Wykonanie prac remontowo-budowlanych w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie z podziałem na poszczególne części zamówienia
Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00286741
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00286741/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-11 18:20
- Lokalizacja
- Drozdowo, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c16aaf25-8eec-4d23-bb8f-4bc653b9864c
- Identyfikator
- 7181038776
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00286741 z dnia 2026-06-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac remontowo-budowlanych w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie z podziałem na poszczególne części zamówienia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450110668
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 38
1.5.2.) Miejscowość: Drozdowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-421
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 86 219 20 81
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: muzeumdrozdowo@muzeum-drozdowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum-drozdowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c16aaf25-8eec-4d23-bb8f-4bc653b9864c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac remontowo-budowlanych w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie z podziałem na poszczególne części zamówienia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c16aaf25-8eec-4d23-bb8f-4bc653b9864c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286741
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059988/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 roboty budowlane przy infrastrukturze Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00185842
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1/PN/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I - „Drozdowo, Muzeum Przyrody — Dwór Lutosławskich w Drozdowie, XIX w.: renowacja elewacji części dworkowej”Przedmiotem zamówienia jest renowacja elewacji części dworkowej, która będzie polegała, m.in na:
- zabezpieczeniu zabytkowych okien i drzwi na elewacji przed zniszczeniem,
-zabezpieczeniu wykonanych rur spustowych i rynien z blachy tytan-cynk przed zniszczeniem,
- zabezpieczeniu podbitki pod okapem przed zabrudzeniem,
- skuciu odstających tynków w szczycie,
- oczyszczeniu muru po odkuciu,
- czyszczeniu szczotkami cegieł,
- uzupełnieniu spoin,
- wykonaniu tynków renowacyjnych,
- oczyszczeniu szczotkami z odstających farb, szpachli na pozostałych ścianach i ościeżach,
- odsalaniu muru,
- zagruntowaniu ścian,
- wykonaniu tynku- szpachli na oczyszczonych i zagruntowanych ścianach,
- wykonaniu malowania farbami silikatowymi elewacyjnymi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostaw określony w załączniku nr 7 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Zadanie realizowane jest ze środków MKIDN w ramach programu Ochrona zabytków (dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona zabytków nieruchomych
i ruchomych 2026) oraz ze środków Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
(zapis z wniosku: dotacja celowa na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane, zwane dalej „pracami”, przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków znajdującym się na terenie województwa podlaskiego) oraz ze środków Powiatu Łomżyńskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
4.5.5.) Wartość części: 105615,45 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II „Przywracanie dawnego blasku - dworowi Lutosławskich - Etap V, VI, VII”Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu w poddaszu willi Muzeum Przyrody Dwór Lutosławskich w Drozdowie, który obejmuje, m.in.:
- oczyszczenie z kurzu, pajęczyn, brudu więźby dachowej i ścian kolankowych murowanych
z cegły,
- wykonanie ocieplenia strychu - ściany kolankowe z mineralnej płyty izolacyjnej wykonana
z betonu komórkowego, system paroprzepuszczalny przeznaczony do ocieplania ścian zewnętrznych od wewnątrz, płyty gęstości 115 kg/m3, współczynnik lambda É=0,042W/mK, gr. d=0,16÷0,18 m klejone do ściany zaprawą lekką np. Multipor Więźba -Wełna mineralna max współczynnik Lambda É=0,034 W/mK gr. całkowita d=0,3 m w dwóch warstwach pomiędzy krokwiami i od spodu z paroizolacją,
- wykonanie obudowy ścian kolankowych płytą gk wodo- i ogniochronna grub. 12,5 mm, Uwaga zamiast projektowanych tynków na ścianie kolankowej murowanej poddasza - dokonujemy obudowy słupków więźby z mieczami na powierzchni całej ścianki kolankowej 2x gk 12,5mm wykonanie obudowy płyta 2x gk wodo- i ogniochronna grub. 12,5 mm stropu więźby dachowej,
- obudowa z 2 x gk wodo- i ogniochronna grub. 12,5 mm (słupów i płatwi w przestrzeni pomieszczeń),
- ułożenie wykładzin PCV tarkiett na wykonanych podłożach betonowych,
- przeszpachlowanie i pomalowanie sufitów i ścian i ścianek kolankowych pomieszczeń,
- montaż 1 szt. drzwi stalowych EI 30.
W latach wcześniejszych dokonano rozbiórek ścian i kominów. Na stropie wykonano ocieplenie ze styropianu gr 5-10 cm i wykonano wylewkę betonową pod posadzki z tarkett wyrównując poziom. Wybudowano ściany 2x gk świetlni z izolacją z wełny
z zamontowaniem drzwi EI -60 oraz wybudowano ściany przy świetlni wydzielające pomieszczenia 4/5 i pom 4.1. Zrezygnowano z wydzielenia pomieszczeń WC (4.10 i 4.9). Wykonano roboty wykończeniowe (posadzki PCV, szpachlowanie, malowanie pom.4.4 wraz z ocieplenie stropu ). Zamontowano stolarkę drzwiową EI 30 bez drzwi- 1 szt. do pom 4.1.
W pom 4.4 należy wnękę pod oknem wypełnić bloczkami z betonu komórkowego (multipor)
z przeszpachlowaniem - ujęte do wykonania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostaw określony w załączniku nr 7 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Zadanie realizowane jest ze środków Powiatu Łomżyńskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
4.5.5.) Wartość części: 201119,66 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 72160,83 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 225188,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 72160,83 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowy Bielawa Zbigniew Bielawa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 718 10 38 776
7.3.3) Ulica: Ogrodowa 17
7.3.4) Miejscowość: Parchowo
7.3.5) Kod pocztowy: 77-124
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 72160,83 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 195570,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 360040,05 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 195570,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ALL SUN Sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Hubert Andrzej Wojno „HUB-REM” Usługi Remontowo-Budowlane
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 718 214 17 95
7.3.3) Ulica: Szmaragdowa 15/31
7.3.4) Miejscowość: Łomża
7.3.5) Kod pocztowy: 18-400
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 195570,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |