Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zboiska

GMINA DUKLA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00287522
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00287522/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-12 10:53
Lokalizacja
Dukla, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9b5b954-af69-41bd-bb00-c4cc74bf8107
Identyfikator
6842364450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty podziemne inne niż dotyczące tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuFundamentowanieRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane w zakresie przepompowni

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH I DROGOWYCH W KROŚNIE SPÓŁKA AKCYJNAKrosno, PL · lot 0
2 966 975,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00287522 z dnia 2026-06-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zboiska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DUKLA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440531

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Trakt Węgierski 11

1.5.2.) Miejscowość: Dukla

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@dukla.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.dukla.pl//

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c9b5b954-af69-41bd-bb00-c4cc74bf8107

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zboiska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9b5b954-af69-41bd-bb00-c4cc74bf8107

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287522

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045428/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zboiska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne i faktyczne
Postępowanie prowadzone było poniżej progów unijnych, w trybie negocjacji bez ogłoszenia, na podstawie art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.

Gmina Dukla w grudniu 2025 r. ubiegała się o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w m. Zboiska, jednak po rozstrzygnięciu konkursu została umieszczona jedynie na liście rezerwowej, co nie stanowiło przyznania środków ani gwarancji ich uzyskania. Zamawiający nie posiadał zabezpieczonych środków własnych, dlatego nie wszczął postępowania.

Dopiero 12–13 maja 2026 r. Zamawiający otrzymał informację o możliwości uzyskania dofinansowania z dodatkowej puli, pod warunkiem realizacji zadania do 15 czerwca 2026 r. Okoliczność ta była nagła, zewnętrzna, niezależna od Zamawiającego i niemożliwa do przewidzenia.

Zachowanie terminów trybu podstawowego uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia i wykonanie robót w terminie. Zaszły więc przesłanki pilnej potrzeby udzielenia zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zboiska”, obejmującej wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz robotami odtworzeniowymi.
Zakres inwestycji obejmuje w szczególności budowę grawitacyjnej sieci kanalizacji sanitarnej, wykonanie przejść pod drogami i ciekami wodnymi metodą bezwykopową, a także zabezpieczenie miejsc skrzyżowań projektowanej kanalizacji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym, w tym sieciami gazowymi, energetycznymi i teletechnicznymi.
Łączna długość projektowanej sieci kanalizacji sanitarnej wynosi ok. 3 175 m, w tym:
• kanalizacja z rur PVC Ø160 mm – ok. 1 385 m,
• kanalizacja z rur PVC Ø200 mm – ok. 1 656 m,
• kanalizacja z rur PVC Ø250 mm – ok. 134 m,
• kanalizacja z rur PE Ø160 mm wykonywana metodą podwiertu – ok. 33 m.
W ramach zadania przewiduje się również wykonanie studzienek kanalizacyjnych systemowych z PVC Ø400 mm oraz budowę studni zaworowej w postaci betonowego zbiornika o średnicy 1500 mm.
W miejscach kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną zaprojektowano odpowiednie zabezpieczenia, obejmujące między innymi zastosowanie rur ochronnych PVC, rur ochronnych chromoniklowych oraz rur ochronnych dwudzielnych dla kabli energetycznych i teletechnicznych.
Przekroczenia dróg oraz cieków wodnych realizowane będą metodą przewiertów i podwiertów z zastosowaniem rur ochronnych PE oraz stalowych o odpowiednio dobranych średnicach.
Zakres robót obejmuje ponadto wykonanie wszelkich prac odtworzeniowych i naprawczych, w tym odbudowę nawierzchni dróg, wjazdów i chodników poprzez uzupełnienie kruszywa, wykonanie nawierzchni bitumicznych oraz odtworzenie nawierzchni z kostki brukowej.
Roboty budowlane prowadzone będą z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego dostosowanego do charakteru wykonywanych prac, w szczególności koparek podsiębiernych, spycharek, koparko-spycharek, zagęszczarek wibracyjnych, żurawi samochodowych oraz urządzeń do wykonywania przewiertów horyzontalnych i poziomych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45221250-9 - Roboty podziemne inne niż dotyczące tuneli, szybów i kolei podziemnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45262210-6 - Fundamentowanie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2966975,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2966975,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2966975,55 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6840000749

7.3.3) Ulica: Grodzka 26

7.3.4) Miejscowość: Krosno

7.3.5) Kod pocztowy: 38-400

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Budowa części kanalizacji sanitarnej. Na etapie składania ofert imiona i nazwiska albo nazwy ewentualnych podwykonawców były nieznane

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2966975,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane