Zakup i dostawa ciągnika kompaktowego komunalnego dla Zakładu Usług Komunalnych w Ożarowie Mazowieckim

Gmina Ożarów Mazowiecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00287680
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00287680/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-12 11:30
Lokalizacja
Ożarów Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-49f53f7b-d9ed-40fd-a458-9cc67d2999c4
Identyfikator
1181766202
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

CiągnikiPługi odśnieżające lemieszowe i wirnikoweMaszyny do przygotowania sianaKosiarki

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO 'ROLMECH' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPłońsk, PL · lot 0
242 310 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00287680 z dnia 2026-06-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa ciągnika kompaktowego komunalnego dla Zakładu Usług Komunalnych w Ożarowie Mazowieckim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ożarów Mazowiecki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271269

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-850

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@ozarow-mazowiecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ozarow-mazowiecki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-49f53f7b-d9ed-40fd-a458-9cc67d2999c4

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa ciągnika kompaktowego komunalnego dla Zakładu Usług Komunalnych w Ożarowie Mazowieckim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49f53f7b-d9ed-40fd-a458-9cc67d2999c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287680

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016116/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup ciągnika wielofunkcyjnego średniej wielkości z kabiną i osprzętem do zimowego utrzymania chodników i koszenia na potrzeby Zakładu Usług Komunalnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228830

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 194634,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa kompaktowego ciągnika komunalnego wraz z osprzętem tj.: pługiem śnieżnym, rozsiewaczem komunalnym – odśrodkowym, kosiarką bijakową (szerokość robocza 1,20m), kosiarką bijakową (szerokość robocza 1,60m). Dostarczany asortyment musi być nieużywany i fabrycznie nowy.
4.2 Ciągnik komunalny będzie sprawny technicznie, wraz ze wskazanym osprzętem fabrycznie nowy przez co należy rozumieć rok produkcji 2026 albo drugie półrocze roku 2025 z gwarancją producenta na okres min. 24 miesięcy – dotyczy ciągnika – od dnia podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego.
1) Wykonawca zapewni przeszkolenie z obsługi ciągnika oraz osprzętu;
2) Wykonawca musi posiadać odpowiednie zaplecze w postaci autoryzowanego serwisu stacjonarnego oraz serwisu mobilnego zapewniającego serwis gwarancyjny i pogwarancyjny z czasem reakcji nie dłużej niż 24h (w dni robocze) od dnia zgłoszenia awarii, usterki, wady.
4.3 Odbiór ciągnika komunalnego wraz z osprzętem zostanie wykonany na koszt Wykonawcy po dostarczeniu do siedziby Zakładu Usług Komunalnych w Ożarowie Mazowieckim, z siedzibą przy ul. Poznańskiej 165, 05-850 Ożarów Mazowiecki w dni robocze, w godzinach od 8:00-13:00 wraz z kompletem dokumentów.

4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia, dalej w treści jako: ,,OPZ’’ lub ,,Zał. nr 1’’. Zamawiający załącza także plik z odpowiedziami na zadane pytania w uprzednio prowadzonym postępowaniu, które są obowiązujące także w niniejszym postępowaniu.
CPV: 16700000-2 Ciągniki, 43313000-0 Pługi odśnieżające lemieszowe i wirnikowe, 1632000-4 Maszyny do przygotowania siana, 16310000-0 Kosiarki
4.4.1 Odbycie wizji lokalnej oraz sprawdzenie dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty. W niniejszym postępowaniu powyższe nie stanowi przesłanki odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
4.5 Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający nie wymaga aby spełniał on wymogi w zakresie, o którym mowa w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.

4.6 Wymagany przez Zamawiającego min. okres gwarancji na dostarczony ciągnik to 24 miesiące. Oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji dostarczony ciągnik to 60 miesięcy. Osprzęt tj.: pług śnieżny, rozsiewacz komunalny – odśrodkowy, kosiarka bijakowa (szerokość robocza 1,20m), kosiarka bijakowa (szerokość robocza 1,60m) objęte zostaną minimum 12 - miesięcznym okresem gwarancji.

4.7 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych.
W przypadku użycia w SWZ lub załącznikach do SWZ odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację opisującą przedmiot zamówienia powinien założyć, że każdemu odniesieniu, o którym mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne”. W przypadku, gdy w SWZ lub załącznikach do SWZ zostały użyte znaki towarowe, patenty lub
pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard.
Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Zamawiający
dopuszcza zastosowanie materiałów/urządzeń równoważnych w takim zakresie i w taki sposób, aby zastosowane materiały/urządzenia miały parametry techniczne nie gorsze od wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, przy czym przyjmuje się, że wszelkie materiały i urządzenia określone w opisie przedmiotu zamówienia pochodzące od konkretnych producentów lub ze wskazaną marką albo patentem, określają minimalne parametry techniczne, jakościowe i użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały/urządzenia oferowane, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego.
Wykonawca może zaproponować materiały o parametrach lepszych niż wskazane. Ciężar udowodnienia, że materiały lub urządzenia są równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy.

4.8 Przedmiot zamówienia powinien być wykonany z materiałów, które będą posiadać odpowiednie certyfikaty, deklaracje zgodności i atesty bezpieczeństwa. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE.

4.9 Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp z uwagi na rodzaj zamówienia, nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.).

4.10 Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, tzn. polegających na powtórzeniu podobnych dostaw, stanowiących niniejsze zamówienie podstawowe.

4.11 Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.

4.12 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych

4.13 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4.14 Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.

4.15 Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, mających status zakładów pracy chronionej, spółdzielni socjalnych oraz innych Wykonawców, których głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych,

4.16 Zgodnie z art. 310 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.

4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

43313000-0 - Pługi odśnieżające lemieszowe i wirnikowe

16320000-4 - Maszyny do przygotowania siana

16310000-1 - Kosiarki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 170847,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 242310,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 242310,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Rolmech sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 008006290

7.3.3) Ulica: Pułtuska 41B

7.3.4) Miejscowość: Płońsk

7.3.5) Kod pocztowy: 09-100

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 242310,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia:
1) 1 miesiąc na dostawę ciągnika kompaktowego komunalnego, kosiarki bijakowej i kosiarki bijakowej z klapą uchylną od
daty zawarcia umowy;
2) 5 miesięcy na dostawę osprzętu zimowego tj.: pługu i rozsiewacza od daty zawarcia umowy.
2026-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy