Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Lipowa.

Gmina Lipowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00286410
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00286410/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-11 14:42
Lokalizacja
Lipowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6ea82e94-c1c9-4106-b9f0-4cf8ba6f4866
Identyfikator
5532471814
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRDM WADOWICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBarwałd Dolny, PL · lot 0
574 362,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00286410 z dnia 2026-06-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Lipowa.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182628

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wiejska 44

1.5.2.) Miejscowość: Lipowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-324

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lipowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6ea82e94-c1c9-4106-b9f0-4cf8ba6f4866

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Lipowa.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6ea82e94-c1c9-4106-b9f0-4cf8ba6f4866

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286410

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000782/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Inwestycje w zakresie przebudowy dróg gminnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214639

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.8.2026.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest pn.: Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Lipowa.
2. Lokalizacja:
2.1 ul. Neonowa w m. Twardorzeczka;
2.2 ul. Wilgi w m. Słotwina
2.3 ul. Wesoła w m. Lipowa
2.4 ul. Cytrynowa w m. Lipowa
2.5 ul. Konwalii w m. Lipowa
2.6 ul. Zimowa w m. Lipowa
Gmina Lipowa, powiat żywiecki
3. Zakres zamierzenia budowlanego:
a) REMONT UL. NEONOWA W M. TWARDORZECZKA
Przedmiotowy remont nawierzchni drogi prowadzony będzie poprzez wymianę warstwy ścieralnej i wyrównawczej oraz uzupełnieniem podbudowy i uzupełnienie poboczy, jak również odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów do posesji;
Parametry planowanego remontu drogi:
-długość odcinka – 155,0 mb
- szerokość jezdni – 3,0 - 3,50 m

Projektowana konstrukcja nawierzchni drogi:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego 0/11mm o grubości śr. ok. 4,0cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego 0/16mm o grubości śr. ok. 5,0cm
- Uzupełnienie i profilowanie istniejącej nawierzchni drogi

Pobocza:
pobocze z destruktu lub kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie wraz z powierzchniowym utrwaleniem oraz przesypaniem grysem 2-8mm - 8 cm

b) REMONT UL. WILGI W M. SŁOTWINA:
Przedmiotowy remont nawierzchni drogi prowadzony będzie poprzez wymianę warstwy ścieralnej i wyrównawczej oraz uzupełnieniem podbudowy i uzupełnienie poboczy, jak również odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów do posesji;

Parametry planowanego remontu drogi:
-długość odcinka – 240,0 mb
- szerokość jezdni – 3,00 m

Projektowana konstrukcja nawierzchni drogi:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego 0/11mm o grubości śr. ok. 4,0cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego 0/16mm o grubości śr. ok. 5,0cm
- Uzupełnienie i profilowanie istniejącej nawierzchni drogi

Pobocza:
pobocze z destruktu lub kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie wraz z powierzchniowym utrwaleniem oraz przesypaniem grysem 2-8mm - 8 cm

c) REMONT UL. WESOŁA W M. LIPOWA:
Przedmiotowy remont nawierzchni drogi prowadzony będzie poprzez wymianę warstwy ścieralnej i wyrównawczej oraz uzupełnieniem podbudowy i uzupełnienie poboczy, jak również odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów do posesji;

Parametry planowanego remontu drogi:
-długość odcinka – 200,0 mb
- szerokość jezdni – 3,00 m (2,75m na końcowym odcinku)

Projektowana konstrukcja nawierzchni drogi:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego 0/11mm o grubości śr. ok. 4,0cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego 0/16mm o grubości śr. ok. 5,0cm
- Uzupełnienie i profilowanie istniejącej nawierzchni drogi

Pobocza:
pobocze z destruktu lub kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie wraz z powierzchniowym utrwaleniem oraz przesypaniem grysem 2-8mm - 8 cm

d) PRZEBUDOWA UL. CYTRYNOWA W M. LIPOWA:
Przedmiotowy remont nawierzchni drogi prowadzony będzie poprzez wymianę warstwy ścieralnej i wyrównawczej oraz uzupełnieniem podbudowy i uzupełnienie poboczy, jak również odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów do posesji;

Parametry planowanego remontu drogi:
-długość odcinka –46,0 mb
- szerokość jezdni – 3,00 m

Projektowana konstrukcja nawierzchni drogi:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego 0/11mm o grubości śr. ok. 4,0cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego 0/16mm o grubości śr. ok. 5,0cm
- Uzupełnienie i profilowanie istniejącej nawierzchni drogi

Pobocza:
pobocze z destruktu lub kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie wraz z powierzchniowym utrwaleniem oraz przesypaniem grysem 2-8mm - 8 cm

e) PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ WEWNĘTRZNEJ UL. KONWALII W M. LIPOWA:
Przedmiotowy remont nawierzchni drogi prowadzony będzie poprzez wymianę warstwy ścieralnej i wyrównawczej oraz uzupełnieniem podbudowy i uzupełnienie poboczy, jak również odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów do posesji;

Parametry planowanego remontu drogi:
-długość odcinka –292,0 mb
- szerokość jezdni – 2,80 m

Projektowana konstrukcja nawierzchni drogi:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego 0/11mm o grubości śr. ok. 4,0cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego 0/16mm o grubości śr. ok. 5,0cm
- Uzupełnienie i profilowanie istniejącej nawierzchni drogi

Pobocza:
pobocze z destruktu lub kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie wraz z powierzchniowym utrwaleniem oraz przesypaniem grysem 2-8mm - 8 cm

f) PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ WEWNĘTRZNEJ UL. ZIMOWA W M. LIPOWA:
Przedmiotowy remont nawierzchni drogi prowadzony będzie poprzez wymianę warstwy ścieralnej i wyrównawczej oraz uzupełnieniem podbudowy i uzupełnienie poboczy, jak również odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów do posesji;

Parametry planowanego remontu drogi:
-długość odcinka –215,0 mb
- szerokość jezdni – 2,80 m

Projektowana konstrukcja nawierzchni drogi:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego 0/11mm o grubości śr. ok. 4,0cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego 0/16mm o grubości śr. ok. 5,0cm
- Uzupełnienie i profilowanie istniejącej nawierzchni drogi

Pobocza:
pobocze z destruktu lub kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie wraz z powierzchniowym utrwaleniem oraz przesypaniem grysem 2-8mm - 8 cm

4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 7 do SWZ – Dokumentacja techniczna.
5. Przedmiar robót stanowi załącznik nr 8 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 574362,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 825812,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 574362,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRDM WADOWICE

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 243266712

7.3.3) Ulica: ul. Kolejowa

7.3.4) Miejscowość: Barwałd Dolny

7.3.5) Kod pocztowy: 34-124

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 574362,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane