Budowa budynku biurowego – Kancelaria Leśnictwa Drzecin wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – Kontynuacja robót budowlanych.

Nadleśnictwo Rzepin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289002
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289002/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-14 19:42
Lokalizacja
Rzepin, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1a2c0fe1-d5d3-4008-bda8-803162b8c4e3
Identyfikator
5980004907
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289002 z dnia 2026-06-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku biurowego – Kancelaria Leśnictwa Drzecin wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – Kontynuacja robót budowlanych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Rzepin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539278

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Puszczy Rzepińskiej 11

1.5.2.) Miejscowość: Rzepin

1.5.3.) Kod pocztowy: 69-110

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48957598605

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rzepin@szczecin.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.rzepin.szczecin.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1a2c0fe1-d5d3-4008-bda8-803162b8c4e3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku biurowego – Kancelaria Leśnictwa Drzecin wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – Kontynuacja robót budowlanych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a2c0fe1-d5d3-4008-bda8-803162b8c4e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289002

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00462715/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa Samodzielnej Kancelarii Leśnictwa Drzecin wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu - kontynuacja robót budowlanych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249013

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.4.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 441773,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na kontynuacji budowy budynku biurowego - Kancelarii leśnictwa Drzecin wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Przedmiot zamówienia obejmuje także dostawę i montaż wyposażenia budynku zgodnie z dokumentacją zamówienia.

Budowa budynku kancelarii realizowana jest w technologii drewnianej z wykorzystaniem prefabrykowanych gotowych elementów oraz montażu na placu budowy tych elementów (modułów) ściennych, dachowych, stropowych. Zamawiający informuje, że budowa budynku kancelarii realizowana jest zgodnie z wybranymi rozwiązaniami konstrukcyjno – materiałowymi oraz wymiarami. Zamawiający wymaga także wykonania zagospodarowania terenu o wybranych elementach zgodnie z dokumentacją projektową.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, która zawiera:
1) projekt zagospodarowania terenu – Tom I – stanowiący Załącznik nr 1A do SWZ;
2) projekt architektoniczno–budowlany – Tom II – stanowiący Załącznik nr 1B do SWZ.
3) projekt techniczny – Tom III – stanowiący załącznik nr 1C do SWZ.
4) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – stanowiący Załącznik nr 1D do SWZ.
5) Projekt aranżacji wnętrz w zakresie ścian, glazury, posadzek, stolarki okiennej i drzwiowej - stanowiący Załącznik nr 1E do SWZ.
6) Przedmiary robót – stanowiące Załączniki nr 1.1F oraz 1.2F do SWZ.
Załączone do SWZ Przedmiary robót obejmują zarówno cały zakres robót budowlanych koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej jak i zakres prac pozostałych do wykonania objętych przedmiotem niniejszego zamówienia.
Zamawiający informuje, że załączone do SWZ przedmiary robót nie determinują zakresu zamówienia. Wykonawca we własnym zakresie powinien zweryfikować i ustalić, czy zachodzi konieczność wykonania innych robót budowlanych niż określone w przedmiarach robót oraz czy podane ilości są prawidłowe. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, zgodnie z technologią robót określoną w SWZ oraz w załączonych do SWZ dokumentach opisujących przedmiot zamówienia. Przedmiary mają charakter informacyjny i pomocniczy przy kalkulacji ceny oferty.
7) Badania gruntu – opinia geotechniczna - stanowiąca Załącznik nr 1G do SWZ.
8) Dokumenty formalne stanowiące Załącznik nr 1H do SWZ w tym:
a) Decyzja nr 18/2025 z dnia 03.02.2025 r. zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę dla PGL LP Nadleśnictwa Rzepin, budynku administracyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w Starkowie na działce nr ewid 37/5 (zn. spr.: AB.6740.371.2024.ADom);
b) Warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej nr 344/2024 z dnia 09.07.2024 r.
c) Decyzja z dnia 20.12.2024 r. zezwalająca na lokalizację w pasie drogowym drogi gminnej nr 004507F w m. Starków (działka nr 43) urządzenia w postaci przyłącza wody (zn. spr.: RGKŚI.7230.213.2024.AP);
d) Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej ENEA Operator Sp. z o.o. z dnia 09.10.2024 r. (zn. spr.: 50887/2024/OD2/ZR5);
e) Decyzja z dnia 20.12.2024 r. zezwalająca na lokalizację zjazdu zwykłego z drogi gminnej nr 004507F w m. Starków na działce nr 43;
9) Dokumentacja fotograficzna – obrazująca stan faktyczny rozpoczętych i niezakończonych robót budowlanych wg stanu na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu – stanowiąca załącznik nr 1I do SWZ.

Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie:
- Miejscowość: Starków
- Działka nr ewid.: 37/5, Id działki: 080504_5.0001.37/5
- Gmina: Rzepin
- obręb ewid. nr: 0001 Starków

Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi kontynuację robót budowlanych rozpoczętych i niezakończonych przez poprzedniego Wykonawcę, z którym Zamawiający w dniu 13.04.2026 r. odstąpił od umowy. Roboty zostały przerwane i nie były kontynuowane od dnia 19.03.2026 r. W związku z powyższym Zamawiający oczekuje od Wykonawców rzetelnego zapoznania się ze stanem faktycznym wykonanych prac i terenu budowy przed złożeniem oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 03.06.2026 r. (przed otwarciem ofert), Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości: 319 800,00 zł brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 PZP, zgodnie
z którym Zamawiający unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 541200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 541200,00 PLN

2026-06-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane