Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki mi. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00290002
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00290002/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-15 12:05
Lokalizacja
Siedlce, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fe2fbdf5-f01e-4090-b157-1b6f4ac95835
Identyfikator
8212577607
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi prawnicze

Wykonawcy

1 przyznane

MARTA KNAP-BOLESTASiedlce, PL · lot 0
292 248 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290002 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Mazowiecki Szpital Wojewódzki mi. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141944750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Poniatowskiego 26

1.5.2.) Miejscowość: Siedlce

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-110

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ozp@szpital.siedlce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: szpital.siedlce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpitalsiedlce.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka z o.o.

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe2fbdf5-f01e-4090-b157-1b6f4ac95835

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290002

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254262

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZP.2810.75.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakres przedmiotowej usługi wchodzą następujące czynności:
1) udzielanie porad i konsultacji prawnych oraz opinii prawnych w sprawach zgłaszanych przez komórki organizacyjne, w obszarach działalności Zamawiającego, obejmujących:
a) prawo dot. działalności leczniczej oraz udzielania świadczeń zdrowotnych,
b) finanse publiczne,
c) prawo autorskie i prawo własności przemysłowej,
d) prawo zamówień publicznych,
e) pozyskiwanie funduszy europejskich;
f) prawo cywilne,
g) prawo administracyjne,
h) prawa pacjenta,
2) świadczenie pomocy prawnej w zakresie postępowań związanych z udzielaniem zamówień publicznych, w tym:
a) pomoc w wyborze trybu, kryteriów oceny ofert, konstruowaniu postanowień umownych, wsparcie komisji przetargowej,
b) analiza dokumentacji postępowania, pomoc w formułowaniu odpowiedzi na zapytania i wezwań do wykonawców,
c) strategia działania w przypadku przysługujących wykonawcom środków odwoławczych,
d) wsparcie przy dokonywaniu czynności związanych z badaniem i oceną ofert złożonych w postępowaniu,
e) reprezentacja jako pełnomocnik przed KIO i sądem,
f) świadczenie pomocy prawnej w zakresie obsługi inwestycji i kontraktów z nimi związanych oraz opiniowanie umów, aneksów porozumień, mediacji i ugód dotyczących zamówień publicznych) powyżej 170.000,00 zł, w tym sporządzanie opinii prawnych, udzielanie porad prawnych i konsultacji na rzecz komórek organizacyjnych Szpitala, reprezentacja jako pełnomocnik,
g) analiza i pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych związanych z zawartymi umowami, pomoc w formułowaniu korespondencji z tym związanej i rozwiązywaniu zawartych umów;
3) świadczenie pomocy prawnej w zakresie dotacji, w tym sporządzanie środków zaskarżenia – zarzuty do protokołów kontroli, odpowiedzi na wezwania, zażalenia na postanowienia; skargi do WSA/NSA;
4) świadczenie pomocy prawnej w zakresie:
a) stosowania przepisów ustawy o działalności leczniczej oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, m.in. opiniowanie
w zakresie kontraktowania świadczeń zdrowotnych, w tym pomoc w sporządzeniu środków zaskarżenia i pozwów; wsparcie w prowadzeniu konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych, m.in. wsparcie w przygotowaniu dokumentacji konkursowej i odpowiedziach na zapytania, rozpatrywaniu zastrzeżeń i środków odwoławczych oraz pomoc w analizie ofert;
b) wydawaniu dokumentacji medycznej,
c) zawiadomień i wniosków do sądu opiekuńczego – wsparcie przy formułowaniu odpowiedzi, wniosków i zawiadomień.
5) doradztwo i obsługa prawna w ramach udzielania świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, zwłaszcza w zakresie:
a) zawierania kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia i innymi dysponentami środków publicznych;
b) rozliczeń przeprowadzanych z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym znajomość uregulowań wewnętrznych wydanych przez Prezesa NFZ oraz Dyrektorów Oddziałów;
c) przeprowadzania konkursów i realizacji umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez podmioty lub osoby legitymujące się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub określonej dziedzinie medycyny,
6) opiniowanie w zakresie obsługi kontraktów (opiniowanie, negocjowanie umów) w obszarze prawa gospodarczego i cywilnego powyżej 170.000,00 zł;
7) sporządzanie środków zaskarżenia – zażalenia na postanowienia; skargi do WSA w zakresie prowadzonych spraw;
8) wsparcie w opracowywaniu zarządzeń, wewnętrznych regulaminów, instrukcji itp.
w zakresie prowadzonych spraw;
9) udział w negocjowaniu warunków umów i porozumień zawieranych przez Zamawiającego, opiniowanie projektów tych umów i porozumień w zakresie prowadzonych spraw;
10) świadczenie pomocy prawnej w zakresie przygotowywania dokumentacji medycznej
w związku z wezwaniami upoważnionych organów, instytucji i osób fizycznych;

4.5.3.) Główny kod CPV: 79100000-5 - Usługi prawnicze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 292248,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 292248,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 292248,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lider konsorcjum: Marta Knap-Bolesta KANCELARIA ADWOKACKA MARTA KNAP-BOLESTA, ul. Pusta 5/9 lok. 26, 08-110 Siedlce NIP: PL 8252000512

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Członek konsorcjum: Jan Kurkus Radca Prawny, ul. Pusta 5/9 lok. 26, 08-110 Siedlce

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8252000512

7.3.3) Ulica: Pusta 5/9

7.3.4) Miejscowość: Siedlce

7.3.5) Kod pocztowy: 08-110

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 292248,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-05-31
2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi