Remont dachu wraz z termomodernizacją budynku szkoły podstawowej w m. Łozina (etap I) - z podziałem na 2 części
Gmina Długołęka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00288651
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00288651/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-12 14:37
- Lokalizacja
- Długołęka, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5785bfa0-574e-4c10-9138-fdae11349b59
- Identyfikator
- 9111102754
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty w zakresie zagospodarowania terenuSłoneczne moduły fotoelektryczne
Wykonawcy
2 przyznane
MICHAŁ GRYGIELUjazdowo - poczta Włoszakowice, PL · lot 0
2 211 540 PLNARCHILON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBielsko-Biała, PL · lot 1
246 000 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00288651 z dnia 2026-06-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu wraz z termomodernizacją budynku szkoły podstawowej w m. Łozina (etap I) - z podziałem na 2 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Długołęka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935017
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Robotnicza 12
1.5.2.) Miejscowość: Długołęka
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-095
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.boberek@gmina.dlugoleka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dlugoleka.bip.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5785bfa0-574e-4c10-9138-fdae11349b591.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dachu wraz z termomodernizacją budynku szkoły podstawowej w m. Łozina (etap I) - z podziałem na 2 części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5785bfa0-574e-4c10-9138-fdae11349b59
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288651
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043953/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Remont dachu wraz z termomodernizacją budynku szkoły podstawowej w m. Łozina (etap I)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172779
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.14.2026.MB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2388107,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 - roboty budowlane polegające na remoncie pokrycia dachowego obiektów szkolnych w msc. Łozina, ul. Milicka 10, w szczególności:1) Demontaż istniejącego pokrycia dachowego (blachodachówka oraz papa),
2) Montaż płyt blachodachówki wraz z zintegrowaną pianką PIR gr. 10cm na dachach skośnych w układzie warstw zgodnym z dokumentacją projektową,
3) Wykonanie docieplenia dachów płaskich płytą PIR gr. 10cm, wraz z pokryciem membraną dachową TPO,
4) Wymiana obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych,
5) Wymiana okien połaciowych,
6) Wywóz i utylizacja odpadów budowlanych,
7) Porządkowanie i doprowadzenie terenów zielonych do stanu pierwotnego, z ponownym wysianiem trawy włącznie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.5.5.) Wartość części: 2042436,14 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.2. Część nr 2 – dostawa i montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na terenie szkoły podstawowej im. Kazimierza Górskiego w msc. Łozina, ul. Milicka 10, w szczególności:3.2.1. zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) dostawę, montaż, podłączenie oraz wykonanie wszelkiej wymaganej przepisami prawa dokumentacji technicznej i projektowej oraz powykonawczej i eksploatacyjnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp, w tym w szczególności również: konfigurację monitoringu działania instalacji (w tym aplikacja, strona monitorująca producenta);
2) zabezpieczenie instalacji, o której mowa w pkt 1 przed dostępem osób postronnych poprzez montaż ogrodzenia panelowego oraz zabezpieczenia z siatki instalacji „od góry” przed przypadkowym uszkodzeniem.
3.2.2. Wykonawca, na podstawie sporządzonego projektu technicznego, zobowiązany jest do:
1) przygotowania niezbędnej dokumentacji wykonawczej;
2) zatwierdzenia dokumentacji wykonawczej przez Zamawiającego;
3) dostarczenia i zamontowania kompletnej instalacji fotowoltaicznej dla obiektu i zakresu określonego w ust. 1 i 2, z uwzględnieniem warunków lokalnych, stanu technicznego instalacji WLZ obiektu;
4) skutecznego zakończenia montażu instalacji poprzez zgłoszenie instalacji do firmy zajmującej się dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej, z którą Zamawiający (Gmina Długołęka) jest związany stosowną umową.
3.2.3. Dokumentacja wykonawcza, o której mowa w ust. 3.2.2. powinna zawierać:
1) schemat rozmieszczenia i montażu paneli fotowoltaicznych;
2) schemat podłączenia instalacji w rozdzielni głównej;
3) lokalizację osprzętu;
4) schemat prowadzenia przewodów wraz z lokalizacją przejść i przebić przez przegrody budowlane;
5) opis realizacji prac naprawczych (tynkarskich, malarskich, dekarskich);
6) zabezpieczenie instalacji przed dostępem osób postronnych przez montaż ogrodzenia panelowego oraz zabezpieczenia z siatki od góry instalacji.
3.2.4. Dodatkowe wymagania Zamawiającego:
1) I klasa dokładności składania paneli fotowoltaicznych,
2) Wydany certyfikat dla paneli fotowoltaicznych w zakresie odporności na gradobicie,
3) Wyposażenie instalacji w optymalizatory mocy, umożliwiające na kontrolę pracy poszczególnych paneli fotowoltaicznych (1 optymalizator/panel),
4) Instalacja wyposażona w moduł przerywacza łuku elektrycznego (AFCI).
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.5.) Wartość części: 345671,78 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2211540,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3742265,38 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2211540,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Michał Grygiel – Firma Ogólnobudowlana
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411557240
7.3.3) Ulica: Ujazdowo 8
7.3.4) Miejscowość: Ujazdowo
7.3.5) Kod pocztowy: 64-140
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2211540,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 246000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 349000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 246000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ARCHILON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Intelus Inwestycje Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 528958770
7.3.3) Ulica: ul. Macierzanki 14
7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała
7.3.5) Kod pocztowy: 43-244
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 246000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni
| 2026-06-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |