Dostawa mieszanki mineralno-asfaltowej i kruszywa drogowego
GMINA KUTNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290136
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290136/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-15 12:37
- Lokalizacja
- Kutno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3e5985df-cc04-4191-9a4a-aabb7a890a7b
- Identyfikator
- 7752406122
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Materiały do naprawiania nawierzchni drogowych
Wykonawcy
2 przyznane
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKutno, PL · lot 0
154 000 PLNPRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKutno, PL · lot 1
111 930 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290136 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa mieszanki mineralno-asfaltowej i kruszywa drogowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KUTNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015744
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wincentego Witosa 1
1.5.2.) Miejscowość: Kutno
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-300
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminakutno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gminakutno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12879811.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa mieszanki mineralno-asfaltowej i kruszywa drogowego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e5985df-cc04-4191-9a4a-aabb7a890a7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290136
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047803/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa mieszanki mineralno-asfaltowej i kruszywa drogowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00180947
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INW.271.24.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 169592,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I – dostawa mieszanki mineralno-asfaltowej.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mieszanki mineralno-asfaltowej o oznaczeniu AC 8 S produkowanej na gorąco w otaczarkach odpowiadającej wymogom specyfikacji technicznej OST-D-05.03.05a.
2. Dostarczona mieszanka przeznaczona będzie do remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych (jak dla warstwy ścieralnej), kat. ruchu KR1 – 2. Ilość maksymalna mieszanki mineralno-asfaltowej objętej zamówieniem wynosi 350 ton.
3. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia:
1) Dla Części I – Dostawa mieszanki mineralno-asfaltowej:
a) Specyfikacja techniczna OST-D-05.03.05a, stanowi załącznik nr 1A do SWZ;
b) Projekt umowy, stanowiący załącznik nr 5A do SWZ.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo odbioru mniejszej ilości mieszanki mineralno-asfaltowej oraz kruszywa drogowego, aniżeli określono w pkt 2. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia w odniesieniu do Części I na poziomie co najmniej 50 % wartości Ceny brutto oferty wskazanej przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym (załącznik nr 2 do SWZ);
Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu niezrealizowania pozostałej części zamówienia, w szczególności z tytułu praw do zapłaty wynagrodzenia, czy odszkodowania.
5. Odbiór będzie następował sukcesywnie w odniesieniu do Części I zamówienia z wytwórni Wykonawcy przez transport Zamawiającego w okresie od dnia zawarcia umowy do 31 października 2026 roku.
6 Zamawiający wymaga aby wytwórnia mas bitumicznych Wykonawcy z której odbierana będzie mieszanka mineralno-asfaltowa – w odniesieniu do Części I zamówienia oddalona była od siedziby Urzędu Gminy Kutno (Wincentego Witosa 1, 99-300 Kutno) maksymalnie 70 km. Odległość mierzona będzie jako najkrótsza droga według serwisu mapowego, dostępnego na stronie https://www.google.pl/maps, w trybie samochodowym.
7. INFORMACJA NA TEMAT WIZJI LOKALNEJ: nie dotyczy.
8. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY:
Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), przez Wykonawcę lub Podwykonawcę (w tym dalszego Podwykonawcę) osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności polegające na wykonywaniu pracy operatora otaczarki (w odniesieniu do części I zamówienia), maszyn i urządzeń mechanicznych (w odniesieniu do części II zamówienia).
9. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia.
10. Ilekroć w dokumentach zamówienia jest mowa o materiałach lub wyrobach z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane od konkretnego wykonawcy oraz odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Oznaczenia te służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, które powinny spełniać te produkty. Zamawiający za produkt równoważny będzie uznawał towar o nie gorszych parametrach technicznych i użytkowych niż wskazane w Specyfikacji technicznej OST-D-05.03.05a. W przypadku stosowania rozwiązań równoważnych należy zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność elementów i założenia działania poszczególnych systemów i urządzeń.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44113700-2 - Materiały do naprawiania nawierzchni drogowych
4.5.5.) Wartość części: 99592,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II – dostawa kruszywa drogowego1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa kruszywa drogowego odpowiadającego wymogom normy PN-EN 13242 oraz PN-EN 13108-8.
2. Dostarczone kruszywo drogowe przeznaczone będzie do remontów cząstkowych dróg gruntowych oraz dróg o nawierzchni z kruszywa drogowego. Ilość maksymalna kruszywa objętego zamówieniem wynosi 700 ton.
3. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia:
a) Specyfikacja techniczna OST-D-04.04.00÷04.04.03, stanowi załącznik nr 1B do SWZ;
b) Projekt umowy, stanowiący załącznik nr 5B do SWZ.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo odbioru kruszywa drogowego, aniżeli określono w pkt 2. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia w odniesieniu do Części II na poziomie co najmniej 50 % wartości Ceny brutto oferty wskazanej przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym (załącznik nr 2 do SWZ).
Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu niezrealizowania pozostałej części zamówienia, w szczególności z tytułu praw do zapłaty wynagrodzenia, czy odszkodowania.
5. Odbiór będzie następował sukcesywnie przez transport Zamawiającego w okresie od dnia zawarcia umowy do 31 października 2026 roku.
6. Zamawiający wymaga aby miejsce składowania z którego odbierane będzie kruszywo drogowe oddalone było od siedziby Urzędu Gminy Kutno (Wincentego Witosa 1, 99-300 Kutno) maksymalnie 70 km. Odległość mierzona będzie jako najkrótsza droga według serwisu mapowego, dostępnego na stronie https://www.google.pl/maps, w trybie samochodowym.
7. INFORMACJA NA TEMAT WIZJI LOKALNEJ: nie dotyczy.
8. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY:
Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), przez Wykonawcę lub Podwykonawcę (w tym dalszego Podwykonawcę) osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności polegające na wykonywaniu pracy operatora otaczarki (w odniesieniu do części I zamówienia), maszyn i urządzeń mechanicznych (w odniesieniu do części II zamówienia).
9. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia.
10. Ilekroć w dokumentach zamówienia jest mowa o materiałach lub wyrobach z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane od konkretnego wykonawcy oraz odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Oznaczenia te służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, które powinny spełniać te produkty. Zamawiający za produkt równoważny będzie uznawał towar o nie gorszych parametrach technicznych i użytkowych niż wskazane w Specyfikacji technicznej OST-D-04.04.00÷04.04.03 oraz PN-EN 13242 i PN-EN 13108-8. W przypadku stosowania rozwiązań równoważnych należy zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność elementów i założenia działania poszczególnych systemów i urządzeń.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44113700-2 - Materiały do naprawiania nawierzchni drogowych
4.5.5.) Wartość części: 70000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 154000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 154000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 154000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 775-260-95-69
7.3.3) Ulica: Lotnicza
7.3.4) Miejscowość: Kutno
7.3.5) Kod pocztowy: 99-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 154000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 111930,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 111930,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 111930,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 775-260-95-69
7.3.3) Ulica: Lotnicza
7.3.4) Miejscowość: Kutno
7.3.5) Kod pocztowy: 99-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 111930,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |