Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki mi. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00289841
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00289841/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-15 11:23
Lokalizacja
Siedlce, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbb9c041-56a2-4089-bb4c-2e0c631475c9
Identyfikator
8212577607
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi prawnicze

Wykonawcy

2 przyznane

Aleksandra DziubekLublin, PL · lot 0
216 000 PLN
MARTA KNAP-BOLESTASiedlce, PL · lot 2
589 222,74 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289841 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Mazowiecki Szpital Wojewódzki mi. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141944750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Poniatowskiego 26

1.5.2.) Miejscowość: Siedlce

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-110

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ozp@szpital.siedlce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: szpital.siedlce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpitalsiedlce.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka z o.o.

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbb9c041-56a2-4089-bb4c-2e0c631475c9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289841

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228591

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZP.2810.65.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 824760,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakres przedmiotowej usługi wchodzą następujące czynności:
1) udzielanie porad i konsultacji prawnych oraz opinii prawnych w sprawach zgłaszanych przez komórki organizacyjne, w obszarach działalności Zamawiającego, obejmujących:
a) prawo dot. działalności leczniczej,
b) prawo autorskie i prawo własności przemysłowej,
c) prawo cywilne,
d) prawo administracyjne,
e) badania kliniczne,
f) prawa pacjenta,
g) pozyskiwanie funduszy europejskich;
2) opiniowanie umów z zakresu badań komercyjnych;
3) opiniowanie umów z zakresu badań klinicznych;
4) opiniowanie w zakresie obsługi kontraktów (opiniowanie, negocjowanie umów) w obszarze prawa gospodarczego i cywilnego do 170.000,00 zł, w tym:
a) umowy najmu,
b) umowy dzierżawy,
c) umowy serwisowe,
d) umowy remontu,
e) umowy o roboty budowlane,
f) umowy IT w tym umowy pilotażowe, utrzymania i wdrożenia systemów informatycznych,
g) umowy dotacyjne,
h) umowy o dzieło,
i) umowy zlecenie z personelem, w tym na usługi szkoleniowe;
5) opiniowanie, udzielanie porad prawnych i konsultacji na rzecz komórek organizacyjnych Spółki: Dział Aparatury Medycznej, Dział Informatyki, Dział Eksploatacyjny, Dział Administracji i Logistyki, Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia w zakresie prowadzonych spraw;
6) wsparcie związane z formułowaniem pism i stanowisk w związku z posiadanym przez Zamawiającego mieniem;
7) sporządzanie środków zaskarżenia – zażalenia na postanowienia; skargi do WSA
w zakresie prowadzonych spraw;
8) wsparcie w opracowywaniu zarządzeń, wewnętrznych regulaminów, instrukcji itp.
w zakresie prowadzonych spraw;
9) udział w negocjowaniu warunków umów i porozumień zawieranych przez Zamawiającego, opiniowanie projektów tych umów i porozumień w zakresie prowadzonych spraw;
10) świadczenie pomocy prawnej w zakresie przygotowywania dokumentacji medycznej
w związku z wezwaniami upoważnionych organów, instytucji i osób fizycznych;
11) doradztwo prawne w zakresie zamówień publicznych udzielanych z wyłączeniem stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych;
12) doradztwo prawne oraz sporządzanie umów najmu, dzierżawy, leasingu, użyczenia, sprzedaży, darowizn itp. w zakresie prowadzonych spraw.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79100000-5 - Usługi prawnicze

4.5.5.) Wartość części: 180000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakres przedmiotowej usługi wchodzą następujące czynności:
1) udzielanie porad i konsultacji prawnych oraz opinii prawnych w sprawach zgłaszanych przez komórki organizacyjne, w obszarach działalności Zamawiającego, obejmujących:
a) prawo dot. działalności leczniczej oraz udzielania świadczeń zdrowotnych,
b) finanse publiczne,
c) prawo autorskie i prawo własności przemysłowej,
d) prawo zamówień publicznych,
e) pozyskiwanie funduszy europejskich;
f) prawo cywilne,
g) prawo administracyjne,
h) prawa pacjenta,
2) świadczenie pomocy prawnej w zakresie postępowań związanych z udzielaniem zamówień publicznych, w tym:
a) pomoc w wyborze trybu, kryteriów oceny ofert, konstruowaniu postanowień umownych, wsparcie komisji przetargowej,
b) analiza dokumentacji postępowania, pomoc w formułowaniu odpowiedzi na zapytania i wezwań do wykonawców,
c) strategia działania w przypadku przysługujących wykonawcom środków odwoławczych,
d) wsparcie przy dokonywaniu czynności związanych z badaniem i oceną ofert złożonych w postępowaniu,
e) reprezentacja jako pełnomocnik przed KIO i sądem,
f) świadczenie pomocy prawnej w zakresie obsługi inwestycji i kontraktów z nimi związanych oraz opiniowanie umów, aneksów porozumień, mediacji i ugód dotyczących zamówień publicznych) powyżej 170.000,00 zł, w tym sporządzanie opinii prawnych, udzielanie porad prawnych i konsultacji na rzecz komórek organizacyjnych Szpitala, reprezentacja jako pełnomocnik,
g) analiza i pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych związanych z zawartymi umowami, pomoc w formułowaniu korespondencji z tym związanej i rozwiązywaniu zawartych umów;
3) świadczenie pomocy prawnej w zakresie dotacji, w tym sporządzanie środków zaskarżenia – zarzuty do protokołów kontroli, odpowiedzi na wezwania, zażalenia na postanowienia; skargi do WSA/NSA;
4) świadczenie pomocy prawnej w zakresie:
a) stosowania przepisów ustawy o działalności leczniczej oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, m.in. opiniowanie
w zakresie kontraktowania świadczeń zdrowotnych, w tym pomoc w sporządzeniu środków zaskarżenia i pozwów; wsparcie w prowadzeniu konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych, m.in. wsparcie w przygotowaniu dokumentacji konkursowej i odpowiedziach na zapytania, rozpatrywaniu zastrzeżeń i środków odwoławczych oraz pomoc w analizie ofert;
b) wydawaniu dokumentacji medycznej,
c) zawiadomień i wniosków do sądu opiekuńczego – wsparcie przy formułowaniu odpowiedzi, wniosków i zawiadomień.
5) doradztwo i obsługa prawna w ramach udzielania świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, zwłaszcza w zakresie:
a) zawierania kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia i innymi dysponentami środków publicznych;
b) rozliczeń przeprowadzanych z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym znajomość uregulowań wewnętrznych wydanych przez Prezesa NFZ oraz Dyrektorów Oddziałów;
c) przeprowadzania konkursów i realizacji umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez podmioty lub osoby legitymujące się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub określonej dziedzinie medycyny,
6) opiniowanie w zakresie obsługi kontraktów (opiniowanie, negocjowanie umów) w obszarze prawa gospodarczego i cywilnego powyżej 170.000,00 zł;
7) sporządzanie środków zaskarżenia – zażalenia na postanowienia; skargi do WSA w zakresie prowadzonych spraw;
8) wsparcie w opracowywaniu zarządzeń, wewnętrznych regulaminów, instrukcji itp.
w zakresie prowadzonych spraw;
9) udział w negocjowaniu warunków umów i porozumień zawieranych przez Zamawiającego, opiniowanie projektów tych umów i porozumień w zakresie prowadzonych spraw;
10) świadczenie pomocy prawnej w zakresie przygotowywania dokumentacji medycznej
w związku z wezwaniami upoważnionych organów, instytucji i osób fizycznych;

4.5.3.) Główny kod CPV: 79100000-5 - Usługi prawnicze

4.5.5.) Wartość części: 158400,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakres przedmiotowej usługi wchodzą następujące czynności:
1) udzielanie porad i konsultacji prawnych oraz opinii prawnych w sprawach zgłaszanych przez komórki organizacyjne, w obszarach działalności Zamawiającego, obejmujących:
a) finanse publiczne,
b) prawo spółek handlowych,
c) prawo pracy i ubezpieczeń społecznych,
d) prawo cywilne,
e) prawo administracyjne,
2) opiniowanie w zakresie obsługi spółki i jej organów w obszarze prawa korporacyjnego, gospodarczego i cywilnego, w tym:
a) obsługa zarządu i rady nadzorczej, w tym posiedzeń organów,
b) sprawy dotyczące wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym,
c) sprawy dotyczące udostępniania informacji publicznej,
3) opiniowanie , udzielanie porad prawnych i konsultacji na rzecz komórek organizacyjnych Spółki: Dział Organizacji i Zarządzania Jakością, Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi;
4) sporządzanie środków zaskarżenia – zażalenia na postanowienia; skargi do WSA
w zakresie prowadzonych spraw;
5) zastępstwa procesowe w sprawach gospodarczych, z zakresu k.s.h oraz w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych;
6) wsparcie w opracowywaniu zarządzeń, wewnętrznych regulaminów, instrukcji itp.
w zakresie prowadzonych spraw;
7) udział w negocjowaniu warunków umów i porozumień zawieranych przez Zamawiającego, opiniowanie projektów tych umów i porozumień w zakresie prowadzonych spraw;
8) świadczenie pomocy prawnej w zakresie przygotowywania dokumentacji medycznej w związku z wezwaniami upoważnionych organów, instytucji i osób fizycznych;
9) obsługa prawna posiedzeń zarządu i rady nadzorczej,
10) kompleksowe świadczenie pomocy prawnej w zakresie zadań Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, w tym prawo pracy i ubezpieczeń społecznych oraz inne sprawy dotyczące zatrudnienia pracowniczego i poza pracowniczego (w tym obsługa postępowań konkursowych dotyczących udzielania świadczeń zdrowotnych przez osoby wykonujące zawód medyczny).

4.5.3.) Główny kod CPV: 79100000-5 - Usługi prawnicze

4.5.5.) Wartość części: 486360,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 216000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 216000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 216000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Aleksandra Dziubek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 89112214145

7.3.3) Ulica: Romera 50/65

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-487

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 216000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-05-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu w zakresie Pakietu 2 została złożona tylko jedna oferta, której cena znacząco przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie posiada dodatkowych środków finansowych umożliwiających zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia ponad kwotę ujawnioną przed otwarciem ofert.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 589222,74 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 589222,74 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 589222,74 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lider konsorcjum: Marta Knap-Bolesta KANCELARIA ADWOKACKA MARTA KNAP-BOLESTA

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Członek konsorcjum: Jan Kurkus Radca Prawny, ul. Pusta 5/9 lok. 26, 08-110 Siedlce Członek konsorcjum: Jacek Kedziora Kancelaria Adwokacka Jacek Kedziora, ul. Pusta 5/9 lok. 26, 08-110 Siedlce

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8252000512

7.3.3) Ulica: Pusta 5/9

7.3.4) Miejscowość: Siedlce

7.3.5) Kod pocztowy: 08-110

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 589222,74 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-05-31
2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi