Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i adaptacji pomieszczeń w Budynku Głównym
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00289695
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00289695/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 10:47
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-20efefe2-cc52-4dd9-911c-53ede8a553af
- Identyfikator
- 5250011875
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289695 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i adaptacji pomieszczeń w Budynku Głównym
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000327830
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marymoncka 32
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-968
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.pawlak@awf.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.awf.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://awf.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i adaptacji pomieszczeń w Budynku Głównym2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20efefe2-cc52-4dd9-911c-53ede8a553af
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289695
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276083
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZPZ.271.26.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i adaptacji pomieszczeń w Budynku Głównym w tym:
1 Remont i modernizacja pomieszczeń korektywy (sala ćwiczeń, łazienki, pokoje dydaktyków, utworzenie dodatkowej sali oraz szatni
2 Remont sal dydaktycznych na II piętrze (sale nr. 350,351,352)
3 Remont pomieszczenia magazyn ZTL
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający stwierdził, że dokumentacja stanowiąca podstawę opisu przedmiotu zamówienia oraz ustalenia jego wartości została opracowana w oparciu o nieaktualne kosztorysy inwestorskie oraz przedmiary robót. Przeprowadzona analiza wykazała konieczność dokonania istotnych zmian w zakresie robót budowlanych objętych zamówieniem oraz odpowiedniej aktualizacji dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia.W szczególności stwierdzono, że: - zakres rzeczowy robót ujęty w nowych kosztorysach uległ istotnemu rozszerzeniu i zmianie w stosunku do zakresu określonego w dotychczasowej dokumentacji postępowania (w szczególności w przedmiarach i OPZ), - występują rozbieżności i sprzeczności między opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) a zaktualizowanymi kosztorysami, w tym w zakresie parametrów materiałów oraz rodzaju i zakresu robót, - dotychczasowy OPZ nie obejmuje części robót ujętych w nowych kosztorysach, w tym dodatkowych robót wykończeniowych oraz wyposażenia, co powoduje, że opis przedmiotu zamówienia nie jest kompletny.
Skala koniecznych zmian prowadzi do istotnej modyfikacji zakresu i charakteru zamówienia, której nie można traktować jako zwykłej zmiany treści SWZ w toku postępowania. Kontynuowanie postępowania na podstawie dotychczasowej, niespójnej dokumentacji mogłoby naruszać zasady określone w art. 16 oraz wymogi art. 99 ustawy Prawo zamówień publicznych, a także prowadzić do złożenia nieporównywalnych ofert i sporów na etapie realizacji umowy.
W związku z powyższym Zamawiający uznał, że dalsze prowadzenie postępowania w jego obecnym kształcie jest nieuzasadnione, a konieczne jest przygotowanie nowej, spójnej i kompletnej dokumentacji przetargowej.
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |