Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P – ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P – ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej

Powiat Średzki reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Środzie Wielkopolskiej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00288540
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00288540/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-12 14:17
Lokalizacja
Środa Wielkopolska, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4f709b26-ca50-414b-8240-62b23fe88132
Identyfikator
7861684110
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejFundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszegoRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR DRUCHLIŃSKILąd, PL · lot 0
1 729 265,11 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00288540 z dnia 2026-06-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P – ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P – ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Średzki reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Środzie Wielkopolskiej

1.3.) Oddział zamawiającego: Powiat Średzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257957

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Daszyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Środa Wielkopolska

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-000

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: 61 285 80 51

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatsredzki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatsredzki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiatsredzki.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P – ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P – ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4f709b26-ca50-414b-8240-62b23fe88132

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288540

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009955/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P - ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P - ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215321

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ID.272.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P – ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P – ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej o łącznej długości odcinka 1700 mb.
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 3724 P ul. Prądzyńskiego w zakresie przebudowy drogi dla pieszych oraz remontu nawierzchni bitumicznej jezdni oraz remont drogi powiatowej nr 3720 P ul. Kórnickiej w zakresie remontu jezdni bitumicznej oraz remontu chodnika z betonu cementowego w Środzie Wielkopolskiej:
1. Odcinek wzdłuż ul. Prądzyńskiego od skrzyżowania typu rondo z ul. Hallera do skrzyżowania typu rondo z ul. Kórnicką – zakres zadania obejmuje przebudowę drogi dla pieszych i zjazdów w terenie zabudowy – zlokalizowanej przy jezdni oddzielonej od jezdni krawężnikiem i terenem zielonym. Długość drogi dla pieszych wynosi około 869 m.
Zakres prac:
- wykonanie prac rozbiórkowych,
- wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej,
- wykonanie remontów cząstkowych podbudów po uprzednim sfrezowaniu nawierzchni,
- wymianę nawierzchni bitumicznej drogi,
- wykonanie elementów ulic (krawężniki, oporniki, obrzeża),
- wykonanie zieleni (humusu obsianego mieszanką traw),
- wykonanie nawierzchni zjazdów wraz z podbudowami,
- wykonanie remontu elementów odwodnienia,
- wykonanie elementów organizacji ruchu oraz BRD,
2. Odcinek wzdłuż ul. Kórnickiej od torów kolejowych do skrzyżowania typu rondo z ul. Prądzyńskiego – zakres zadania obejmuje remont nawierzchni bitumicznej wraz z wymianą nawierzchni oraz remont drogi dla pieszych w terenie zabudowanym –na odcinku 450 m.
Zakres prac:
- wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej,
- wykonanie remontów cząstkowych podbudów po uprzednim sfrezowaniu nawierzchni,
- wykonanie nawierzchni bitumicznej jezdni,
- wykonanie elementów ulic (krawężniki, oporniki, obrzeża, ścieku),
- wykonanie zieleni (humusu obsianego mieszanką traw),
- wykonanie robót ziemnych
- wykonanie nawierzchni zjazdów wraz z podbudowami,
- wykonanie elementów organizacji ruchu oraz BRD.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1729265,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6975774,44 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1729265,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOST-BUD Piotr Druchliński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6671732704

7.3.3) Ulica: Jaroszyn Kolonia 8A

7.3.4) Miejscowość: Ląd

7.3.5) Kod pocztowy: 62-405

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1729265,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie współfinansowane jest z budżetu państwa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
2026-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane