Budowa podwójnej Samodzielnej Kancelarii Leśniczego dla Leśnictw Zielonczyn i Stepnica pod klucz

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Goleniów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289574
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289574/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-15 10:22
Lokalizacja
Goleniów, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af684583-edd9-4778-8208-64c86fdc3509
Identyfikator
8560004753
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

ROMAN DĘBICKIJenin, PL · lot 0
869 000,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289574 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa podwójnej Samodzielnej Kancelarii Leśniczego dla Leśnictw Zielonczyn i Stepnica pod klucz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Goleniów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539114

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Goleniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 91 418 24 59

1.5.8.) Numer faksu: +48 91 418 29 19

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: goleniow@szczecin.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://goleniow.szczecin.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-af684583-edd9-4778-8208-64c86fdc3509

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa podwójnej Samodzielnej Kancelarii Leśniczego dla Leśnictw Zielonczyn i Stepnica pod klucz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af684583-edd9-4778-8208-64c86fdc3509

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289574

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00090558/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa podwójnej Samodzielnej Kancelarii Leśnictw dla leśnictw Zielonczyn i Stepnica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199675

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2025 r. polegającej na budowie budynku administracyjnego pod klucz w technologii szkieletu drewnianego, stanowiącego samodzielną kancelarię dwóch leśnictw: Zielonczyn i Stepnica, zlokalizowanego na działce 67/24 w miejscowości Zielonczyn, gmina Stepnica, woj. zachodniopomorskie, wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.
2. Realizację robót budowlanych rozpoczęto na podstawie umowy z Wykonawcą wybranym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji, o którym mowa w art. 275 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) – Ogłoszenie o wyniku postępowania nr 2025/BZP 00242782/01 z dnia 22.05.2025 r, umowa na realizację robót budowlanych nr SA.271.0014.2025 z dnia 20.05.2025 r.
3. Zamawiający odstąpił z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy od umowy nr SA.271.0014.2025 z dnia 20.05.2025 r. w niewykonanej części Przedmiotu Umowy. Do dnia odstąpienia od umowy Wykonane zostały następujące prace, które nie są objęte przedmiotem niniejszego zakresu zamówienia:
1) wykop pod fundament (roboty ziemne),
2) fundament betonowy pod budynek,
3) konstrukcja drewniana ścian,
4) konstrukcja drewniana dachu,
5) montaż folii dachowej na krokwiach,
6) częściowe ołacenie połaci dachowej łatami 50x50 wraz z montażem kontrłat 30x50 mm,
7) wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej podposadzkowej tj. rurociągi z PVC kanalizacyjne o śr. 160 mm o długości 6 mb oraz rurociągi z PVC kanalizacyjne o śr. 110 mm o długości 2 m,
8) dodatkowo Zamawiający po odstąpieniu od realizacji dalszej części umowy z ówczesnym Wykonawcą wykonał zabezpieczenie otworów okiennych i otworu drzwiowego zewnętrznego płytą OSB – 3 gr. 12 mm.
4. Uwaga:
a) Wykonawca jest zobowiązany ująć w ofercie cenowej koszt zdemontowania i zutylizowania zabezpieczeń otworów okiennych i otworu drzwiowego zewnętrznego wykonanych z płyt OSB-3 gr. 12 mm – roboty nieujęte w dokumentacji i przedmiarach robót,
b) Wykonawca jest zobowiązany ująć w ofercie cenowej koszt demontażu folii oraz łacenia zamontowanego na więźbie dachowej wraz z utylizacją tych materiałów, a także wbudowanie nowej folii zgodnej z wymaganiami dokumentacji technicznej oraz montaż łacenia pod pokrycie dachowe – roboty rozbiórkowe nieujęte w dokumentacji projektowej.
5. Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z istniejącym stanem inwestycji przed złożeniem oferty. Realizacja przedmiotu umowy musi uwzględniać istniejący stan zaawansowania inwestycji.
Zamawiający przewiduje możliwość odbycia przez Wykonawcę nieobowiązkowej wizji lokalnej w dniach 28.04. 2026 r. o godz. 12:00 oraz 29.04.2026 r. o godz. 12:00.
W celu dokonania wizji lokalnej Zamawiający wskazuje miejsce spotkania: woj. zachodniopomorskie, Zielonczyn dz. nr 67/24, gmina Stepnica.
Zainteresowany Wykonawca zobowiązany jest do dnia 27.04.2026 r. powiadomić mailem na adres: goleniow@szczecin.lasy.gov.pl Zamawiającego o zamiarze wzięciu udziału w wizji lokalnej.
Zamawiający jednocześnie wskazuje, że wizja lokalna nie jest obowiązkowa i jej odbycie nie jest warunkiem koniecznym do złożenia Oferty w postępowaniu.
UWAGA: W tracie wizji lokalnej Zamawiający nie będzie udzielał wyjaśnień dotyczących treści SWZ.
6. Zakres robót budowlanych obejmuje:
1) Budowę budynku administracyjnego pod klucz – budynek parterowy, niepodpiwniczony, posadowiony na płycie fundamentowej, wykonany w technologii szkieletu drewnianego z drewna klasy C24, z dachem dwuspadowym symetrycznym, okapowym, o kącie pochylenia połaci 35˚- wraz z pracami wykończeniowymi, bez wyposażenia pomieszczeń w meble i sprzęt biurowy.
2) Budowę przyłączy: wodociągowego, kanalizacyjnego, elektroenergetycznego, telekomunikacyjnego.
3) Budowę instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnej i wentylacyjnej, elektrycznej, oświetleniowej, uziemiającej, odgromowej, teletechnicznej, monitoringu, ostrzegania przeciwpożarowego, fotowoltaicznej.
4) W ramach infrastruktury towarzyszącej należy wykonać dojazd z kostki betonowej ażurowej, miejsca postojowe oraz dojście do budynku z kostki betonowej pełnej, ogrodzenie panelowe, systemowe z furtką systemową i bramą rozwierną, miejsce gromadzenia odpadów utwardzone nawierzchnią z kostki betonowej pełnej, osłonę śmietnikowa z paneli ogrodzeniowych z furtką systemową.
5) Sporządzenie zgodnie z obowiązującymi przepisami świadectwa charakterystyki energetycznej, opatrzonej numerem nadanym w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków oraz podpisem osoby uprawnionej i przedłożenie Zamawiającemu w formie elektronicznej i papierowej (1 egz.).
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ, tj. w dokumentacji projektowej zawierającej:
1) projekt zagospodarowania terenu – Tom I – stanowiącego Załącznik nr 1A do SWZ;
2) projekt architektoniczno–budowlany – Tom II – stanowiącego Załącznik nr 1B do SWZ;
3) projekt techniczny – Tom III – stanowiącego załącznik nr 1C do SWZ;
4) projekt zamienny kanalizacji sanitarnej – stanowiący załącznik nr 1D do SWZ;
5) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – stanowiącego Załącznik nr 1E do SWZ;
6) Projekt aranżacji wnętrz w zakresie ścian, glazury, posadzek, stolarki okiennej i drzwiowej – stanowiącego Załącznik nr 1F do SWZ;
7) Przedmiary robót – stanowiące Załącznik nr 1G do SWZ;
Zamawiający informuje, że załączone do SWZ przedmiary robót nie determinują zakresu zamówienia. Wykonawca we własnym zakresie powinien zweryfikować i ustalić, czy zachodzi konieczność wykonania innych robót budowlanych niż określone w przedmiarach robót oraz czy podane ilości są prawidłowe. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, zgodnie z technologią robót określoną w SWZ oraz w załączonych do SWZ dokumentach opisujących przedmiot zamówienia. Przedmiary mają charakter informacyjny i pomocniczy przy kalkulacji ceny oferty;
8) Badania gruntu – opinia geotechniczna - stanowiącego Załącznik nr 1H do SWZ;
9) Dokumenty formalne stanowiące Załącznik nr 1I do SWZ w tym:
a) Decyzja nr 646/2024 z dnia 30.10.2024 r. zatwierdzająca projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę dla PGL LP Nadleśnictwa Goleniów, wolnostojącego budynku administracyjnego wraz z instalacjami: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i elektrycznej na terenie działki 67/24, obręb geodezyjne Zielonczyn, gmina Stepnica (zn. spr.: WAB.6740.631.02.2024.MC nr 24761);
b) Decyzja z dnia 11.09.2024 r. zezwalająca na lokalizację w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 111 w m. Zielonczyn (działka nr 192, 67/230) urządzenia w postaci przyłącza wody (zn. spr.: ZZDW-3.4270.469.2024.BD);
c) Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej ENEA Operator Sp. z o.o. z dnia 05.07.2024 r. (zn. spr.: 32816/2024/OD3/ZR3)
d) Pismo ENEA Operator Sp. z o.o. z dnia 23.09.2025 r. – informacja o ostatecznym terminie zawarcia umowy kompleksowej lub sprzedaży energii elektrycznej.
e) Warunki przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wydane przez Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. z dnia 25.07.2024 r. (zn. spr.: WZ/TE/2010/ 4097/2024/MD);
f) Uzgodnienie przebiegu kanalizacji sanitarnej z dnia 15.07.2024 r.;
g) Uzgodnienie przebiegu przyłącza wodociągowego z dnia 26.09.2024 r.
8. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia na okres minimum 48 miesięcy od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy. Wykonawca może zadeklarować wydłużenie tego terminu, co stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert, szczegółowo opisane w pkt 15.2. ppkt 2) SWZ. Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady zostaje rozszerzona do okresu równego okresowi udzielonej gwarancji jakości. Warunki wymaganej gwarancji jakości opisano w pkt 14.4. SWZ dotyczącym sposobu obliczania ceny oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 849930,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 925147,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 869000,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Remontowo Budowlane Roman Dębicki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210215880

7.3.3) Ulica: Słoneczna

7.3.4) Miejscowość: Jenin

7.3.5) Kod pocztowy: 66-450

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 869000,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 270 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane