Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla drogi gminnej ul. Spacerowej w Kopcu i odcinka drogi gminnej ul. Olszowiec w Borowiance

GMINA KŁOBUCK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00285579
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00285579/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-11 12:18
Lokalizacja
Kłobuck, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb5994b7-e7ee-4775-8e91-408575b1640f
Identyfikator
5742055306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00285579 z dnia 2026-06-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla drogi gminnej ul. Spacerowej w Kopcu i odcinka drogi gminnej ul. Olszowiec w Borowiance

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KŁOBUCK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398273

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 6

1.5.2.) Miejscowość: Kłobuck

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaklobuck.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminaklobuck.pl/main/index.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb5994b7-e7ee-4775-8e91-408575b1640f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla drogi gminnej ul. Spacerowej w Kopcu i odcinka drogi gminnej ul. Olszowiec w Borowiance

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb5994b7-e7ee-4775-8e91-408575b1640f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00285579

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051334/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Projekt drogi ul. Spacerowej w Kopcu i odcinka drogi ul. Olszowiec w Borowiance

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251909

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.010.2026.CK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie i wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej w zakresie przebudowy odcinka drogi gminnej nr 470 130S oraz 470 134S, oznaczonego geodezyjnie nr 252 obręb 003 Borowianka oraz nr 42 i 250 obręb 0006 Kopiec. Początek zakresu opracowania został przedstawiony na rys. 1 w załączniku 1, koniec opracowania został przedstawiony na rys. 7 w załączniku 1.
Orientacyjna długość odcinka przebudowy drogi wynosi około 1180,00 mb. Przedmiotowy odcinek przebudowy drogi został udokumentowany na aktualnych fotografiach zdjęciowych stanowiących załącznik 2. Ponadto w załączniku 1 przedstawiono „poglądowe mapki” przedstawiające: orientacyjną długość przedmiotowego odcinka drogi, skrzyżowania w obrębie odcinka ul. Spacerowej oraz istniejącą infrastrukturę techniczną. Bezpośredni dostęp do zasobów mapy jest możliwy pod następującym adresem internetowym: https://mapy.powiatklobucki.pl .
Działka nr ew. nr 252 obręb 003 Borowianka oraz 42 i 250 obręb 0006 Kopiec została ujęta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenu w miejscowościach Borowianka i Kopiec – Uchwała Nr 245/XXVII/2020 Rady Miejskiej w Kłobucku z dnia 29 grudnia 2020r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie ofert. Cena oferty z najniższą ceną wynoszącą 242 556,00 zł przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia kwotę 50 000,00 zł i nie dokonuje zwiększenia tej kwoty.

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 242556 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 301227 PLN

2026-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi