Wykonanie konserwacji rowów komunalnych w Raciborzu oraz suchego zbiornika w Raciborzu - Studziennej.

Miasto Racibórz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289665
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289665/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-15 10:40
Lokalizacja
Racibórz, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fcb22ddb-ae0c-47e5-938d-817bb3b8b177
Identyfikator
6391002175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi utrzymania gruntówUsługi wywozu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

INPROMEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRybnik, PL · lot 0
143 510,51 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289665 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie konserwacji rowów komunalnych w Raciborzu oraz suchego zbiornika w Raciborzu - Studziennej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Racibórz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258397

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Króla Stefana Batorego 6

1.5.2.) Miejscowość: Racibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 327550710

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.raciborz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipraciborz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.raciborz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie konserwacji rowów komunalnych w Raciborzu oraz suchego zbiornika w Raciborzu - Studziennej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fcb22ddb-ae0c-47e5-938d-817bb3b8b177

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289665

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026890/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Wykonanie konserwacji rowów komunalnych w Raciborzu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244734

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.24.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 156626,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia wykonanie konserwacji rowów komunalnych w Raciborzu oraz suchego zbiornika w Raciborzu - Studziennej.

Przedmiot zamówienia obejmuje:

a) Wykonanie prac związanych z utrzymaniem i konserwacją rowów komunalnych przydrożnych i suchego zbiornika przeciwpowodziowego (koszenie skarp i dna rowów, odmulanie dna rowów, odmulanie przepustów) w dzielnicach: Brzezie (ulice: Bitwy Olzańskiej, Jagielnia, Olszynkowa, Pod Lasem, Wysoka, Stawowa), Markowice (ulice: Babicka, Bolesława Chrobrego, Gliwicka – boczna, Grabowa, Hetmańska, Kazimierza Wielkiego, Norwida, Drzewieckiego - Olimpijczyka, Ordona, Żurawia, boczna ul. Odrodzenia, Kosynierów, łącznik Tęczowa – Odrodzenia), Miedonia (ulice: Podmiejska – boczna, Rudnicka, Ratajskiego), Studzienna (suchy zbiornik retencyjny przeciwpowodziowy przy ul. Bojanowskiej), Ocice (ulice: Górna, Folwarczna, boczna ul. Wiejskiej), Ostróg (ul. Cecylii, ul. Huzarska), Racibórz Centrum (ul. Wierzyńskiego), Stara Wieś (ul. Leśmiana).
b) Koszenie skarp i dna rowów, maksymalna wysokość pozostawionego porostu wynosi 5 cm, wygrabienie skoszonego porostu w dniu koszenia oraz wywiezienie go, w terminie do dwóch dni od skoszenia, skoszony i zebrany porost należy przekazać do kompostowni w Raciborzu wraz z dokonaniem stosownych opłat za składowanie i udokumentowaniem Kartą Przekazania Odpadu – łączna powierzchnia szacowana do jenokrotnego koszenia wynosi 26 304 m2 – w trakcie trwania umowy przewidziane jest dwukrotne koszenie;
c) Odmulenie dna rowów o średniej szerokości w dnie 0,50 metra oraz o średniej głębokości 1,50 metra – namuł z odmulenia należy wywieźć na składowisko odpadów i dokonać stosownych opłat za składowanie bądź uzyskać stosowną decyzję na jego zagospodarowanie - szacuje się odmulenie 1300 metrów bieżących rowów o średnim zamuleniu do 10 cm, 2300 metrów bieżących rowów o średnim zamuleniu do 20cm oraz 800 metrów bieżących rowów o średnim zamuleniu do 30cm;
d) Odmulenie przepustów o zamuleniu do 1/3 wysokości – namuł z odmulenia należy wywieźć na składowisko odpadów i dokonać stosownych opłat za składowanie bądź uzyskać stosowną decyzję na jego zagospodarowanie – szacuje się odmulenie 192 metrów bieżących przepustów o średnicy 0,40 m, 85 metrów bieżących przepustów o średnicy 0,60 m, 50 metrów bieżących przepustów o średnicy 0,80 m.
e) Wykonanie regulacji istniejącego umocnienia dna i skarp rowów w postaci płyt ażurowych i korytek betonowych melioracyjnych – szacuje się regulację skarp i dna na powierzchni 60 m2.
f) Wykonanie umocnienia skarp z płyt ażurowych prefabrykowanych 60x40x10 na powierzchni 85 m2.
g) Wykonanie umocnienia dna rowu z koryt betonowych ściekowych na długości 85 m.
h) Wykonanie umocnienia dna rowu z płyt betonowych na długości 50 m.

Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy, stanowiącym zał. nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 143510,51 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 514501,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 143510,51 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Inpromel Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6423224974

7.3.3) Ulica: Borki 16 B

7.3.4) Miejscowość: Rybnik

7.3.5) Kod pocztowy: 44-200

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 143510,51 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 160 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi