Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Borkowice
Gmina Borkowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290288
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290288/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-15 13:03
- Lokalizacja
- Borkowice, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e437bc9c-6b88-4328-a3b4-68ba00786713
- Identyfikator
- 6010085857
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290288 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie
Gminy Borkowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Borkowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223540
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ks.Jana Wiśniewskiego 42
1.5.2.) Miejscowość: Borkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-422
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.7.) Numer telefonu: 486757960
1.5.8.) Numer faksu: inwestycje@gminaborkowice.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gminaborkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: borkowice.bip.gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e437bc9c-6b88-4328-a3b4-68ba007867131.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnychod właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie
Gminy Borkowice
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e437bc9c-6b88-4328-a3b4-68ba00786713
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290288
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001247/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Borkowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00230193
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.6/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru wskazanych w opisie rodzajów odpadów komunalnych z wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, na terenie Gminy Borkowice, transport zebranych odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowanie zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996r. (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 733).
Wg szacunkowej ilości 900,59 Mg w tym dla poszczególnych frakcji w okresie osiemnastu miesięcy:
1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 413,43 Mg
2. Segregowane odpady komunalne:
a) papier i tektura – 3,0 Mg
b) tworzywa sztuczne i metale – 161,06 Mg
c) szkło – 124,49 Mg
d) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w tym baterie i akumulatory – 1,64 Mg
e) odpady wielkogabarytowe – 61,58 Mg
f) odpady budowlano – remontowe – 16,49 Mg
g) zużyte opony samochodów osobowych – 29,72 Mg
h) zmieszane odpady opakowaniowe – 4,65 Mg;
i) popiół i żużel – 15,75 Mg;
j) odpady ulegające biodegradacji – 24,03 Mg
k) odpady niebezpieczne – 3,99 Mg
l) przeterminowane leki i chemikalia – 0,05 Mg
m) urządzenia zawierające freony – 5,65 Mg
n) tekstylia – 4,62 Mg
W powyższym zestawieniu uwzględniono odpady zebrane w PSZOKu tj.:
1. Urządzenia zawierające freony – 0,52 Mg
2. Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne – 0,26 Mg.
3. Zużyte opony – 1,49 Mg
4. Odpady wielogabarytowe – 27,82 Mg
5. Opakowania ze szkła – 0,3 Mg.
6. przeterminowane leki i chemikalia – 0,05 Mg
3.3 Zakres usługi obejmuje zbiórkę odpadów komunalnych w zabudowie wielolokalowej oraz jednorodzinnej zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (tj. Dz.U. z 2021 r. poz. 906):
3.3.1 zmieszanych ( kod odpadu 20 03 01) – gromadzonych w pojemnikach lub workach o kolorze czarnym z napisem „ZMIESZANE”
3.3.1.1 odpady komunalne (zmieszane) wytworzone w gospodarstwach domowych na terenie zabudowy jednorodzinnej gromadzone będą w workach lub pojemnikach o pojemności min. 60 l/osobę/miesiąc.
3.3.1.2 na terenie zabudowy wielolokalowej rodzaj pojemnika oraz miejsce jego ustawienia Wykonawca ustali w porozumieniu z zarządcą budynków
wielolokalowych.
3.3.1.3 odpady komunalne (zmieszane) wytworzone w gospodarstwach domowych w zabudowie wielolokalowej gromadzone będą we właściwie opisanych pojemnikach o pojemności uzgodnionej z zarządcą osiedla/budynku jednak nie mniejszej niż 60 l/osobę/miesiąc.
3.3.2 zbieranych selektywnie:
3.3.2.1 na terenie zabudowy jednorodzinnej w kolorowych workach lub pojemnikach o pojemności min. 60 l/osobę/miesiąc:
metalu i tworzywa sztucznego (kod odpadu 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05g, 20 01 39, 20 01 40) - gromadzonego w pojemnikach lub workach o kolorze żółtym z napisem „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE”
szkła, opakowań szklanych bezbarwnych i kolorowych ( kod odpadu 15 01 07, 20 01 02)
gromadzonego w pojemnikach lub workach o kolorze zielonym z napisem „SZKŁO”,
papieru i tektury ( kod odpadu 20 01 01, 15 01 01 ) – gromadzonego w pojemnikach lub workach o kolorze niebieskim z napisem „PAPIER”,
odpadów biodegradowalnych ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów (kod odpadu 20 02 01, 20 01 08) – gromadzonych w pojemnikach lub workach o kolorze brązowym z napisem „BIO”.
3.3.2.2 na terenie zabudowy wielolokalowej:
selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielolokalowej, odbywać się będzie w pojemnikach lub workach przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów, właściwie opisanych: „SZKŁO” „PAPIER” „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE”, „BIO”, o pojemności min. 60 l/osobę/miesiąc.
2.3.2.3 tekstyliów (kod odpadu 20 01 11): gromadzonych w pojemnikach lub workach o kolorze fioletowym
3.3.2.3.1 na terenie zabudowy jednorodzinnej – gromadzonych selektywnie w workach lub pojemnikach o odpowiednim oznaczeniu, z napisem „TEKSTYLIA”, o pojemności min. 60 l/osobę/miesiąc.
3.3.2.3.2 na terenie zabudowy wielolokalowej – gromadzonych w pojemnikach przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów, właściwie opisanych „TEKSTYLIA”, o pojemności min. 60 l/osobę/miesiąc; rodzaj pojemnika oraz miejsce jego ustawienia Wykonawca ustali w porozumieniu z zarządcą budynków wielolokalowych.
3.3.2.3.3 odbiór tekstyliów odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz postanowieniami niniejszego OPZ.
3.3.3 Charakterystykę gminy zawierającą szacunkowe dane dotyczące liczby mieszkańców oraz ilości budynków z których będą odbierane odpady komunalne i sposób ich odbioru przedstawiono w załączniku nr 1.
3.4. Wykonawca zorganizuje i poprowadzi na terenie gminy lub w bliskim sąsiedztwie Gminy Borkowice punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych zwany dalej PSZOK-iem, będący w dyspozycji Wykonawcy. W przypadku braku PSZOK-u w sąsiedztwie gminy, Wykonawca zobowiązuje się do odbioru odpadów z tymczasowego gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych zlokalizowanego na terenie gminy raz w miesiącu do czasu utworzenia na terenie gminy gminnego PSZOK-u, który obsługiwany będzie przez Wykonawcę po jego utworzeniu. Transport odpadów do PSZOK-u zapewnią mieszkańcy. Informacja o lokalizacji oraz o godzinach otwarcia PSZOK Zamawiający zamieści na ulotce z harmonogramem odbioru odpadów.”
Uwaga nr 1:
Wykonawca ma obowiązek dostarczyć – na własny koszt:
– worki na odpady komunalne, w systemie 1:1 czyli nie mniej niż 1 szt. pozostawioną za jedną sztukę odebraną,
- pojemniki na odpady komunalne (w zabudowie wielolokalowej), przez cały okres trwania umowy w dniach odbioru worków lub pojemników napełnionych z tym, że po raz pierwszy ma to nastąpić przed pierwszym dniem obowiązywania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
90400000-1 - Usługi utylizacji nieczystości
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 904240,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 904240,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 904240,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7990004028
7.3.3) Ulica: ul. Targowa 52
7.3.4) Miejscowość: Przysucha
7.3.5) Kod pocztowy: 26-400
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 904240,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-12-31| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |