Dostawa ładowarki teleskopowej w ramach Modernizacji i doposażenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Jackowo.
Gmina Czernikowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00289750
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00289750/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-15 11:00
- Lokalizacja
- Czernikowo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-192dcb7b-7142-4e7a-99ab-b9b2794da62f
- Identyfikator
- 8792466869
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289750 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa ładowarki teleskopowej w ramach Modernizacji i doposażenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Jackowo.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czernikowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866761
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Słowackiego 12
1.5.2.) Miejscowość: Czernikowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-640
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 54 287 50 01
1.5.8.) Numer faksu: 54 230 50 51
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@czernikowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czernikowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13087811.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa ładowarki teleskopowej w ramach Modernizacji i doposażenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Jackowo.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-192dcb7b-7142-4e7a-99ab-b9b2794da62f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289750
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00067393/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa ładowarki teleskopowej w ramach Modernizacji i doposażenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Jackowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. „Modernizacja i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Jackowo” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 2 Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu Działania 2.13 Gospodarka odpadami Celu szczegółowego 2 (vi.) programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239381
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IWP.271.1.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 485459,82 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 290471,82 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 1 sztuki fabrycznie nowej ładowarki teleskopowej przeznaczonej do obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Jackowo.
2. Parametry techniczno-użytkowe ładowarki teleskopowej (wykaz minimalnych parametrów):
• rok produkcji 2026,
• napędzana silnikiem spalinowym o mocy minimum 55 kW,
• norma emisji spalin: Stage V,
• gwarantowany poziom mocy akustycznej: LWA nie więcej niż: 104 dB(A),
• poziom ciśnienia akustycznego na stanowisku operatora: LpA nie więcej niż 80 dB(A),
• przepływ hydrauliczny: minimum 60 l/minutę,
• udźwig: minimum 2 000 kg,
• wysokość podnoszenia: minimum 4,03 m,
• zasięg do przodu z obciążeniem 1 000 kg: minimum 2,59 m,
• promień skrętu na zewnętrznych krawędziach kół: nie więcej niż 3,50 m,
• wysokość odkładania: minimum 4,03 m.
3. Wymagany okres gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia 36 miesięcy lub 3 000 godzin pracy w zależności, który z powyższych warunków będzie wcześniej spełniony, liczony od dnia podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów Kodeksu cywilnego, niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
5. Opis wyposażenia ładowarki:
• 3 tryby skrętu kół, jedna oś skrętna, wszystkie koła skrętne, tryb krab,
• regulowana kolumna kierownicy,
• regulowany fotel operatora,
• hydrauliczny system wymiany sprzętu,
• kabina zamknięta, ogrzewana, z klimatyzacją, certyfikaty ROPS/FOPS (zabezpieczenie przed przewróceniem i spadającymi przedmiotami),
• oświetlenie zgodne z przepisami o ruchu drogowym,
• światło cofania z sygnalizacją dźwiękową,
• przednie i tylne oświetlenie robocze,
• ostrzegawczy sygnał świetlny,
• trójkąt ostrzegawczy,
• gaśnica proszkowa o masie środka gaśniczego minimum 2 kg,
• osprzęt dodatkowy:
- widły do palet minimum 1200 mm,
- łyżka stała o szerokości 1800 – 2000 mm.
6. Wymagania ogólne:
• ładowarka musi być kompletna, wolna od wad fizycznych i prawnych oraz pochodzić z seryjnej produkcji,
• dopuszczona do poruszania się po drogach publicznych,
• musi spełniać wymagania obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, w tym posiadać oznakowanie CE,
7. W ramach wynagrodzenia Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do:
• uzyskania decyzji UDT zezwalającej na eksploatację ładowarki,
• przeprowadzenia, najpóźniej w dniu podpisania protokołu odbioru, szkolenia dla 3 operatorów wyznaczonych przez Zamawiającego w zakresie bezpiecznej i prawidłowej eksploatacji ładowarki,
• udzielenia na ładowarkę gwarancji obejmującej komponenty mechaniczne, hydrauliczne, elektryczne i elektroniczne,
• wykonywania w okresie gwarancyjnym, z częstotliwością wymaganą przez producenta ładowarki, przeglądów/czynności serwisowych, od których wykonania producent uzależnia obowiązywanie udzielonej gwarancji. Serwis należy wykonywać zgodnie z wytycznymi producenta ładowarki teleskopowej,
• ponoszenia kosztów związanych z wykonywanymi przeglądami/naprawami w szczególności kosztów: dojazdu serwisu mobilnego, transportu ładowarki do siedziby autoryzowanego serwisu (jeżeli wystąpi taka konieczność) oraz kosztów związanych z robocizną i materiałami użytymi w ramach wykonywanych czynności serwisowych lub napraw gwarancyjnych,
• podjęcia czynności serwisowych w terminie do 72 godzin od zgłoszenia awarii lub konieczności wykonania przeglądu serwisowego ładowarki, dokonanego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. W przypadku, gdy termin ten upływa w sobotę, niedzielę lub dzień ustawowo wolny od pracy, ulega on przedłużeniu do godziny 10:00 najbliższego dnia roboczego,
• wykonywania serwisu gwarancyjnego/napraw gwarancyjnych w miejscu postoju ładowarki. Jeżeli konieczny będzie transport do siedziby autoryzowanego serwisu, koszty transportu pokrywa Wykonawca.
8. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia przedmiotu zamówienia na własny koszt do Gminnego Zakładu Komunalnego w Czernikowie, ul. Leśna 1, 87-640 Czernikowo.
9. Wykonawca, wraz z dostawą ładowarki, przekaże decyzję Urzędu Dozoru Technicznego, zezwalającą na eksploatację dostarczanej ładowarki, wydaną na Zamawiającego.
10. Warunkiem podpisania protokołu odbioru ładowarki teleskopowej jest dostarczenie przez Wykonawcę dokumentacji sporządzonej w języku polskim zawierającej:
• wymagane prawem dokumenty dopuszczające do użytkowania np.: certyfikat CE, atesty, deklaracje, homologacje,
• dokumentację techniczno-ruchową ładowarki oraz zamontowanych podzespołów,
• kartę katalogową lub inne dokumenty potwierdzające parametry techniczne ładowarki w tym poziomy emisji hałasu,
• instrukcję obsługi i użytkowania w formie papierowej i w wersji elektronicznej np. na nośniku USB,
• katalog oryginalnych części zamiennych maszyny wraz z numerami katalogowymi i rysunkami podzespołów w formie papierowej lub w wersji elektronicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144710-8 - Ładowarki jezdne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144750-0 - Pojazdy do transportu ładunków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 338250,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 424800,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 338250,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTER-VAX Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 091276553
7.3.3) Ulica: Dworcowa 29
7.3.4) Miejscowość: Żnin
7.3.5) Kod pocztowy: 88-400
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 338250,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |