Roboty budowalne polegające na instalacji klimatyzacji dla wybranych pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysokiej.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W WYSOKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289003
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289003/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-14 19:59
Lokalizacja
Wysoka, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-de1c511f-c1bd-4c50-8a66-23e46ed1b56b
Identyfikator
8961551811
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

GEOCLIMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrzeczko 145A, PL · lot 0
272 814 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289003 z dnia 2026-06-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowalne polegające na instalacji klimatyzacji dla wybranych pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysokiej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W WYSOKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364537005

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chabrowa 99

1.5.2.) Miejscowość: Wysoka

1.5.3.) Kod pocztowy: 52-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 71 7151599

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zenona.wylegala@zspwysoka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zspwysoka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-de1c511f-c1bd-4c50-8a66-23e46ed1b56b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowalne polegające na instalacji klimatyzacji dla wybranych pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysokiej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de1c511f-c1bd-4c50-8a66-23e46ed1b56b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289003

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00042478

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/1/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 221800,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Roboty budowalne polegające na instalacji klimatyzacji dla wybranych pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysokiej.
Wspólny Słownik Zamówień CPV: 45331000-6
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna – odrębny plik na stronie prowadzonego postępowania.
Termin realizacji zadania 8 tygodni od dnia podpisania umowy
Minimalny okres gwarancji: 48 miesięcy
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
UZASADNIENIE: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na możliwe większe koszty oraz brak koordynacji, skutkujący poważną groźbą nieprawidłowej realizacji zamówienia. Podzielenie zadania jest niezasadne pod względem ekonomicznym, technicznym oraz organizacyjnym i mogłoby zagrozić właściwemu wykonaniu zadania. Standard wykonania, technologia oraz użyte materiały winny być takie same na całym budynku. Pozwoli to na długoletnią eksploatację obiektu. Złożenie ofert na małe części zamówienia mogłoby stać się dla Wykonawców nieopłacalne i uniemożliwiłoby rozstrzygnięcie postępowania. Ponadto brak podziału zadania na mniejsze części nie stanowi bariery dla MŚP, gdyż istnieją cywilno-prawne możliwości współpracy Wykonawców, które pozwalają małym i średnim przedsiębiorcom na realizację tego zadania.
3.1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
3.2. Zamawiający przewiduje wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane. Zamawiający wymaga, aby czynności bezpośrednio związane z realizacją robót budowlanych, w szczególności prace związane z montażem klimatyzatorów wykonywane były przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę wyżej wymienionych osób powinno trwać nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu w terminie określonym zapisami umowy i aktualizowania na bieżąco, tj. za każdym razem, gdy dojdzie do zmiany personalnej, oświadczenia, o którym mowa w umowie.
3.3. Minimalny okres gwarancji: 36 miesięcy od dnia podpisania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 17

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 17

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 272814,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 977199,33 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 272814,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Geoclima sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8341893138

7.3.3) Ulica: Wrzeczko 145a

7.3.4) Miejscowość: Wrzeczko

7.3.5) Kod pocztowy: 99-420

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 272814,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane