Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz malowanie elewacji budynku zabytkowej szkoły w msc. Nawiady

GMINA PIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00516173
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00516173/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-25 13:59
Lokalizacja
Piecki, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8ecdaebb-58dc-412a-965e-81f91fab0384
Identyfikator
7422123183
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRemont starych budynkówRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00516173 z dnia 2024-09-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz malowanie elewacji budynku
zabytkowej szkoły w msc. Nawiady

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PIECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742758

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zwycięstwa 34

1.5.2.) Miejscowość: Piecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-710

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 89 742 20 29

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@piecki.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.piecki.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminapiecki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz malowanie elewacji budynku
zabytkowej szkoły w msc. Nawiady

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ecdaebb-58dc-412a-965e-81f91fab0384

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00516173

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00065509/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz malowanie elewacji budynku zabytkowej szkoły w msc. Nawiady

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00432518

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZK.271.2.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 324418,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz malowanie elewacji budynku zabytkowej szkoły w msc. Nawiady.

4.2. Opis przedmiotu zamówienia :
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wymianie zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej w zabytkowym budynku szkoły podstawowej w msc. Nawiady. W ramach zakładanych prac należy wykonać malowanie elewacji obiektu.
Budynek szkoły zlokalizowany jest na działce nr ewid. 72/2 obr. Nawiady oraz jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Obiekt jest aktywnie wykorzystywany do realizacji zadań oświatowych na obszarze gminy Piecki.

4.3. Zakres prac w ramach przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Demontaż starych okien skrzynkowych oraz montaż nowych okien skrzynkowych o wymiarach 1,40 x 2,26 – 12 sztuk,
2) Demontaż starych okien skrzynkowych oraz montaż nowych okien skrzynkowych o wymiarach 1,45 x 1,70 – 5 sztuk,
3) Demontaż starych okien skrzynkowych oraz montaż nowych okien skrzynkowych o wymiarach 1,25 x 1,50 – 12 sztuk,
4) Demontaż starych okien skrzynkowych oraz montaż nowych okien skrzynkowych o wymiarach 0,77 x 1,70 – 1 sztuka,
5) Demontaż starych okien skrzynkowych oraz montaż nowych okien skrzynkowych o wymiarach 0,77 x 1,1 – 1 sztuka,
6) Demontaż starych okien skrzynkowych oraz montaż nowych okien skrzynkowych o wymiarach 0,7 x 1,0 – 2 sztuk,
7) Naprawa drzwi zewnętrznych drewnianych – renowacja – 5,420 m2 – 1 sztuka,
8) Malowanie elewacji budynku – 384,497 m2

4.4. Szczegółowy zakres prac określony jest w:
a) Dokumentacji projektowej składającej się z:
- Projektu budowlanego – „Wymiana stolarki okiennej, remont stolarki drzwiowej oraz malowanie elewacji zabytkowej szkoły w msc. Nawiady” opracowanego przez INWEST-BUD Mariusz Piórkowski, Kiersztanowo 54E, 11-700 Mrągowo;
- Przedmiaru robót,
b) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.

Inwestycja realizowana będzie na podstawie:
- Pozwolenia na budowę,
- Pozwolenia Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
Zamawiający jest w trakcie uzyskiwania powyższych pozwoleń i udostępni je przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262690-4 - Remont starych budynków

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając zgodnie z art. 260 w związku z art. 254 pkt 2 oraz art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) zawiadamiam o zakończeniu ww. postepowania o udzielenie zamówienia publicznego poprzez unieważnienie postępowania.
Podstawą prawną unieważnienia postepowania jest art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, który stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotu zamówienia kwotę 265 000,00 zł brutto.
Do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 27.08.2024 r. do godz. 12:00 wpłynęła jedna oferta z ceną 652 574,16 zł.

Wobec powyższego cena oferty przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a ponad to Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty złożonej w niniejszym postępowaniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 652574,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 652574,16 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 652574,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2024-09-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane