Dostawa i montaż stacjonarnych regałów archiwalnych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Starostwo Powiatowe w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289184
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289184/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-15 08:52
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-11e0b850-bcfe-4e80-b6e8-25b299126c80
Identyfikator
7811619671
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Regały archiwalne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289184 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż stacjonarnych regałów archiwalnych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276788

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jackowskiego 18

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-509

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat.poznan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.powiat.poznan.pl/procurements/60/procurement

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż stacjonarnych regałów archiwalnych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11e0b850-bcfe-4e80-b6e8-25b299126c80

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289184

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035881/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup regałów archiwalnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00099688

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.00007.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Dostawa i montaż stacjonarnych regałów archiwalnych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Poznaniu.
2. Zamawiający wymaga, by:
a) Przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy, wolny od wad, nie posiadał znamion użytkowania oraz, aby spełniał wszelkie wymogi norm określonych obowiązujący prawem;
b) Wykonawca w terminie 7 dni roboczych po podpisaniu umowy dostarczył Zamawiającemu atesty, certyfikaty i wszelką dokumentację dotyczącą zaoferowanych regałów, zgodnie z zapisami zawartymi w § 2 projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik do SWZ;
c) Wykonawca udzielił 24 miesiące gwarancji na dostarczone regały archiwalne oraz na użyte materiały.
d) Wykonawca dostarczył, wniósł i zamontował przedmiot zamówienia do budynku zlokalizowanego przy ul. Węglowej 1/3 w Poznaniu.
e) Wykonawca dołączył do oferty kartę katalogową oferowanego produktu.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39131100-0 - Regały archiwalne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu w Poznaniu nr 1805/2026 z dnia 08.04.2026 r., w sprawie zatwierdzenia wyników przeprowadzonego postępowania na dostawę i montaż stacjonarnych regałów archiwalnych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Poznaniu, wybrano ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SKRAWMET” W. Olejniczak, S. Solka i J. Stachurski Spółka Jawna,
ul. Wróblewskiego 2, 09-200 Sierpc, jednak wybrany Wykonawca uchylił się od podpisania umowy.
Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu w Poznaniu nr 1927/2026 z dnia 21.05.2026 r., w sprawie ponownego zatwierdzenia wyników przeprowadzonego postępowania na dostawę i montaż stacjonarnych regałów archiwalnych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Poznaniu, wybrano ofertę złożoną przez Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o. o., ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa. Wykonawca ten, pierwotnie wyraził zgodę na wybór jego oferty po upływie terminu związania ofertą, jednak ostatecznie uchylił się od podpisania umowy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 326308,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 454485,00 PLN

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy