Świadczenie usług serwisu, wsparcia technicznego, aktualizacji oraz nadzoru autorskiego nad posiadanym przez Zamawiającego systemem archiwizacji i dystrybucji obrazów medycznych (PACS/RIS)

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnejw Lubartowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00285710
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00285710/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-11 12:44
Lokalizacja
Lubartów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-546f9387-4c9d-4bf3-8394-ce798cf4d79e
Identyfikator
7141632875
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparciaUsługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowaniaUsługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemówUsługi dostawy oprogramowaniaSystem obrazowania i archiwizowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00285710 z dnia 2026-06-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisu, wsparcia technicznego, aktualizacji oraz nadzoru autorskiego nad posiadanym przez Zamawiającego systemem archiwizacji i dystrybucji obrazów medycznych (PACS/RIS)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnejw Lubartowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431219957

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Cicha 14

1.5.2.) Miejscowość: Lubartów

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@spzoz-lubartow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spzoz-lubartow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://spzoz-lubartow.ezamawiajacy.pl/pn/spzoz-lubartow/demand/295533/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług serwisu, wsparcia technicznego, aktualizacji oraz nadzoru autorskiego nad posiadanym przez Zamawiającego systemem archiwizacji i dystrybucji obrazów medycznych (PACS/RIS)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-546f9387-4c9d-4bf3-8394-ce798cf4d79e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00285710

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00093664/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług serwisu, wsparcia technicznego, aktualizacji oraz nadzoru autorskiego nad posiadanym przez Zamawiającego systemem archiwizacji i dystrybucji obrazów medycznych (PACS/RIS)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279607

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/TP/12/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisu, wsparcia technicznego, aktualizacji oraz nadzoru autorskiego nad posiadanym przez Zamawiającego systemem archiwizacji i dystrybucji obrazów medycznych (PACS/RIS) przez okres 24 miesięcy na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie.
2.Szczegółowy opis przedmiotu znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

48329000-0 - System obrazowania i archiwizowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu wskazał jako platformę do obsługi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Platformę Zakupową eZamawiający, znajdującą się pod adresem: https://spzoz-lubartow.ezamawiajacy.pl/pn/spzoz-lubartow/demand/295533/notice/public/details
Platforma ta stanowi dedykowane narzędzie elektroniczne, za pośrednictwem którego: Wykonawcy składają oferty oraz inne dokumenty i oświadczenia w postaci elektronicznej lub w formie elektronicznej, odbywa się komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, Zamawiający publikuje dokumenty zamówienia, w tym Specyfikację Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami, Zamawiający udostępnia informacje i dokumenty wymagane przepisami ustawy Pzp.
W toku prowadzenia przedmiotowego postępowania Zamawiający stwierdził brak możliwości opublikowania postępowania na ww. Platformie Zakupowej. Niedostępność platformy uniemożliwiło Zamawiającemu prawidłowe zamieszczenie dokumentacji postępowania oraz zapewnienie Wykonawcom dostępu do postępowania, a tym samym uniemożliwiło złożenie ofert i prowadzenie komunikacji elektronicznej w sposób zgodny z wymaganiami ustawy Pzp.

Stwierdzona wada ma charakter niemożliwy do usunięcia i uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, ponieważ ewentualne zawarcie umowy w wyniku postępowania obarczonego tak istotnymi naruszeniami przepisów ustawy Pzp skutkowałoby możliwością unieważnienia takiej umowy.
2026-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi