny (wersję, serię) etc. Nie wystarczy złożyć przedmiotowe środki dowodowe w postaci przekopiowanego Opisu przedmiotu zamówienia, ale należy wskazać również nazwę model, dane identyfikujące oferowany artykuł.
Jeżeli wykonawca nie złoży powyższych przedmiotowych środków dowodowych lub złożone środki dowodowe będą niekompletne, zamawiający nie będzie wzywać do ich złożenia lub uzupełnienie w wyznaczonym terminie.
Wykonawca z ofertą przedmiotowych środków dowodowych nie złożył, a nie ma możliwości ich uzupełnienia, co jasno zostało wskazane w dokumentacji postepowania.
Tym samym uzasadnione jest odrzucenie oferty na podstawie j/w.

Oferta wykonawcy 13p sp. Z o.o. została odrzucona na podstawie art. 226 ust 1 pkt 5 pzp – jest niezgodna z warunkami Zamówienia. Pismem z dnia 03 06 2026 r wykonawca wyjaśnił, że oferta zawiera „błąd cenowy”, bowiem wyceniona została tzw. fotobudka, a więc przedmiot zupełnie inny niż ten zamawiany przez Zamawiającego.

2026-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy