Zakup materiału szkółkarskiego wraz z dostawą w 2026r.
Miejski Zarząd Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00286273
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00286273/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-11 14:18
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9895cc2d-7acc-4680-b2dd-85b57f34f833
- Identyfikator
- 6310112268
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00286273 z dnia 2026-06-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup materiału szkółkarskiego wraz z dostawą w 2026r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271048212
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 25c
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-109
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzuk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.gliwice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9895cc2d-7acc-4680-b2dd-85b57f34f8331.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup materiału szkółkarskiego wraz z dostawą w 2026r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9895cc2d-7acc-4680-b2dd-85b57f34f833
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286273
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019510/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Zakup wraz z dostawa materiału roślinnego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00194556
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZUK-EPZ.50.21.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup materiału szkółkarskiego wraz z dostawą - drzew liściastych, w ilościach oraz wg gatunków i odmian podanych w załączniku nr 6.1 do SWZ , stanowiącym integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia – zgodnie z normami Szkółkarzy Polskich dla danego gatunku i odmiany, rośliny w wyborze 1.Miejsce dostawy materiału roślinnego dla Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach, do jednostek pod niżej wskazane adresy:
- Dział Zieleni, ul. Strzelców Bytomskich 25c, 44-109 Gliwice, tel. 32 231-29-67,
- Cmentarze Komunalne, ul. Kozielska 120, 44-100 Gliwice, tel. 32 335-04-65.
- Palmiarnia Miejska, ul. Fredry 6, 44-100 Gliwice, tel. 32 335-04-37.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03452000-3 - Drzewa
4.5.5.) Wartość części: 465200,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup wraz z dostawą materiału szkółkarskiego - drzew iglastych, w ilościach oraz według gatunków i odmian podanych wZałączniku nr 6.2 do SWZ stanowiącego integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia, zgodnie z normami
Szkółkarzy Polskich dla danego gatunku i odmiany, rośliny w wyborze 1.
Miejsce dostawy materiału szkółkarskiego dla Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach, do jednostek pod niżej
wskazane adresy:
- Dział Zieleni, ul. Strzelców Bytomskich 25c, 44-109 Gliwice, tel. 32 231-29-67.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03452000-3 - Drzewa
4.5.5.) Wartość części: 23000,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup wraz z dostawą materiału szkółkarskiego - krzewów liściastych, w ilościach oraz według gatunków i odmian podanych w Załączniku nr 6.3 do SWZ stanowiącego integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia, zgodnie znormami Szkółkarzy Polskich dla danego gatunku i odmiany, rośliny w wyborze 1.
Miejsce dostawy materiału szkółkarskiego dla Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach, do jednostek pod niżej wskazane adresy:
- Dział Zieleni, ul. Strzelców Bytomskich 25c, 44-109 Gliwice, tel. 32 231-29-67.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03451300-9 - Krzewy
4.5.5.) Wartość części: 67065,00 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup wraz z dostawą materiału szkółkarskiego - krzewów iglastych, w ilościach oraz według gatunków i odmian podanych w Załączniku nr 6.4 do SWZ stanowiącego integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia, zgodnie z normami Szkółkarzy Polskich dla danego gatunku i odmiany, rośliny w wyborze 1.Miejsce dostawy materiału szkółkarskiego dla Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach, do jednostek pod niżej wskazane adresy:
- Dział Zieleni, ul. Strzelców Bytomskich 25c, 44-109 Gliwice, tel. 32 231-29-67.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03451300-9 - Krzewy
4.5.5.) Wartość części: 14460,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 383940,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 934740,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 383940,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Szkółka dzrew i Krzewów Marek Gurgul
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6790005790
7.3.3) Ulica: Cechowa 127 A
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-685
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 383940,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:
Do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 22.04.2026r do godz. 10:00, w przedmiotowym postępowaniu w części nr II została złożona jedna oferta. Cena złożonej oferty, w tym oferty z najniższą cena, znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne:
Stosownie do art. 255 pkt 3 Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć te kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 31052,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 31052,16 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 31052,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gospodarstwo Rolne Szymon Grudziński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6652668767
7.3.3) Ulica: Sycewo 18
7.3.4) Miejscowość: Sompolno
7.3.5) Kod pocztowy: 62-610
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 31052,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-31Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6855,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6855,84 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6855,84 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gospodarstwo Rolne Szymon Grudziński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6652668767
7.3.3) Ulica: Sycewo 18
7.3.4) Miejscowość: Sompolno
7.3.5) Kod pocztowy: 62-610
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6855,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-31| 2026-06-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |