Rozbudowa ul. Żołędziowej na odcinku od ul. Dębowej do ul. Bukowej.
Gmina Miasta Głowno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00290299
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00290299/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-15 13:04
- Lokalizacja
- Głowno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b47ae542-58a9-44cc-a103-d74cb711e2f6
- Identyfikator
- 7331345529
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00290299 z dnia 2026-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa ul. Żołędziowej na odcinku od ul. Dębowej do ul. Bukowej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Głowno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057684
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Młynarska 15
1.5.2.) Miejscowość: Głowno
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-015
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ajaniak@glowno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.glowno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://glowno.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa ul. Żołędziowej na odcinku od ul. Dębowej do ul. Bukowej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b47ae542-58a9-44cc-a103-d74cb711e2f6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290299
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044119/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Rozbudowa ul. Żołędziowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202112
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1500902,70 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 529191,25 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa ul. Żołędziowej w Głownie na odcinku od ul. Dębowej do ul. Bukowej, w tym:
- długość odcinka – 180,0 m,
- rozebranie nawierzchni z tłucznia kamiennego – 760 m2,
- rozebranie ogrodzeń, bram i furtek z podmurówką wraz z utylizacją – 134 m,
- usunięcie drzewa o średnicy do 75 cm – 1 szt,
- karczowanie zadrzewień wraz z wywiezieniem pozostałości – 0,014 ha
- regulacja studzienek, hydrantów, zasuw wodociągowych i studzienek telekomunikacyjnych,
- wykonanie koryta mechanicznie wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża mechanicznie pod warstwy konstrukcyjne w gruntach kat. I-VI, średnia głębokość koryta 21cm (konstrukcja nawierzchni jezdni, jezdni z betonowej kostki EKO, zjazdu z uwzględnieniem robót rozbiórkowych i zdjęcia humusu) - 942,00 m2,
- wykonanie koryta mechanicznie wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża mechanicznie pod warstwy konstrukcyjne w gruntach kat. I-VI, średnia głębokość koryta 17cm (konstrukcja nawierzchni chodnika z uwzględnieniem robót rozbiórkowych i zdjęcia humusu) - 563,00 m2.
- wykonanie koryta mechanicznie wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża mechanicznie pod warstwy konstrukcyjne w gruntach kat. I-VI, średnia głębokość koryta 70cm (konstrukcja nawierzchni infiltracyjnej z uwzględnieniem robót rozbiórkowych i zdjęcia humusu) -113,00 m2,
- wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa naturalnego niełamanego 16/31,5 mm, stabilizowanego mechanicznie, grubość warstwy po zagęszczeniu 70 cm (konstrukcja nawierzchni infiltracyjnej) - 113,00 m2,
- wykonanie podbudowy zasadniczej - mieszanka niezwiązana z kruszywa C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm - o współczynniku filtracji k10≥8 m/dobę, grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm (konstrukcja jezdni, jezdni z betonowej kostki EKO, zjazdu)
- 942,00 m2,
- wykonanie podbudowy zasadniczej - mieszanka niezwiązana z kruszywa C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm - o współczynniku filtracji k10≥8 m/dobę, grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm (konstrukcja chodnika) - 563,00 m2,
- wykonanie nawierzchni z kruszywa naturalnego niełamanego 8/16, stabilizowanego mechanicznie, grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm (konstrukcja nawierzchni infiltracyjnej) – 113 m2,
- ułożenie warstwy geowłókniny filtracyjnej o gramaturze 200g/m2 z zakładami 10cm (igłowana, nietkana) - 440,00 m2,
- wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej o gr. 8 cm na podsypce piaskowej, spoiny wypełnione piaskiem (konstrukcja jezdni, zjazdu) - 845,00 m2,
- wykonanie nawierzchni z betonowej kostki EKO z wpustkami dystansowymi z wypełnieniem szczelin kruszywem granitowym 2/8mm na podsypce grysowej 8/16mm (konstrukcja jezdni z betonowej kostki EKO) – 86 m2,
- oznakowanie poziome jezdni materiałami grubowarstwowymi (masy chemoutwardzalne) - oznakowanie gładkie, wykonane mechanicznie – 22 m2,
- oznakowanie pionowe,
- ustawienie krawęzników betonowych o wymiarach 15x30 cm na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15 wraz z korytowaniem mechanicznym, profilowaniem, zagęszczeniem podłoża oraz wywozem i utylizacją urobku- 375 m
- ustawienie krawęzników betonowych o wymiarach 12x25 cm na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15 wraz z korytowaniem mechanicznym, profilowaniem, zagęszczeniem podłoża oraz wywozem i utylizacją urobku 112,50 m2,
- ustawienie obrzeży betonowych o wymiarach 8x30 cm na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15 wraz z korytowaniem mechanicznym, profilowaniem, zagęszczeniem podłoża oraz wywozem i utylizacją urobku – 180,50 m,
- wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm na podsypce piaskowej, spoiny wypełnione piaskiem (konstrukcja chodnika) – 521,90 m2,
- wykonanie nawierzchni z płytek ostrzegawczych 30x30 cm o gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej, spoiny wypełnione piaskiem (konstrukcja chodnika) -14,40 m2
- wykonanie zieleńców siewem wraz z darninowaniem i obsianiem skarp,
- zabezpieczenie kabli elektroenergetycznych,
- zabezpieczenie kabli telekomunikacyjnych,
- montaż ogrodzenia z siatki stalowej ocynkowanej wraz z słupkami i podmurówką – 121,00 m.
- montaż bramy panelowej wraz z podmurówką szt. 3,00
- montaż furtki panelowej wraz z podmurówką szt.2
2. Zakres planowanej inwestycji związanej z rozbudową ul Żołędziowej został przedstawiony na załączonym w części rysunkowej planie sytuacyjnym (rys. 1).
3. Projektowane niwelety jezdni posiadają dopuszczone wytycznymi technicznymi pochylenia i wyokrąglenia promieniami krzywych wypukłych oraz krzywych wklęsłych. Przebieg projektowanych niwelet jezdni objętych inwestycją, zaprojektowano w nawiązaniu do istniejącego terenu, skrzyżowań z ulicami przyległymi, a także w dowiązaniu do istniejących rzędnych zjazdów na posesje. Maksymalne nachylenie podłużne wynosi 0,90%. Minimalny spadek wynosi 0,25%.
4. Powierzchnie rodzajów nawierzchni betonowych.
- jezdnia KR1/ i zjazdy nawierzchnia z betonowej kostki brukowej BEHATON fazowana 845,0 m2
- jezdnia KR1/ nawierzchnia z betonowej kostki EKO 86 m2
- chodnik / nawierzchnia z betonowej kostki brukowej 20/10 HOLLAND (cegiełka) fazowana 521,0 m2
5. Przebudowa części sieci ORANGE
W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do przebudowy części sieci ORANGE, w zakresie i sposób określony w przedmiarze, dokumentacji projektowej i uzgodnieniach z firmą ORANGE.
4. Zakres robót określony jest w przedmiarze robót i wskazany na rysunku pn. Zakres robót. Sposób wykonania robót określony jest w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Zakres przebudowy sieci ORANGE znajduje się w przedmiarze robót, sposób wykonania i wymagania gestora sieci znajdują się w dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami.
6. Opracowanie, uzgodnienie i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na rozbudowywanym odcinku – w ramach zamówienia Wykonawca opracuje, uzgodni i wprowadzi docelową organizację ruchu na rozbudowanym odcinku.
Pozostałe informacje
Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w dokumentacji projektowej norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową i swz powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia (dokumentacja projektowa, ST i swz) zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 526073,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 756649,26 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 526073,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGI I BRUKI Wojciech Danielczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7282379473
7.3.3) Ulica: ul. Brzezińska 20
7.3.4) Miejscowość: Bedoń Przykościelny
7.3.5) Kod pocztowy: 95-020
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 526073,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |