Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej – Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE. (III postępowanie)
Gmina Lipowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00287632
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00287632/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-12 11:18
- Lokalizacja
- Lipowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-36d63624-d703-47c4-b1be-2c6545a1ea53
- Identyfikator
- 5532471814
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00287632 z dnia 2026-06-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej – Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE. (III postępowanie)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182628
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wiejska 44
1.5.2.) Miejscowość: Lipowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-324
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lipowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-36d63624-d703-47c4-b1be-2c6545a1ea531.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej – Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE. (III postępowanie)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36d63624-d703-47c4-b1be-2c6545a1ea53
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287632
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000782/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej - Świetlicy "Podlas" w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój” Działanie FESL.02.01 „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00224889
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.9.2026.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest pn.: Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej – Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE. Inwestycja ta jest realizowana w ramach jednego zadania inwestycyjnego w związku z przyjęciem wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02 - Fundusze Europejskie na zielony rozwój, dla Działania: FESL.02.01 – Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej. W ramach zadania realizowana będzie zaprojektowanie oraz wykonanie prac w zakresie termomodernizacji budynku użyteczności publicznej Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE.
Zakres przedmiotu zamówienia realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych związanych z poprawą efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej tzw. świetlicy Podlas w Lipowej przy ul. Barwnej 65 i 67, polegających na termomodernizacji budynku wraz z przebudową, w tym:
- prace termomodernizacyjne: ocieplenie przegród i wymiana stolarki, wymiana instalacji c.o. i c.w.u., wymiana źródła ciepła na pompę ciepła c.o. powietrze-woda, wymiana instalacji elektrycznej i modernizacja oświetlenia, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, systemu zarządzania i monitorowania produkcji energii z OZE,
- przebudowa w zakresie układu funkcjonalnego i przegród zewnętrznych, zagospodarowanie terenu, dostawa i montaż niezbędnego wyposażenia wraz z pozyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji, zezwoleń opinii oraz odbiorów (jeśli będą wymagane prawem). Forma zamówienia to zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia za pomocą programu funkcjonalno-użytkowego. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych decyzji, pozwoleń, zgłoszeń i wykonanie zadania zgodnie z wykonaną dokumentacją.
Do przedmiotu zamówienia należy uzyskanie niezbędnych decyzji, postanowień, opinii i uzgodnień oraz prowadzenie nadzoru autorskiego zakresie wykonywanej części projektowej oraz zapewnienie kierownictwa nad robotami we wszystkich branżach.
2. Lokalizacja:
Lipowa, ul. Barwna 65 i 67, działki nr ewidencyjnym: 1311/3 i 1311/4, obręb: Lipowa.
Program funkcjonalno-użytkowy stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej
45000000-7 - Roboty budowlane
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
44410000-7 - Artykuły łazienkowe i kuchenne
44411000-4 - Wyroby sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
(…) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263(…);Art. 263 Pzp:
(…) Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie(…)
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 10.06.2026r. Wykonawca Firma „DAGOMEX” Piotr Ścibor, z siedzibą przy ul. Kmicica 3, 43-382 Bielsko-Biała poinformował Zamawiającego, iż uchyla się od zawarcia umowy. Uchylenie się Wykonawcy od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowi zgodnie z przepisem Art. 255 ust.7 Pzp samoistną przesłankę do unieważnienia postępowania.
| 2026-06-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |