Budowa sieci wodociągowej w Gminie Serniki
GMINA SERNIKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00289280
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00289280/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 09:12
- Lokalizacja
- Serniki, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5c88bde2-8924-4de8-8f12-bddd2dffae3a
- Identyfikator
- 7141912014
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
Wykonawcy
2 przyznane
TADEUSZ KOWALCZYKLubartów, PL · lot 0
67 537,28 PLNJAKUB TOPYŁAKamionka, PL · lot 1
264 106,88 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289280 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowej w Gminie Serniki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SERNIKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019939
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1A
1.5.2.) Miejscowość: Serniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-107
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 818550450
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@serniki.eurzad.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugserniki.e-biuletyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5c88bde2-8924-4de8-8f12-bddd2dffae3a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci wodociągowej w Gminie Serniki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c88bde2-8924-4de8-8f12-bddd2dffae3a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289280
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027068/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa sieci wodociągowej w Gminie Serniki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, iż zamówienie jest współfinansowane w ramach projektu "Budowa sieci wodociągowej w Gminie Serniki" nabór FELU.03.04-IZ.00-001/25, w ramach Działania 3.4 Zrównoważona gospodarka wodno-ściekowa (typ projektu 1-3) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00192607
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZPR.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Budowa sieci wodociągowej w m. Czerniejów (II)”Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na budowie sieci wodociągowej z rur PE RC 110 mm, o długości 291,0 mb wraz z uzbrojeniem tj. hydranty nadziemne dn 80 mm – 2 szt. oraz zasuwy odcinające (sieciowe) – 1 szt. Zakres robót obejmuje: roboty przygotowawcze, pomiary liniowe w terenie, roboty ziemne, dostawa materiałów, wykopy wraz z umocnieniem i rozbiórką umocnienia, wykonanie podłoża piaskowego pod rurociągi, dostawa i montaż rury ochronnej, ułożenie i montaż rurociągu wodociągowego, montaż rurociągu wodociągowego metodą przewiertu sterowanego, wykonanie włączenia do istniejącej sieci, dostawa i montaż armatury, wykonanie obsypki piaskowej, wykonanie prób szczelności, dezynfekcji i płukania, zasypanie wykopów, organizacja ruchu, kontrola jakości robót, odbiór robót, wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1.1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty: dokumentacja projektowa, w tym: projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny (wykonawczy), specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.5.) Wartość części: 127612,37 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Budowa sieci wodociągowej w m. Serniki Kolonia oraz Nowa Wola”Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie sieci wodociągowej z rur PE RC 125 mm, o długości 1092,5 mb wraz z uzbrojeniem tj. hydranty nadziemne dn 80mm – 6 szt. oraz zasuwy odcinające (sieciowe) – 2 szt. Zakres robót obejmuje: roboty przygotowawcze, pomiary liniowe w terenie, roboty ziemne, dostawa materiałów, wykopy wraz z umocnieniem i rozbiórką umocnienia, wykonanie podłoża piaskowego pod rurociągi, dostawa i montaż rury ochronnej, ułożenie i montaż rurociągu wodociągowego, montaż rurociągu wodociągowego metodą przewiertu sterowanego, wykonanie włączenia do istniejącej sieci, dostawa i montaż armatury, wykonanie obsypki piaskowej, wykonanie prób szczelności, dezynfekcji i płukania, zasypanie wykopów, organizacja ruchu, kontrola jakości robót, odbiór robót, wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku 1.2 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty: dokumentacja projektowa, w tym: projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny (wykonawczy), specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.5.) Wartość części: 666559,40 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 15
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 12
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 67537,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 69585,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 67537,28 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GEO-TERM Tadeusz Kowalczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141299720
7.3.3) Ulica: Nadrzeczna
7.3.4) Miejscowość: Lubartów
7.3.5) Kod pocztowy: 21-100
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 67537,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 11
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 264106,88 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 266076,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 264106,88 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jakub Topyła "TOPHOUSE"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7142043081
7.3.3) Ulica: Stanisławów Duży
7.3.4) Miejscowość: Kamionka
7.3.5) Kod pocztowy: 21-132
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 264106,88 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |