Dostawa wyposażenia technicznego, elektronicznego i dydaktycznego do pracowni szkolnych
Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00288967
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00288967/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-14 14:01
- Lokalizacja
- Łomża, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cc9588fb-4a85-406a-96e7-0d850047f88e
- Identyfikator
- 7181459880
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00288967 z dnia 2026-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wyposażenia technicznego, elektronicznego i dydaktycznego do pracowni szkolnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
1.3.) Oddział zamawiającego: ZSMIO nr 5 w Łomży
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000182739
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Przykoszarowa 22
1.5.2.) Miejscowość: Łomża
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 86-219-87-93
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zsmio.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zsmio.edupage.org/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cc9588fb-4a85-406a-96e7-0d850047f88e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wyposażenia technicznego, elektronicznego i dydaktycznego do pracowni szkolnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc9588fb-4a85-406a-96e7-0d850047f88e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288967
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00131167/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Doposażenie międzyszkolnych pracowni w narzędzia do realizacji kształcenia zawodowego z podziałem na poszczególne części zamówienia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027. Priorytet FEPD.08.00 Fundusze na rzecz edukacji i włączenia społecznego. Działania 8.2 Zintegrowany terytorialnie rozwój edukacji i kształcenia. Umowa nr UDA-FEPD.08.02.-IZ.00-0004/24-002.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271207
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZSMiO.26.5.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Dostawa wyposażenia technicznego, elektronicznego i dydaktycznego do pracowni szkolnych”.
Zakres zamówienia obejmuję dostawę, wniesienie, montaż (w zakresie wymaganym dla danego urządzenia) oraz uruchomienie wyposażenia technicznego, elektronicznego i dydaktycznego przeznaczonego do pracowni szkolnych, realizowana w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027.
Zamówienie obejmuje wyposażenie wykorzystywane w procesie kształcenia zawodowego i technicznego, w szczególności w obszarze elektroniki, elektrotechniki oraz automatyki.
Wykonawca zobowiązany jest do:
• dostarczenia sprzętu do siedziby Zamawiającego,
• wniesienia do wskazanych pomieszczeń,
• montażu elementów wymagających instalacji,
• uruchomienia urządzeń,
• przekazania instrukcji obsługi w języku polskim,
• udzielenia niezbędnych informacji dotyczących prawidłowej eksploatacji.
Całość dostarczonego wyposażenia musi być:
• fabrycznie nowa,
• kompletna,
• wolna od wad fizycznych i prawnych,
• nieużywana,
• niepochodząca z ekspozycji,
• objęta gwarancją producenta lub wykonawcy na okres minimum 24 miesięcy.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
• aparaturę pomiarową (m.in. multimetry cyfrowe, oscyloskopy, generatory funkcyjne),
• sprzęt do lutowania i montażu elektronicznego (stacje lutownicze kolbowe i hot-air, odciągi oparów, lupy warsztatowe),
• mikroskop cyfrowy serwisowy,
• dodatkowe wyposażenie pomiarowe i diagnostyczne.
Przedmiot zamówienia stanowi funkcjonalnie jednorodną grupę asortymentową obejmującą wyposażenie techniczne i elektroniczne wykorzystywane w procesie dydaktycznym w szkolnictwie zawodowym.
Szczegółowy zakres rzeczowy zadania został określony w załączonym do niniejszego SWZ szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) - Załącznik Nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 38552000-9 - Mierniki elektroniczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42660000-0 - Narzędzia do lutowania na miękko, lutowania na twardo, obróbki powierzchni oraz maszyny i urządzenia do natryskiwania na gorąco
42522000-1 - Wentylatory inne niż domowe
38341300-0 - Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający – Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży – działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, informuje o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.Uzasadnienie prawne
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Uzasadnienie faktyczne
W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta:
Nr oferty Wykonawca Cena brutto
1 TRONUS POLSKA Sp. z o.o., Plac Bankowy 2, 00-095 Warszawa 1 217 179,73 zł
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosiła
37 350,00 zł brutto. Cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia o 1 179 829,73 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości umożliwiającej udzielenie zamówienia.
W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255
pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1217179,73 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1217179,73 PLN
| 2026-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |