Roboty budowlane polegające na budowie instalacji klimatyzacji w podmiocie leczniczym SM Spółka z o. o. w Bornem Sulinowie.
SM spółka z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290029
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290029/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 12:12
- Lokalizacja
- Borne Sulinowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-054901cd-0f9f-4a17-b8fe-d120d3255400
- Identyfikator
- 6731817776
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290029 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na budowie instalacji klimatyzacji w podmiocie leczniczym SM Spółka z o. o. w Bornem Sulinowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: SM spółka z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320234428
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 5
1.5.2.) Miejscowość: Borne Sulinowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-449
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@centrumsm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://centrumsm.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-054901cd-0f9f-4a17-b8fe-d120d32554001.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
podmiot leczniczy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane polegające na budowie instalacji klimatyzacji w podmiocie leczniczym SM Spółka z o. o. w Bornem Sulinowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-054901cd-0f9f-4a17-b8fe-d120d3255400
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290029
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00133470/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Roboty budowlane polegające na budowie instalacji klimatyzacji w podmiocie leczniczym SM Spółka z o. o. w Bornem Sulinowie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223547
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 2/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegające na budowie instalacji klimatyzacji w podmiocie leczniczym SM Spółka z o. o. w Bornem Sulinowie, obejmująca projekt, przebudowę, dostawę, montaż oraz uruchomienie nowych klimatyzatorów typu split i/lub multisplit wraz z obsługą serwisową. Klimatyzatory będą montowane w budynku SM Spółka z o. o. w Bornem Sulinowie przy ul. Szpitalna 5, 78-449 Borne Sulinowo.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 252 304,00 zł brutto.W postępowaniu złożono dwie oferty: ANIMA Mirosław Otulak - 289 050,00 zł brutto, okres gwarancji 60 miesięcy, oraz Artcomfort Tomasz Sowiński - 320 471,09 zł brutto, okres gwarancji 72 miesiące. Zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi w Rozdziale XIII SWZ (cena oferty brutto - 60%, okres gwarancji - 40%) oferta ANIMA Mirosław Otulak uzyskała 60,00 pkt (60,00 pkt w kryterium ceny i 0,00 pkt w kryterium gwarancji), natomiast oferta Artcomfort Tomasz Sowiński uzyskała 94,12 pkt (54,12 pkt w kryterium ceny i 40,00 pkt w kryterium gwarancji).
W wyniku dokonanej oceny, korzystniejsza jest oferta złożona przez Artcomfort Tomasz Sowiński, jednak jej cena, tj. 320 471,09 zł brutto, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 252 304,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, wobec czego zachodzi konieczność unieważnienia postępowania.
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |