Kompleksowa usługa obejmująca odbiór, transport i zagospodarowanie Ustabilizowanych osadów ściekowych, Skratek, Zawartości piaskownika

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289726
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289726/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-15 10:55
Lokalizacja
Oborniki Śląskie, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-16c18638-7210-42a0-8b15-b375ef348878
Identyfikator
9151593209
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi likwidacji osadówUsługi usuwania osadówUsługi transportu osadów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289726 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowa usługa obejmująca odbiór, transport i zagospodarowanie Ustabilizowanych osadów ściekowych, Skratek, Zawartości piaskownika

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932218677

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Grunwaldzka 41

1.5.2.) Miejscowość: Oborniki Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-120

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 713101864

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zgk-oborniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zgk-oborniki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_oborniki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


dostawy wody, odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa usługa obejmująca odbiór, transport i zagospodarowanie Ustabilizowanych osadów ściekowych, Skratek, Zawartości piaskownika

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16c18638-7210-42a0-8b15-b375ef348878

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289726

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235597

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.ZGK.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa usługa obejmująca odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodach 19 08 01- Skratki, 19 08 02- Zawartość piaskownika, 19 08 05 – Ustabilizowane osady ściekowe, pochodzących z oczyszczalni ścieków będących pod zarządem Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Obornikach Śląskich.
2. Wspólny Słownik Zamówień:
• 90513900-5 usługi likwidacji osadów,
• 90513600-2 usługi usuwania osadów,
• 90513700-3 usługi transportu osadów

3. Przedmiotem niniejszego zamówienia będzie odbiór, transport i zagospodarowanie osadów ściekowych oraz odpadów z piaskownika i skratek z Miejskich Oczyszczalni Ścieków w Obornikach Śląskich przy ul. Grunwaldzkiej 41, ul. Gen. S. Maczka oraz Oczyszczalni Ścieków w Kowalach, będących w zarządzie Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o.
w Obornikach Śląskich.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje transport odpadów pojazdami przystosowanymi do transportu odpadów zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym oraz w sposób niepowodujący zanieczyszczania tras przejazdu oraz odzysk lub unieszkodliwianie odpadów przez wykonawcę
w instalacji posiadającej ważne pozwolenia oraz decyzje.

5. Przewidywana ilość poszczególnych rodzajów odpadów:
• osady ściekowe - około 1 265 Mg
• odpady z piaskownika - około 140 Mg
• skratki - około 20 Mg

6. Zamawiający zastrzega sobie, że ww. ilości odpadów należy traktować jako szacunkowe, ostateczna ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i Wykonawcy z tego tytułu nie będzie przysługiwało żadne roszczenie wobec Zamawiającego.
7. Opis poszczególnych rodzajów odpadów
- Osady ściekowe – 190805 – ustabilizowane osady ściekowe
- Odpady z piaskownika – 190802 – zawartość piaskownika
- Skratki - 190801
8. Warunki odbioru:
• Odbiór osadu ściekowego, skratek oraz odpadów z piaskownika będzie następował
z Oczyszczalni Miejskiej w Obornikach Śląskich, ul. Grunwaldzka 41, z Oczyszczalni Miejskiej
w Obornikach Śląskich, ul Gen. S. Maczka oraz z oczyszczalni w Kowalach, od poniedziałku do piatku w godzinach 6:00-9:00;
• Wykonawca jest zobowiązany do podstawienia pojemników na zasadzie odbiór pełnego – podstawienie pustego;
• Wykonawca zobowiązany jest do odbioru osadu ściekowego, skratek oraz odpadów z piaskownika w czasie zgodnym z czasem reakcji odbioru (czas reakcji na interwencję), który Wykonawca deklaruje na formularzu ofertowym- załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
• Odbiór oraz transport odpadów mają się odbywać poprzez kontenery otwarte dostarczane przez Wykonawcę. Kontener na osady ściekowe KO 18 o wymiarach max (dł. x szer. x wys.): 6500x2300x1200, skratki – KO 7 o wymiarach max (dł. x szer. x wys.): 3600x1860x1500, zawartość piaskownika KO 7 o wymiarach max (dł. x szer. x wys.): 3600x1860x1500, lub KO 18 o wymiarach max (dł. x szer. x wys.): 6500x2300x1200. Kontener przeznaczony do odbioru i transportu osadu powinien być zabezpieczony przez wydostaniem się osadu podczas załadunku kontenera na samochód.
• Za załadunek odpowiada Zamawiający;
• Potwierdzenie przyjęcia odpadów o których mowa powyżej odbywać się będzie każdorazowo na podstawie „Karty przekazania odpadu” potwierdzających przyjęcie odpadów do instalacji służącej do odzysku lub unieszkodliwienia odpadów. Potwierdzenie przyjęcia odpadów o których mowa odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i rejestracją w BDO. Karty przekazania odpadów dla każdego rodzaju odpadów będą wystawiane indywidualnie dla każdej oczyszczalni z osobna.
• Na wszelkich dokumentach związanych z transportem Wykonawca musi umieścić swój indywidulany numer rejestrowy określony w art. 54 ust. 1 ustawy o odpadach.
• Środki transportu odpadów muszą być oznaczone przez Wykonawcę zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów.
• W myśl obowiązujących przepisów, odpowiedzialność za odpady przechodzi z Zamawiającego na Wykonawcę z chwilą ich przekazania. Zamawiający jako wytwórca odpadu przekaże Wykonawcy, który ma zezwolenia (decyzje) właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania tymi odpadami. Jeżeli Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postepowaniu
z uwagi na fakt, że nie posiada którejkolwiek z wymaganych zezwoleń może on ubiegać się o udzielenie zamówienia występując wspólnie z innym Wykonawcą, który posiada zezwolenia w tym zakresie.
• Zamawiający dopuszcza możliwość zagospodarowania odpadów o kodzie:
19 08 05 Ustabilizowane osady ściekowe w procesie R3, D5
19 08 02 Zawartość piaskownika w procesach R3, D5, D8, D10
19 08 01 Skratki w procesie D5, D8, D10
• Zamawiający nie dopuszcza sposobów odzysku osadów wyszczególnionych w art. 96 ust. 1 pkt 1,2,3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.

9. Przy realizacji zamówienia niezbędne jest zachowanie wymogów określonych przepisami, w szczególności:
• W Ustawie z dnia 14.12.2012 r. o odpadach
• W Ustawie z dnia 27.04.2001 r. Prawo Ochrony Środowiska
10. W celu uniknięcia nieporozumień i niejasności Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej każdej oczyszczalni ścieków przed przystąpieniem do przetargu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90513900-5 - Usługi likwidacji osadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90513600-2 - Usługi usuwania osadów

90513700-3 - Usługi transportu osadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożono dwie oferty. Oferta nr 1, złożona przez Konsorcjum firm: Bartosz Smolak Sp. z o.o., Kalbud 2 Sp. z o.o., Ground Control Sp. z o.o. oraz EKOPARTNER RECYKLING Sp. z o.o., została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy Pzp, jako oferta wykonawcy, który nie wykazał spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej.
Po odrzuceniu oferty nr 1 ofertą podlegającą dalszej ocenie pozostaje oferta nr 2, złożona przez Konsorcjum firm: Green Path Sp. z o.o., ul. Nowowiejska 89/4, 58-200 Dzierżoniów oraz ECO Ekologiczne Centrum Odzysku Sp. z o.o., ul. Bielawska 6, 58-250 Pieszyce.
Cena oferty nr 2 wynosi 969 539,22 zł brutto, natomiast kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosi 920 000,00 zł brutto. Cena oferty nr 2 przewyższa zatem kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 49 539,22 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty nr 2. W konsekwencji zachodzi obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania określona
w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 969539,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 969539,22 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi