Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie

Gmina Miejska Dzierżoniów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00288195
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00288195/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-12 13:05
Lokalizacja
Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0d33315d-aad5-42ce-964e-b77974da2ae8
Identyfikator
8821000034
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty malarskie i szklarskieRoboty izolacyjneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00288195 z dnia 2026-06-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Dzierżoniów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 746450802

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.dzierzoniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d33315d-aad5-42ce-964e-b77974da2ae8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288195

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026372/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Termomodernizacja budynku OPS w Dzierżoniowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt partnerski pt. „Modernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Aglomeracji Dzierżoniowskiej”. W ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 (FEDS), Działanie 9.6 Transformacja środowiskowa – ZIT. Projekt planowany jest do dofinansowania ze środków Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (FST) i Budżetu Państwa.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256434

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZI-1.271.31.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących m.in. ocieplenia dachu i stropu, wymiany stolarki (ślusarki) okiennej w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS), w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie”. Zadanie jest realizowane w ramach projektu partnerskiego pt. „Modernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Aglomeracji Dzierżoniowskiej”. Projekt został zatwierdzony do dofinansowania w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 (FEDS), Działanie 9.6 Transformacja środowiskowa – ZIT. Projekt jest dofinansowany ze środków Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (FST) i Budżetu Państwa.
Zakres robót dla tego zadania jest wskazany i opisany w:
a) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych pn. „Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie”;
b) Projekcie architektoniczno-budowlanym pn.: „Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie”;
c) Projekcie wykonawczym pn. „Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie”;
d) Przedmiarze robót;
e) Audycie energetycznym pn. „Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie”;
i obejmuje w szczególności:
• demontaż stolarki okiennej i drzwiowej;
• demontaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych;
• montaż stolarki okiennej PVC o min. wsp. U = 0,9 W/m2K;
• montaż stolarki okiennej dachowej PVC o wsp. U = 1,1 [W/m2K];
• montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych;
• ocieplenie dachu poprzez montaż płyt warstwowych z rdzeniem PIR o gr. 12 cm i współczynniku λ = 0,018 W/mK;
• ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem wełną mineralną o gr. 22 cm i współczynniku λ = 0,035 W/mK;
• montaż ślusarki aluminiowej (drzwi i fasady) o wsp. U = 1,3 W/m2K;
• wymiana całego pokrycia dachowego;
• wykonanie robót uzupełniających/odtworzeniowych tj. m.in. malarskich, tynkarskich, okładzinowych, obróbki blacharskie itp.
W ramach termomodernizacji niezbędny i konieczny jest demontaż istniejącego pokrycia dachowego w celu wykonania ocieplenia dachu płytą wielowarstwową. W celu zachowania jednolitości struktury i koloru pokrycia dachowego całe porycie dachowe podlega wymianie. Oprócz robót wynikających z dokumentacji projektowej i audytu energetycznego Wykonawca zobowiązany jest do:
- wykonania i umieszczenia tablicy informacyjnej z uwzględnieniem jednej zmiany jej treści. Treść tablicy należy uzgodnić z Zamawiającym przed jej wykonaniem,
- przed rozpoczęciem robót do zapewnienia wykonania i dostarczenia Zamawiającemu opinii/ekspertyzy ornitologa i chiropterologa, pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt oraz poniesienia z tego tytułu kosztów, w tym ewentualnych kosztów prac do wykonania wynikających z zaleceń niniejszego opracowania (opinii/ekspertyzy ornitologa i chiropterologa). Ekspertyzę w 2 egz należy wykonać i dostarczyć Zamawiającemu przed przystąpieniem do robót budowlanych.
Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i dokumentach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu złożono jedną ofertę. Zamawiający poinformował, że na realizację niniejszego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 790 000,00 zł brutto. Wobec powyższego Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy unieważnia niniejsze postępowanie, gdyż cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 955000,00 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Pełna nazwa zamówienia: „Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie” w ramach projektu partnerskiego pt. „Modernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Aglomeracji Dzierżoniowskiej”.
2026-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane