Dostawa energii cieplnej do budynku Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289578
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289578/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-15 10:23
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2b830f6-2454-43f3-8b78-932aa4108220
Identyfikator
9461829617
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

LUBELSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ SPÓŁKA AKCYJNALublin, PL · lot 0
776 178,79 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289578 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej do budynku Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276989

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 32A

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-016

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 745 55 56

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@smts.lublin.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://biuletyn.lublin.eu/smts

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii cieplnej do budynku Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2b830f6-2454-43f3-8b78-932aa4108220

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289578

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00245979/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa energii cieplnej do budynku Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250515

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Jedynym wykonawcą (monopolistą) kompleksowej dostawy ciepła zakupionego od wytwórcy, dystrybucji i przesłania ciepła do odbiorcy za pomocą sieci
ciepłowniczej do budynku Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie jest Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S. A. w Lublinie przy ul. Puławskiej 28. Wszystkie urządzenia ciepłownicze (centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody) w administrowanym budynku są przystosowane do sieci ciepłowniczej stanowiącej własność i będącej w eksploatacji przedsiębiorstwa ciepłowniczego Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S. A. w Lublinie.
c.d. w SEKCJI VI INFORMACJE DODATKOWE

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KR.261.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przesłanie i dystrybucja ciepła oraz jego sprzedaż zgodnie z aktami wykonawczymi do ustawy Prawo energetyczne oraz posiadanymi koncesjami do budynku Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 430980913

7.3.3) Ulica: Puławska 28

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-822

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 776178,79 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

c.d. SEKCJI IV TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
W związku z powyższym jest to jedyny możliwy wykonawca zamówienia publicznego w zakresie dostawy i
przesyłu/dystrybucji ciepła (centralnego ogrzewania, ciepłej wody) do ww. budynku. Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a)
ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku, gdy dostawy,
usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym
charakterze. Ustawodawca przewiduje możliwość skorzystania z tej procedury przy udzielaniu zamówienia publicznego w
zakresie dostawy ciepła z sieci ciepłowniczej i usługi przesyłowej lub dystrybucyjnej ciepła, czego wyrazem jest
uregulowanie zawarte w art. 215 ust. 1 pkt 3) lit. c) i d) przywołanej ustawy. Powyższe istniejące przyczyny techniczne o
obiektywnym charakterze wprost uniemożliwiają powierzenie realizacji zamówienia innemu wykonawcy niż Lubelskie
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S. A.
Zastosowanie trybu udzielenia zamówienia z wolnej ręki zgodnie z powołaną podstawą prawną pozostaje w zgodzie z
poszanowaniem zasad celowego, efektywnego, a przede wszystkim oszczędnego wydatkowania środków publicznych.
Biorąc pod uwagę wskazany powyżej stan faktyczny, a w szczególności fakt, iż do dalszego prawidłowego funkcjonowania
Zamawiającego konieczne jest ww. zamówienie, bezsprzecznie należy uznać, iż zostały spełnione przesłanki z art. 214 ust.
1 pkt 1) lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych. Zdaniem Zamawiającego, zastosowanie w opisanej sytuacji trybu
zamówienia z wolnej ręki w żadnej mierze nie narusza zasad udzielania zamówień publicznych.
Z uwagi na powyższe zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki jest w pełni uzasadnione, zgodne z obowiązującymi
przepisami prawa oraz zasadą racjonalnego i oszczędnego wydatkowania środków publicznych.
2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy