Dostęp do bazy Empik Go na okres 12 miesięcy

UNIWERSYTET OPOLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00290295
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00290295/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-15 13:04
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-499d0c3c-ae53-42f2-9843-63155b2c8c41
Identyfikator
7540007179
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Systemy baz danych

Wykonawcy

1 przyznane

EMPIK SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
9676,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290295 z dnia 2026-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostęp do bazy Empik Go na okres 12 miesięcy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET OPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001382

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Mikołaja Kopernika 11

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-040

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uni.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zamowienia.uni.opole.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostęp do bazy Empik Go na okres 12 miesięcy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-499d0c3c-ae53-42f2-9843-63155b2c8c41

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290295

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00095770/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 [54] Książki elektroniczne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zakup dostępu do kolekcji ebooków, audiobooków, podcastów i słuchowisk na platformie Empik Go jest uzupełnieniem posiadanego przez Bibliotekę UO dostępu do kolekcji literatury beletrystycznej w formie elektronicznej.
Empik Go wyróżniają oryginalne superprodukcje i seriale, nie dostępne u innych wydawców.
Dostęp do platformy możliwy jest tylko po uzyskaniu 30 dniowego kodu, co sprawia, że korzystać będą z niej tylko osoby fizycznie zainteresowane publikacjami.
Wykonawca – Empik S.A. jest jedynym dostawcą tej kolekcji. Alternatywą dla Empik Go byłby zakup publikacji oddzielnie, od poszczególnych wydawców, co wyraźnie zwiększyło by koszt. Nie istnieje więc rozsądne rozwiązanie zastępcze.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: D/55/2026/ZWR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: dostęp do bazy Empik Go na okres 12 miesięcy.
2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszym Zaproszeniu oraz załącznikach do Zaproszenia tj. Opis przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1.1 do Zaproszenia) oraz projekcie umowy (załącznik nr 3 do Zaproszenia).
3. Termin wykonania przedmiotowego zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu przedmiot zamówienia nie później niż do 2 dni od dnia zawarcia umowy.
4. W przypadku, gdy ostatni dzień terminu realizacji przedmiotu zamówienia przypada w dniu niebędącym dniem roboczym, wówczas terminem wykonania przedmiotu zamówienia jest następny dzień będący dniem roboczym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48610000-7 - Systemy baz danych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Empik S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260207427

7.3.3) Ulica: Marszałkowska 104/122

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-017

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9676,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy