„Usługa całodobowej ochrony obiektów, osób i mienia dla Zakład Narodowego im. Ossolińskich”.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289056
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289056/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-15 07:59
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-337c339e-ae32-4dab-81b9-471546a4e117
Identyfikator
8971082476
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ochroniarskieUsługi nadzoru przy użyciu alarmuUsługi w zakresie nadzoruUsługi patroloweUsługi ochrony wystaw i eksponatówUsługi ochrony obiektów i budynków historycznych

Wykonawcy

1 przyznane

SERIS KONSALNET OCHRONA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
3 447 373,48 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289056 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługa całodobowej ochrony obiektów, osób i mienia dla Zakład Narodowego im. Ossolińskich”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Narodowy im. Ossolińskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930691990

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szewska 37

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-139

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.7.) Numer telefonu: 71 335 64 98

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ossolineum.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ossolineum.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.ossolineum.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Fundacja

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Muzea, Wydawnictwo, Biblioteka

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Usługa całodobowej ochrony obiektów, osób i mienia dla Zakład Narodowego im. Ossolińskich”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-337c339e-ae32-4dab-81b9-471546a4e117

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289056

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080931/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Ochrona fizyczna obiektów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237961

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-2621-24/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3171500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa całodobowej ochrony obiektów, osób i mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej w obiektach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu oraz podczas konwojów zbiorów organizowanych przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich.
2. Szczegółowy przedmiot umowy obejmuje ochronę poprzez swoich pracowników obiektów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (ZNiO) tj.:
a) Siedziby Głównej - budynek główny przy ul. Szewskiej 37,
b) Siedziby Głównej - budynek przy ul. Grodzkiej 10/11,
c) Siedziby Głównej - budynek przy ul. Nankiera 16 c,
d) budynku przy ul. Sołtysowickiej 24,
e) budynku przy pl. Bp. Nankiera 17,
f) kompleksu budynków przy ul. Rynek 6/ Kiełbaśnicza 5,
a także znajdujących się w nich ludzi, mienia, urządzeń oraz porządku na terenie chronionym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru

79715000-9 - Usługi patrolowe

92521200-1 - Usługi ochrony wystaw i eksponatów

92522000-6 - Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3447373,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3447373,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3447373,48 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Seris Konsalnet Ochrona sp. z o.o.,

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Seris Konsalnet Security sp. z o.o. oraz SILEZJAN SYSTEM SECURITY Biuro Ochrony Mienia Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272027702

7.3.3) Ulica: ul. Jana Kazimierza 55

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-267

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3447373,48 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-06-01

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi