Dostawa w ramach leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu ciężarowego trzyosiowego typu śmieciarka z zabudową jednokomorową
Eco Probe Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00289782
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00289782/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-15 11:08
- Lokalizacja
- Pszczółki, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e42bb079-267e-462d-b408-1198f4e7a847
- Identyfikator
- 6040221207
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289782 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa w ramach leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu ciężarowego trzyosiowego typu śmieciarka z zabudową jednokomorową
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Eco Probe Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387597564
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pomorska 1
1.5.2.) Miejscowość: Pszczółki
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-032
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 690-009-360
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ecoprobe@ecoprobe.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ecoprobe.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ecoprobe1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 2 - gospodarka wodna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa w ramach leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu ciężarowego trzyosiowego typu śmieciarka z zabudową jednokomorową2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e42bb079-267e-462d-b408-1198f4e7a847
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289782
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00216811
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.02.2026.TP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 924000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pojazdu ciężarowego trzyosiowego typu śmieciarka z zabudową jednokomorową w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu tj. odpłatne korzystanie w ramach leasingu operacyjnego za umówione raty leasingowe w okresie 48 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru przedmiotu leasingu, na warunkach określonych szczegółowo w ogólnych warunkach leasingu Wykonawcy, przedmiotu leasingu w postaci pojazdu ciężarowego trzyosiowego typu śmieciarka z zabudową jednokomorową na potrzeby własne.
2. Szczegółowy opis techniczny przedmiotu zamówienia Zamawiający określa w SWZ (załącznik nr 4 ) .Opis ten zawiera minimalne wymagania, co oznacza, że Wykonawca może oferować przedmiot zamówienia charakteryzujący się lepszymi parametrami technicznymi i funkcjonalnymi pod warunkiem, że nie będą one miały wpływu na wyższe koszty eksploatacji.
3. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia gotowy do użytkowania do siedziby Zamawiającego we własnym zakresie i na własny koszt.
4. Koszt związany z rejestracją pojazdu zostanie przez Wykonawcę wliczony w cenę pojazdu i uwzględniony w kalkulacji leasingu dla Zamawiającego.
5. Wykonawca przeszkoli wskazany personel Zamawiającego na własny koszt w zakresie eksploatacji, konserwacji i obsługi przedmiotu zamówienia. Szkolenie powinno być przeprowadzone w dniu odbioru przedmiotu umowy.
6. Wykonawca zapewni reakcję serwisu na zgłoszenie awarii w okresie gwarancji do 2dni roboczych od przyjęcia zgłoszenia.
7. Wykonawca zapewni serwis zarówno dla podwozia jak i zabudowy w odległości nie większej niż 100km od siedziby Zamawiającego (tj. ul. Pomorska 1, 83-032 Pszczółki) działający nie krócej niż 2 lata, w których Zamawiający będzie dokonywał serwisów okresowych oraz napraw.
8. Zamawiający dopuszcza serwis mobilny jednak czas jego reakcji nie może być dłuższy niż 72h od momentu zgłoszenia awarii.
9. Wykonawca zapewni w cenie pojazdu gwarancję na okres minimum 24 miesięcy od dnia odbioru pojazdu na kompletny pojazd.
10. Zamawiający wymaga załączenia do oferty dokumentacji technicznej oferowanego pojazdu (zdjęcia, rysunki, ulotki, katalogi, opinie techniczne) potwierdzającej spełnienie parametrów technicznych określonych w OPZ ( załącznik nr 7 do SWZ) i Specyfikacji technicznej pojazdu (załącznik nr 4 do SWZ)
11. Wybrany Wykonawca po wyborze najkorzystniejszej oferty przedstawi wzór umowy leasingu. Jeśli zawarte w umowie leasingu zapisy będą sprzeczne z zapisami wzoru umowy na dostawę stanowiącą załącznik do SWZ pierwszeństwo mają zapisy zawarte w umowie stanowiących załącznik do SWZ.
12. Zamawiający dokona ubezpieczenia pojazdu w zakresie OC i AC we własnym zakresie na warunkach ustalonych z wybranym Wykonawcą i zgadza się na pokrycie corocznej opłaty związanej z administrowaniem polisami ubezpieczenia pojazdu.
13. Zamawiający dopuszcza wystawianie faktur VAT w systemie KSeF lub przesyłanie faktur drogą elektroniczną na adres Zamawiającego: ecoprobe@ecoprobe.pl
14. Warunki leasingu:
- leasing operacyjny
- waluta leasingu w PLN
- wpłata wstępna w wysokości 5% wartości netto przedmiotu leasingu
- 48 miesięcznych stałych równych rat leasingowych, które uiszczane są comiesięcznie od miesiąca następującego po odbiorze przedmiotu zamówienia
- kwota wykupu w wysokości 1% wartości netto przedmiotu leasingu (po wpłacie której prawo własności przedmiotu leasingu przechodzi na Zamawiającego)
15. Dodatkowe wymagania dotyczące leasingu zawarte są w OPZ- załącznik nr 7 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144000-8 - Pojazdy silnikowe specjalnego zastosowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów
34144511-3 - Pojazdy do zbierania odpadów
66114000-2 - Usługi leasingu finansowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 876634,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 885110,97 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 876634,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PKO LEASING S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7251735694
7.3.3) Ulica: ul. Świętokrzyska 36
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-116
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Scania Polska S.A-Dostawa, serwis, gwarancja
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 876634,05 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wartość umowy 1 078 259,88 PLN brutto w tym przedmiot leasingu 966 042,00PLN brutto| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |