BUDOWA DROGI GMINNEJ (ŁĄCZNIK ULICY JANUSZA KORCZAKA Z UL. JÓZEFA HALLERA) W KM 0+000 DO 0+325 W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE
Miasto Gorlice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00289911
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00289911/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 11:41
- Lokalizacja
- Gorlice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-79d64445-6bd9-46c4-9da2-b7c54855a6a4
- Identyfikator
- 7382125507
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00289911 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA DROGI GMINNEJ (ŁĄCZNIK ULICY JANUSZA KORCZAKA Z UL. JÓZEFA HALLERA) W KM 0+000 DO 0+325 W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorlice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893204
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Gorlice
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (18) 3551252
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.gorlice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12923871.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
BUDOWA DROGI GMINNEJ (ŁĄCZNIK ULICY JANUSZA KORCZAKA Z UL. JÓZEFA HALLERA) W KM 0+000 DO 0+325 W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79d64445-6bd9-46c4-9da2-b7c54855a6a4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289911
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042459/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 "Budowa drogi gminnej (łącznik ulicy Janusza Korczaka z ul. Gen. Józefa Hallera) w km 0+000 do 0+325 w miejscowości Gorlice, Miasto Gorlice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197049
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 7886178,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie łącznika ulicy Janusza Korczaka z ul. gen. Józefa Hallera w Gorlicach wraz z pozyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie.
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. następujące roboty:
1) Budowa drogi w następującym zakresie:
a) wykonanie organizacji ruchu na czas robót,
b) wykonaniem robót przygotowawczych i rozbiórkowych istniejących elementów ulicy,
c) roboty ziemne,
d) wykonanie drogi asfaltowej 2x3m o dł. ok.325 mb,
e) wykonanie skrzyżowań – 2 szt.,
f) wykonanie chodników szer. 2,2m o dł. ok. 413,15 mb,
g) wykonanie poboczy i bezpieczników o szer. 1,0 – 1,5 m o dł. ok. 248,4 mb,
h) wykonanie zjazdów publicznych – 6 szt.,
i) wykonanie zjazdów indywidualnych,
j) wykonanie przejść dla pieszych,
k) wykonanie konstrukcji oporowej,
l) wykonanie siatki zabezpieczającej,
m) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
2) Budowa kanalizacji deszczowej w następującym zakresie:
a) kolektor PVC fi 500 ok. 112 mb,
b) kolektor PVC fi 400 ok. 15 mb,
c) kolektor PVC 315 ok. 267 mb,
d) kolektor PVC fi 250 ok. 70 mb,
e) kolektor PVC fi 200 ok. 78 mb,
f) studzienki fi 1500 - 1200 – 23 szt.,
g) studzienki fi 500 – ok. 21 szt.,
h) zbiorniki retencyjne – 2 szt.,
i) kolektor betonowy fi 800 ok. 26 mb,
j) kolektor betonowy fi 600 ok. 2 mb,
k) kolektor betonowy fi 500 ok. 20 mb.
3) Budowa sieci wodociągowej w następującym zakresie:
a) dn 110 na długości ok. 156 mb.,
b) hydrant DN80.
4) Przebudowa sieci gazowej niskiego i średniego ciśnienia w następującym zakresie:
a) rura PE 90 ok. 46 mb,
b) rura PE 125 ok. 22 mb,
c) rura PE 180 ok. 141 mb,
d) rura PE 250 ok. 67 mb.
5) Budowa sieci NN w następującym zakresie:
a) rozebranie sieci napowietrznej,
b) wykonanie sieci napowietrznej i kablowej.
6) Budowa sieci SN w następującym zakresie:
a) rozebranie sieci napowietrznej SN,
b) wykonanie sieci napowietrznej i kablowej SN.
7) Budowa sieci oświetlenia w następującym zakresie:
a) wykonanie oświetlenia ulicznego oraz doświetlenia przejść dla pieszych:
- 11 słupów oświetlenia ulicznego 7m (L1, L1/1, L2, L3, L4, L5, L6, L7, L8, L9, L10),
- 4 słupy oświetlenia przejścia pieszych 5m (L11, L12, LP1, LP2).
b) Słupy stalowe 6-kątne ocynkowane. Należy pozostawić kolor ocynku.
8) Budowa kanału technologicznego o łącznej długości ok. 349 mb.
9) Wykonanie nasadzeń w następującym zakresie:
a) drzewa do nasadzenia – 12 szt.,
b) krzewy do nasadzenia – 100 szt.
2. Szczegółowy opis przedmiotu umowy określa poniższa dokumentacja:
1) Projekt zagospodarowania terenu – aktualizacja 2023 – zał. nr 1 do SWZ,
2) Projekt zagospodarowania terenu - aktualizacja 2024 – zał. nr 2 do SWZ,
3) Projekt architektoniczno-budowlany – aktualizacja 2023 – zał. nr 3 do SWZ,
4) Projekt architektoniczno-budowlany – aktualizacja 2024 – zał. nr 4 do SWZ,
5) Dokumenty formalno-prawne – aktualizacja 2023 – zał. nr 5 do SWZ,
6) Dokumenty formalno-prawne – aktualizacja 2024 – zał. nr 6 do SWZ,
7) Projekt techniczny – zał. nr 7 do SWZ,
8) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – zał. nr 8 do SWZ,
9) Projekt stałej zmiany organizacji ruchu – zał. nr 9 do SWZ,
10) Uzupełnienie do dokumentacji projektowej – zał. nr 10 do SWZ,
11) Decyzja nr 2/D/2023 z dnia 12.07.2023 r. – zał. nr 11 do SWZ,
12) Decyzja WI-VI.7821.1.33.2023 z dnia 20.05.2024 r. – zał. nr 12 do SWZ,
13) Decyzja KD.7121.213.2025 z dnia 28.07.2025 r. – zał. nr 13 do SWZ,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7037204,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9029625,07 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7037204,69 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260038485
7.3.3) Ulica: Wyścigowa 58
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-012
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
organizacja ruchu, wycinka drzew, frezowanie nawierzchni, roboty ziemne, wykonanie podbudów, roboty brukarskie, wykonanie muru oporowego, budowa kanalizacji deszczowej, budowa kanału technologicznego, budowa sieci elektrycznej wraz z oświetleniem, przebudowa wodociągu, przebudowa gazociągu, wykonanie zieleni drogowej, oznakowanie + BRD
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7037204,69 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-01-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |